притисни ентер »

Топ вести

Сцена

Ова е првиот сопруг на Емина Јаховиќ - ЗАРАДИ НЕГО ПОБЕГНАЛА ОД ДОМА

Ова е првиот сопруг на Емина Јаховиќ - ЗАРАДИ НЕГО ПОБЕГНАЛА ОД ДОМА

За да се омажи со првиот сопруг Емина Јаховиќ на 17 години побегнала од дома. Станува збор за Аладин Ѓуловиќ, со кого Јаховиќ имала бурна, но кратка љубовна приказна. Нивната љубов не траела долго поради тоа што Емина сакала да продолжи да се занимава со пеење, а тој не можел да го прифати тоа. Аладин сега е оженет, а во Нови Пазар има своја приватна

(Фото) Ќерката на Мадона на лондонската Модна недела

(Фото) Ќерката на Мадона на лондонската Модна недела

Ќерката на поп-кралицата Мадона, Лурд Леон не ја пропушта Модната недела во Лондон.  Пред помалку од две години таа се обиде како манекенка на њујоршката Модна недела каде се прошета на пистата за родно неутралниот спротски бренд Gypsy Sport. Таа  секој година ги следи ревиите од првиот ред. Со новиот Месец на модата, ќерката на Мадона повторно е пред

Братот на Меган Маркл без покрив над главата, сестрата не сака да помогне!

Братот на Меган Маркл без покрив над главата, сестрата не сака да помогне!

На јавноста и е познато дека Меган Маркл нема добри односи со своето семесјство. Таа комуницира единствено со својата мајка, а останатите членови на секој начин се обидуваат се експонираат во јавноста откривајки детали од нејзиниот приватен живот. Последна е изјавата на братот на Меган кој тврди дека неговото славно презиме поминало лошо во бизнисот

Адел се појавила на свадба, но никој не ја препознал додека не се фатила за микрофонот

Адел се појавила на свадба, но никој не ја препознал додека не се фатила за микрофонот

ИЗВОР Скопје24 | февруари 18, 2020 Пејачката Адел ги изненади своите фанови со својата трансформација, а според пишувањата на странските медиуми таа ослабела до 45 килограми за една година. Линијата на Адел овие денови е една од главните теми во сите медиуми. Имено, откако ослабена се појави на доделувањето на Оскарите, папараците постојано ја следат

Наоми Кемпбел целосно гола! Познатата манекенка со едно селфи ги „запали“ социјалните мрежи!

Наоми Кемпбел целосно гола! Познатата манекенка со едно селфи ги „запали“ социјалните мрежи!

Наоми Кемпбел позираше гола во својот кревет, па се сликаше и ја сподели фотографијата на социјалните мрежи! Имено, славната манекенка ги запали социјалните мрежи со најновото селфи, на кое покажа премногу. Наоми немаше ништо на неа, но беше покриена, а брадавицата ја „прекри“ со ѕвездичка, за да Инстаграм не би ја отстранил нејзината фотографија поради

(Фото) Ана Бекута на 60 години има секс трипати на ден

(Фото) Ана Бекута на 60 години има секс трипати на ден

Фолк-пејалката Ана Бекута, која веќе осум години е во врска со поранешниот српски министер Милутин Мркоњиќ Мрка, во интервју откри дека и понатаму е заљубена во него и дека страста е подеднакво силна како и на почетокот. „Најважни се љубовта, почитта и поддршката. Тоа нè одржува сите овие години. Секако дека за успешна врска е важна и страста. Јас

Бора Чорба е на лекување во Словенија

Бора Чорба е на лекување во Словенија

Откако српските медиуми лани објавија дека Бора Ѓорѓевиќ има рак на простатата, сега и тој потврди дека е на лекување во Словенија. Пејачот на култниот рок-бенд „Рибља чорба“ сепак не откри од што се лекува и колкиу долго е болен. „Во Љубљана сум, се лекувам и не давам интервјуа“, рекол пејачот за „Глорија“. Бане Обдаровиќ, менаџерот на „Рибља чорба“,

