Пита со праз и мелено месо

Во просеаното брашно додајте сол, шеќер, квасец и со топла вода замесете тесто. Оставете го да стаса. Празот испржете го со меленото месо, посолете, додајте црн пипер и сув зеленчук. Јас тестото го сукам со помош на машинка за јуфки. Направете топчиња. Прво топчето поминете го на единица, после на петка и на крај на деветка. Направете две ленти, ставете