притисни ентер »

Анчелоти смета дека Евертон треба да се бори за влез во еврокуповите

Анчелоти смета дека Евертон треба да се бори за влез во еврокуповите

Тренерот на Евертон, Карло Анчелоти, по синоќешниот пораз од Тотенхем (0:1), истакна дека неговиот тим има шанса да влезе во европските натпреварувања. „Карамелите“ се наоѓаат на 11. место, со 11 бода заостанување зад зоната која носи учество во Лига Европа. – Можеме да играме подобро. Евертон мора да продолжи да се бори. Мора да го промениме нашиот

Анчелоти: Евертон треба да се бори за влез во евро-куповите

Анчелоти: Евертон треба да се бори за влез во евро-куповите

Тренерот на Евертон, Карло Анчелоти, по синоќешниот пораз од Тотенхем (0:1), истакна дека неговиот тим има шанса да влезе во европските натпреварувања. „Карамелите“ се наоѓаат на 11. место, со 11 бода заостанување зад зоната која носи учество во Лига Европа. – Можеме да играме подобро. Евертон мора да продолжи да се бори. Мора да го промениме нашиот

Анчелоти смета дека Евертон треба да се бори за влез во евро-куповите

Анчелоти смета дека Евертон треба да се бори за влез во евро-куповите

Тренерот на Евертон, Карло Анчелоти, по синоќешниот пораз од Тотенхем (0:1), истакна дека неговиот тим има шанса да влезе во европските натпреварувања. „Карамелите“ се наоѓаат на 11. место, со 11 бода заостанување зад зоната која носи учество во Лига Европа. – Можеме да играме подобро. Евертон мора да продолжи да се бори. Мора да го промениме нашиот

Анчелоти смета дека Евертон треба да се бори за влез во евро-куповите

Анчелоти смета дека Евертон треба да се бори за влез во евро-куповите

Ливерпул, 7 јули 2020 () – Тренерот на Евертон, Карло Анчелоти, по синоќешниот пораз од Тотенхем (0:1), истакна дека неговиот тим има шанса да влезе во европските натпреварувања. „Карамелите“ се наоѓаат на 11. место, со 11 бода заостанување зад зоната која носи учество во Лига Европа. – Можеме да играме подобро. Евертон мора да продолжи да се бори

Анчелоти: Евертон треба да се бори за настап во евро-куповите

Анчелоти: Евертон треба да се бори за настап во евро-куповите

Тренерот на англискиот фудбалски премиерлигаш Евертон, Карло Анчелоти, по поразот од Тотенхем (0:1), истакна дека неговиот тим има шанса да си обезбеди пласман кој носи настап во европските натпреварувања. „Карамелите” се наоѓаат на 11. место, со 11 бода заостанување зад зоната која носи учество во Лига Европа. – Можеме да играме подобро. Евертон мора