Антониа Гиговска со целосно нов изглед – Ја скрати косата и сега има кркми

Антониа Гиговска со целосно нов изглед – Ја скрати косата и сега има кркми

Младата пејачка Антониа Гиговска која јавноста ширум регионов ја запозна преку учеството во регионалното музичко шоу „Пинкови ѕвездички“ деновиве направи драстична промена. Имено, пејачката во соработка со стилистот Даниел Николовски решила целосно да го промени имиџот, па долхата руса коса ја скратила, а има и кркми. „Јас ја скратив мојата коса“,

Гоца Божиновска правела бизнис со мигранти

Гоца Божиновска правела бизнис со мигранти

Српската фолк-пејачка Гоца Божиновска е уапсена, па казнета со 200.000 динари бидејќи го изнајмувала нејзиниот стан на мигранти. Според судската пресуда, таа е одговорна за непријавен престој на лица во нејзиниот стан, неплаќање данок на приходите од изнајмувањето и поради тоа што не склучила договор со лицата што живееле во станот, а полицијата ги

(Фото) Антониа Гиговска со новата фризура ги збуни фановите

(Фото) Антониа Гиговска со новата фризура ги збуни фановите

Поп-пејачката Антониа Гиговска ги збуни фановите откако на „Инстаграм“ објави слика на која има нов имиџ – боб-фризура со шишки. „Ја скусив косата“, напиша таа и доби комплименти за изгледот. Но, за „Репортер“ Антониа откри дека не ја скусила навистина косата, туку дека носи перика. „Заради тоа што го напишав, сите мислат дека сум навистина шишана

Откриена е причината зошто Елтон Џон се расплака и го напушти својот концерт пред неколку дена (ФОТО)

Откриена е причината зошто Елтон Џон се расплака и го напушти својот концерт пред неколку дена (ФОТО)

Познатиот музичар Елтон Џон (72) ќе земе дополнителни денови одмор по препорака на докторот, пред да ги одржи своите два преостанати концерти во Нов Зеланд – беше соопштено во понеделникот на 17 февруари. Организаторите се огласија откако пејачот во неделата го прекина својот концерт и ја напушти бината во солзи, бидејќи во еден момент му „пукна“ гласот

Драгана Мирковиќ проговори за чувствителна тема: „Родителите не ми дојдоа на свадба“

Драгана Мирковиќ проговори за чувствителна тема: „Родителите не ми дојдоа на свадба“

ИЗВОР Скопје24 | февруари 18, 2020 Познатата српска пејачка Драгана Мирковиќ се омажи за Тони во 2000 година, на денот среќниот пар не ја тргаше насмевката од своите лица. Сепак во едно интервју пејачката откри дека на нејзиниот најубав ден не присуствувале нејзините родители. „Се венчавме во општината, тоа беше скромно славење. Беше време на санкции,

Ватерполистот Никола Раѓен призна дека се уште е заљубен во Ана Кокиќ!

Ватерполистот Никола Раѓен призна дека се уште е заљубен во Ана Кокиќ!

Екс сопругот на Ана Кокиќ, ватерполистот Никола Раѓен, неодамна бил на полиграфско испитување, каде признал дека се уште е заљубен во својата бивша жена. Имено, за него Ана секогаш ќе има место во срцето, затоа што пред се е мајка на неговите деца. Вистина е дека се уште сум заљубен во Ана, таа е мајка на моите деца. За неа секогаш ќе бидам тука и

Софија Лорен по 11 години го снима својот прв филм

Софија Лорен по 11 години го снима својот прв филм

Италијанската филмска легенда, Софија Лорен, по 11 години глуми во филм. „Нетфликс“ објави дека ги откупил правата за филмот „Животот пред нас“, во режија на Едуардо Понти, синот на Лорен и легендарниот продуцент Карло Понти. Филмот ќе излезе пред крајот на годината, а е адаптација на бестселерот „Животот пред нас“ на Ромен Гари. „Во приморска Италија,

