притисни ентер »

Топ вести

Љубов

Во брак сте, а спиете во одделни кревети? Еве зошто тоа може да биде ДОБРО

Во брак сте, а спиете во одделни кревети? Еве зошто тоа може да биде ДОБРО

Ова е една од работите кои претставуваат проблем во многу врски Постојат многу причини зошто луѓето кои живеат заедно и кои се во бракови и врски, спијат во одделни кревети. Кога едниот партнер сугерира такво нешто, другиот може да се чувствува лошо и непосакувано, но всушност одвојувањето во два различни кревети, или дури и две различни простории

Во петтата деценија изгледа подобро од двојно помлади девојки: Никол Шерцингер го посетила рајот на Земјава!

Во петтата деценија изгледа подобро од двојно помлади девојки: Никол Шерцингер го посетила рајот на Земјава!

Ѕвездата одлучила слободното време да го помине на Света Луција на Карибите и судејќи според нејзините објави, овој одмор изгледа прилично идилично. Никол и играчот на рагби споделиле низа слики од ова патување на социјалните мрежи, на коишто се гледаат волшебните временски услови и апсолутно импресивниот пејзаж. View this post on Instagram Thank you

Манекенката објавила жешка еротска снимка за да го потсети поранешниот љубовник што изгубил

Манекенката објавила жешка еротска снимка за да го потсети поранешниот љубовник што изгубил

Кристијан Виери, освен по фудбалскиот талент, ќе остане запаметен и како играч со многу бурен љубовен живот. За избраничките на неговото срце се пишуваше многу, а тој се трудел на разни начини да ги поттикнува таблоидите да го ставаат на насловната страница. Сепак, она што остана највпечатливо се раскинувањата кои не биле воопшто лесни. Едно од нив

Бразилската манекенка покажа како го поминува одморот- со разголени фотки мами воздишки

Бразилската манекенка покажа како го поминува одморот- со разголени фотки мами воздишки

Бразилската манекенка Изабел Гуларт често ги воодушевува своите фанови а социјалните мрежи. Позната е како девојка со најдолги нозе во светот на модата, а сега со разголени фотографии покажа како си поминува на одмор во Миконос. Манекенската објави  видео додека скока на јаже во костим за капење, а нејзините нозе и фигура ги коментираа сите. View this

Спој на виртуелниот свет со задоволството: Како почнавме да водиме ЉУБОВ на социјалните мрежи?

Спој на виртуелниот свет со задоволството: Како почнавме да водиме ЉУБОВ на социјалните мрежи?

Скоро 4 милијарди луѓе на планетата активно ги користат социјалните мрежи. Социјалните медиуми станаа средства со кои многумина ги одржуваат своите контакти, а некои ги одржуваат своите романтични или сексуални односи на овој начин. Кетрин Тиденберг и Емили ван дер Нагел поминале години истражувајќи ги сексуалните навики на луѓето на социјалните медиуми

ФОТО: Облините на Деми Роуз ќе ви го разубават денот- старлетата со жешки фотографии

ФОТО: Облините на Деми Роуз ќе ви го разубават денот- старлетата со жешки фотографии

Британската старлета Деми Роуз која многумина ја нарекуваат и кралица на облините, не престанува да ги изненадува своите фанови. Таа објави нови фотографии. На една од нив таа позира топлес, а на другата во костим за капење, а во преден план е нејзиниот огромен задник. View this post on Instagram Strapped up @boohoomanofficial A post shared by Demi

(ВИДЕО) 20. ГОДИНИ ВО БРАК БЕЗ ИНТИМНОСТ: Погледнете го трејлерот за очајната домаќинка која станала порно глумица

(ВИДЕО) 20. ГОДИНИ ВО БРАК БЕЗ ИНТИМНОСТ: Погледнете го трејлерот за очајната домаќинка која станала порно глумица

Приказната за очајната домаќинка која, барајќи бегство од нејзиниот живот, наоѓа радост на необични места. Ова е резиме на документарецот „Моргана“. Моргана Мусе била заробена во лош брак без љубов и секс дваесет години и еден ден сакала да му стави крај на животот. Гладна за интимност, таа ангажирала придружник (ескорт-маж) пред да го спроведе својот

Маж починал во сред натпреварување. Парот се обложил кој има подобра кондиција…тој изгубил, буквално.

Маж починал во сред натпреварување. Парот се обложил кој има подобра кондиција…тој изгубил, буквално.

Кондицијата во сексот може и не мора да биде важна. Сето тоа зависи од тоа што го сакате. Или не сакате. Сосема е логично што еден од двајцата мораше да загуби во таа „игра“, но со бизарна игра на среќа човекот го загуби животот. Засега тој е познат само како Дејви, а тој почина за време на сексуалниот однос, поточно, во седмата „рунда“ Тој е средовечен

Младоженци кои за првпат ја гледаат својата невеста – Погледнете ги фотографиите со овие емоционални моменти

Младоженци кои за првпат ја гледаат својата невеста – Погледнете ги фотографиите со овие емоционални моменти

Свадбениот ден е посебен за сите вљубени. И иако сме навикнати да гледаме емоционални невести, овој пат ќе се посветиме на младоженците и за чувствата кои тие ги доживуваат, кога ќе ја видат својата љубена во невестински фустан:

Ова се првите зборови на секој Хороскопски знак на крајот на првата средба

Ова се првите зборови на секој Хороскопски знак на крајот на првата средба

Ова се најверојатните први зборови на секој Хороскопски знак по првата средба: Овен: “Ајде да одиме на друго место, уште не ми се прибира дома. Има еден клуб во близина, кој работи деноноќно.” Бик: “Ајде да одиме некаде да каснеме, гладен / на сум …” Близнаци: “Утре ќе одам на кампување со пријателите. Сакаш ли да дојдеш?” Рак: “Многу добро поминав

Што прави вистинскиот маж кога ќе ја пронајде вистинската жена?

