притисни ентер »

Топ вести

Автомото

Откажана трката за ГН на Турција, австриски Шпилберг домаќин на две трки

Откажана трката за ГН на Турција, австриски Шпилберг домаќин на две трки

Откажана трката за ГН на Турција, австриски Шпилберг домаќин на две трки Трката во Формула 1 за Големата награда на Турција е откажана поради неповолната здравствена состојба во земјата поврзана со коронавирусот. Викендот од 11 до 13 јуни, за кога беше планирана трката во Турција ќе остане слободен во календарот на Формула 1, додека трката за Големата

Викенд тарифа: Како функционира управувачот во Formula 1 болидот?

Викенд тарифа: Како функционира управувачот во Formula 1 болидот?

Пилотот на Ferrari, Карлос Сајнц, објаснува како функционира исклучително комплицираниот управувач кој се наоѓа во секој од Formula 1 болидите Formula 1 управувачите изгледаат препознатливо комплицирани, но и тешки за совладување. Возачите мораат многу работи да учат пред секоја сезона, а тоа го покажува и Карлос Сајнц, кој од оваа сезона вози за екипата

РПМ прашуваат: Дали ова ќе биде најпродаваната Корола? (ВИДЕО)

РПМ прашуваат: Дали ова ќе биде најпродаваната Корола? (ВИДЕО)

Нашите пријатели од РПМ мк, во 48 епизода од најновото дружење поставуваат неколку интересни прашања поврзани со најновата Тојота Корола. „Корола е најпродаваниот модел во светот, на секои 27 секунди се продава по една Тојота Корола! Дали оваа нова Корола ќе ги сруши рекордите и дали новиот мотор ќе помогне за тоа?!“ – велат од РПМ мк.