притисни ентер »

Топ вести

Љубов

ТЕСТ: Погледнете ја сликата, одговорете интуитивно на прашањето и дознајте важна карактеристика на вашата личност

ТЕСТ: Погледнете ја сликата, одговорете интуитивно на прашањето и дознајте важна карактеристика на вашата личност

ИЗВОР Скопје24 | мај 16, 2021 Овој тест ќе ви помогне да погледнете малку подлабоко во себе и да откриете некои работи за кои можеби не сте биле свесни. Илустрацијата покажува две жени кои седат една спроти друга. Во средина е дете во безгрижна игра на подот. Погледнете внимателно во таа сцена и обидете се да одговорите – која од жените е мајка на

10 работи кои зрелата жена не ги дозволува во брак

10 работи кои зрелата жена не ги дозволува во брак

Речиси во секое дело, хероината се заљубува во лошо момче, оној кој не ја почитува, но на крајот успева да се претвори во принц. Меѓутоа, реалноста е далеку поинаква и лошиот маж од почетокот на приказната никогаш се се претвора во принц, а уште помалку во достоен сопруг. Тоа го знаат зрелите жени, па во бракот од старт не ги дозволуваат 10-те клучни

Немојте да се вљубите во нив: Три хороскопски знаци кои ќе ви го скршат срцето

Немојте да се вљубите во нив: Три хороскопски знаци кои ќе ви го скршат срцето

ИЗВОР Скопје24 | мај 16, 2021 Ако вашиот идеален партнер или партнерка е роден во некој од овие хороскопски знаци, немаме баш добри вести Иако велат дека љубовта е слепа и не бираме во кого ќе се вљубиме, особено треба да обрнете внимание кога се работи за овие 3 хороскопски знаци ВАГА Поради големата неодличност и преголема желба да остави добар впечаток

Мажите со оваа крвна група се најдобри љубовџии, тврдат експертите

Мажите со оваа крвна група се најдобри љубовџии, тврдат експертите

Мажите со оваа крвна група се најдобри љубовџии, тврдат експертите Нивниот карактер е таков што попрво би се лишиле од задоволство само за целосно да го достигнат посакуваното ниво во очите на партнерот. Ново истражување покажува дека мажите со крвни групи А, Б или АБ имаат до четири пати поголема веројатност да страдаат од импотенција или еректилна

Жените се најмногу заинтересирани за овие „жешки“ секси игри

Жените се најмногу заинтересирани за овие „жешки“ секси игри

Порно платформата Pornhub неодамна објави статистика од својот пребарувач. Поимите за врзување, дисциплина, доминација, потчинетост и мазохизам и садизам сочинуваат само 1,5 проценти од сите пребарувани термини, но тие имаат широк спектар на практики. Овие 15 поими најчесто се бараат на Pornhub: • BDSM • Bondage • Slave • Latex • Spanking • Submissive

За смели кои преземаат иницијатива: 10 жешки секс пози со жената горе (18+)

За смели кои преземаат иницијатива: 10 жешки секс пози со жената горе (18+)

Жените што се смели во креветот и почесто преземаат иницијатива имаат дополнителна аура на привлечност на која мажите ретко може да ѝ одолеат. Доколку сте во потрага по малку секси инспирација, овие 10 жешки пози дефинитивно ќе ви ја заскокоткаат фантазијата. Претворете ја во реалност: (О)Милена | Црнобело

Дали сте во љубовна врска која нема иднина?

Дали сте во љубовна врска која нема иднина?

Доколку обрнете внимание на одредени детали уште во почетокот на врската, можете да процените дали таа има иднина или не. Според Маргарет Пол, постојат неколку знаци кои откриваат со кого си имате работа, но и дали вие треба да промените нешто кај себе. Препознајте го нарцисот со време Доколку партнерот уште на самиот почеток на врската има силен настап

Зачинете ја вашата врска на далечина со овие совети!

Зачинете ја вашата врска на далечина со овие совети!

Со денешната технологија, навистина сè е можно, иако секако, тешко дека нешто ќе ја замени физичката близина. Рејчел Рајт, психотерапевт и експерт за брак, истакнува дека сексот и интимноста се апсолутно остварливи дури и за партнери кои не се физички заедно. Секако дека изгледа поинаку, но не е невозможно. Сексот и интимните врски се едни од најважните

Вистински предизвик е да се зачува љубов што трае – дознајте како да успеете во тоа!

Вистински предизвик е да се зачува љубов што трае – дознајте како да успеете во тоа!

Секоја емотивна врска се менува со текот на времето. Додека преминувате од фазата на „меден месец“ до онаа на длабока поврзаност, добро е да знаете што можете да очекувате од врската за да го зајакнете односот со партнерот, а совети побаравме од м-р Тиана Ивановска , психолог, гешталт-психотерапевтка и сопственичка на „СебеСложувалка“. Љубовта е во

Сексот ве прави убави, среќни и здрави

Сексот ве прави убави, среќни и здрави

Сексот ги симнува вишокот килограми, одличен анти-депресант е, го подобрува помнењето, ве прави поубави и посреќни. Па, потребно ли ви е нешто повеќе од тоа? - ЈА РАЗУБАВУВА КОЖАТА Сексот е вистински еликсир на младоста . Научно е докажано дека во женскиот организам при сексуалниот чин се лачи двојно повеќе естроген – хормон кој е заслужен за сјајна

Нешта на кои „паѓаат“ мажите

Нешта на кои „паѓаат“ мажите

Има многу начини да заведете маж, но постојат нешта на кои никој од нив нема да одолее. Говор на телото Можеби не сте свесни, но држењето на телото многу зборува за жената. Оние кои одат исправено изгледаат послаби и повитки. Затоа кренете ја главата и исправете се, бидете горди на себе. Насмевка полна со живот Многу мажи се согласуваат дека нема ништо