ФОТО: Анастасија позираше во бикини - гордата мајка ја пофали својата ќерка

ФОТО: Анастасија позираше во бикини - гордата мајка ја пофали својата ќерка

Цеца Ражнатовиќ на својот „Инстаграм“ профил објави фотографија од ќерка и Анастасија како позира во бикини, па јавно ѝ даде комплимент. На фотографијата, Анастасија во бело бикини. Цеца одсекогаш изјавува дека е горда на своите деца, ќерката Анастасија и синот Вељко.

Фестивал Мозаик- Домашните ѕвезди на петчасовен концерт во СЦ „Борис Трајковски“

Фестивал Мозаик- Домашните ѕвезди на петчасовен концерт во СЦ „Борис Трајковски“

Под мотото „Заедно сме посилни“, домашната естрада се обединува на заедничкиот целовечерен фестивал „Мозаик 2020“. На 28-ми февруари во СЦ „Борис Трајковски“, посетителите ќе имаат можност да уживаат во петчасовен музички спектал и да слушнат дел од најголемите домашни ѕвезди. Свои концерти во иста вечер ќе имаат чаирскиот романтичар Владо Јаневски,

Вакви никогаш ги немате видено: Дарко Лазиќ и Марина во несекојдневно издание, а од овој детаљ на фановите им испаднаа очите (ФОТО)

Вакви никогаш ги немате видено: Дарко Лазиќ и Марина во несекојдневно издание, а од овој детаљ на фановите им испаднаа очите (ФОТО)

Вакви никогаш ги немате видено: Дарко Лазиќ и Марина во несекојдневно издание, а од овој детаљ на фановите им испаднаа очите (ФОТО) Пејачот Дарко Лазиќ и неговата свршеница Марина Гагиќ уживаат во својот љубовен живот и покрај тоа што се појавија гласини дека тие не се во добри односи. Доказ дека тие навистина се среќни во љубовта е последното селфи

ФОТО: Поранешната сопруга на Даниел Кајмакоски повторно облече венчаница

ФОТО: Поранешната сопруга на Даниел Кајмакоски повторно облече венчаница

Поранешната сопруга на пејачот Даниел Кајмакоски, убавата Кристина Димитриевска стана актуелна во медиумите и овој пат како фитнес инструкторка, модел и пејачка во „обид“. Кајмакоски и манекенката од бракот имаат еден син, а велат дека останале во многу добри односи и по разделбата. Кристина ги изненади своите фанови откако на Инстаграм објави фотографија

„Поуникатен подарок не сум добила“: Водителката Милена воодушевена од изненадувањето кое и го приреди гостинка во емисија (ФОТО)

„Поуникатен подарок не сум добила“: Водителката Милена воодушевена од изненадувањето кое и го приреди гостинка во емисија (ФОТО)

ИЗВОР Скопје24 | февруари 18, 2020 За неа домашните медиуми знаат да напишат дека е миленичка на пензионерите, таргет група која редовно ја следи Милена Антовска-Станковска на ТВ екраните во утринските часови. Освен на телевизија, Милена со текот на времето стана популарна и како влијателен лик на социјалната мрежа Инстаграм, односно како инфлуенсерка

ФОТО: Скршен од болка и со солзи во очите- Кумот на Шабан првпат дојде на гробот со штаки за да се прости од пејачот

ФОТО: Скршен од болка и со солзи во очите- Кумот на Шабан првпат дојде на гробот со штаки за да се прости од пејачот

Шабан Шаулиќ трагично загина во страшна сообраќајка  во Германија пред една година, а со него во автомобилот беа и неговиот пријател и колега кој исто така загина, Мирсад Кериќ и неговиот кум Слободан Боби Стојановиќ кој за среќа преживеа. Меѓутоа Слободан се здобил со тешки повреди во несреќата, па се уште не е целосно опоравен, па поради таа причина