Што прави вистинскиот маж кога ќе ја пронајде вистинската жена?

Сите се во постојана потрага по сродната душа и вистинскиот партнер. Кога ќе го најдеме, пак се двоумиме и не сме доволно храбри за да го направиме последниот чекор за да бидеме заедно. Порано само жените чекаа на мажите да одлучат, а денес и обратно. Наеднаш се затвораме во кругот во кој сите ги чекаат другите. Но, вообичаено, тоа е така додека не

Луѓето раскажуваа како изгледало најлошото и најдоброто сексуално искуство – во јавност

Луѓето раскажуваа како изгледало најлошото и најдоброто сексуално искуство – во јавност

Сексот во парк во текот на денот можеби и не е најдобрата идеја. Сексот во природа, т.е. јавноста е секогаш ризик. Постои можност некој да ве види, и ретко може да најдете место чија удобност може да се мери со креветот. Од друга страна, сексот во јавност е привлечен за многу луѓе, а за оние кои сè уште не го пробале, неколку луѓе го споделија своето

Тајните на античкиот народ! Египетскиот љубовен хороскоп открива нешто што ниеден друг хороскоп нема!

Тајните на античкиот народ! Египетскиот љубовен хороскоп открива нешто што ниеден друг хороскоп нема!

Антички рецепт ги открива тајните на заведувањето. Овој антички хороско е поделен на 12 знаци, а со секој од нив управува едно божество. Античките Египќани го користеле за полесно да освојат некоја личност што ја сакале… Амон, Бог на пророците (01.јануари – 02.февруари) Луѓето родени во знакот на Амон се упорни, ненаметливи и многу емотивни. Иако се

Сексоманија, хиперсексуалност - 3 чудни сексуални девијации

Сексоманија, хиперсексуалност - 3 чудни сексуални девијации

Замислете личност која несвесно има секс додека спие или дури во таква состојба злоставува друга личност или пак личност која опсесивно има потреба од секс дури и со луѓе што не ѝ се допаѓаат... Сексуалните нарушувања навистина им го отежнуваат животот на луѓето кои страдаат од нив и се многу сериозна работа. Некои видови на сексуални девијации: Сексоманија

Сексот е преценет! На плажа, под туш или во автомобил- подобар е во фантазијата!

Сексот е преценет! На плажа, под туш или во автомобил- подобар е во фантазијата!

Експериментирањето и пробувањето на нови работи во сексот за многумина е разбивање на рутина и изгледа дека идејата за обичен секс во кревет веќе станува досадна. Но дали е тоа навистина така и кои работи во сексот звучат подобро во теорија отколку што се во пракса, ќе видиме сега. Секс во автомобил Секој барем еднаш пробал секс во автомобил, но тој

Дознал дека сопругата го изневерува – Еве како ја изненадил

Дознал дека сопругата го изневерува – Еве како ја изненадил

Еден маж долго време се сомневаше дека жената го измамува. Кога стана потполно сигурен во тоа, реши да ја изненади со суров подарок. „Забележував многу траги на измама. Се смееше додека праќаше пораки и лажеше дека зборува со мајка и. Постојано остануваше подолго на работа, а кога ќе се јавев кај колегите тие велеа дека не е таму. Ја прашував за објаснување,

Бикини врзување и… пеперминт: 4 начини за водење љубов за летото да биде уште ПОЖЕШКО

Бикини врзување и… пеперминт: 4 начини за водење љубов за летото да биде уште ПОЖЕШКО

Нека ве води вашата имагинација Дури и ако не можете да одите на море оваа година, тоа не значи дека вашиот сексуален живот мора да биде вообичаен. Со малку фантазија, летното водење љубов с може да стане уште пожешко. Па, ако имате храброст, испробајте неколку предлози од д-р Глорија Брам. Вода Нема море? Без разлика, најдете скриено езерце или приватен

Научниците и психолозите тврдат: Оралното задоволување позитивно влијае на здравјето на жената на неколку начини

Научниците и психолозите тврдат: Оралното задоволување позитивно влијае на здравјето на жената на неколку начини

За сите жени кои уживаат во оралниот секс стигна уште една потврда дека е пожелно да продолжите со овие активности. Истражувањето кое е спроведено на Универзитетот во Њујорк покажало дека оралното задоволување е исклучително важно за жените. Оваа студија покажала дека оралниот секс делува позитивно на жените, што се гледа во нивното расположение, како

Колку долго треба да трае сексот? „Ова е магичната бројка“

Колку долго треба да трае сексот? „Ова е магичната бројка“

И додека сексуалните преференци и интереси можат значително да се разликуваат од личност до личност, колку долго треба да трае сексот, може да се сложат многу Австралијци, пишува Дејли Меил. Студијата спроведена од британск ата компанија која продава секс играчки LoveHoney откри дека магичното време е 30 минути. Резултатите покажале дека 40 проценти