притисни ентер »

Топ вести

Star

Уличниот дефект  на ул. Бул.Македонско Косовска Бригада е саниран

Уличниот дефект на ул. Бул.Македонско Косовска Бригада е саниран

Уличниот дефект  на ул. Бул.Македонско Косовска Бригада ул.10  - до Окта е саниран, водоснабдувањето е нормализирано на 21.08.2019г.  во 20:45 часот.

Осумгодишно детенце им го украл Голфот на родителите и со него возел 140км/час по автопат

Осумгодишно детенце им го украл Голфот на родителите и со него возел 140км/час по автопат

Полицијата соопшти дека 8- годишно дете , без знаење на родителите , го зел нивниот автомобил Голф и возел по автопатот со брзина од 140 километри на час. Полицијата излегла на терен ноќеска , половина час по полноќ на повик на мајката на детето , која им кажала дека детето го нема дома и најверојатно го вози автомобилот. По еден час , таа се јавила

Дарко Лазиќ бесен на поранешната сопруга Ана: Полуде поради оваа нејзина постапка!

Дарко Лазиќ бесен на поранешната сопруга Ана: Полуде поради оваа нејзина постапка!

Дарко Лазиќ бесен на поранешната сопруга Ана: Полуде поради оваа нејзина постапка! Пејачот Дарко Лазиќ ја обвинува својата поранешна сопруга, пејачката Ана Севиќ, што не ја видел ќерка си Лорена веќе два месеци. Ана вели дека Дарко е виновен за лошата врска со својата ќерка затоа што тој е неодговорен. -За што зборува? Па, јас не ја однесов ќерка ми

Елтон ги брани Хари и Меган, им платил приватен авион

Елтон ги брани Хари и Меган, им платил приватен авион

Британскиот музичар Елтон Џон (72) се обиде да го одбрани однесувањето на војводата и војвотката од Сасекс објавувајќи на „Твитер“ дека е длабоко вознемирен од искривените и злонамерни извештаи во медиумите за неодамнешното приватно патување на двојката со нивниот син Арчи за време на престојот во неговиот дом во Ница. Елтон Џон, долгогодишен пријател

Амал и Џорџ Клуни повторно очекуваат близнаци

Амал и Џорџ Клуни повторно очекуваат близнаци

Веќе некое време се зборува дека американскиот актер Џорџ Клуни (58) и адвокатката Амал Аламудин (41) не се во среќен брак. И додека тие ниту ги негираа, ниту ги поддржаа овие написи, странските медиуми објавија дека наскоро доаѓаат принови во семејството. Откако ги добија близнаците Александар (2) и Ела (2) во јуни 2017 година, двојката, наводно,

Бербер Фуфо од Драчево го скрши телевизорот во обложувалница, откако му избегаа 11.000 евра кога Погба промаши пенал за Јунајтед (ВИДЕО)

Бербер Фуфо од Драчево го скрши телевизорот во обложувалница, откако му избегаа 11.000 евра кога Погба промаши пенал за Јунајтед (ВИДЕО)

За многумина во Драчево берберот Фуфо е добро познат како човек кој „кисне“ по обложувалници. Тој  чекаше само еден гол на Манчестер Јунајтед на натпреварот против Вулверхемптон во 2. коло од Премиерлигата за да си добие 11.000 евра. Шанса му  се отвори во 68. минута кога „Црвените ѓаволи“ добија пенал… Но, истиот не успеа да го реализира францускиот

Кои европски народи најмногу патуваат и каде?

Кои европски народи најмногу патуваат и каде?

Меѓу жителите на ЕУ најмногу патуваат Британците, Шпанците и Французите. Според бројот на ноќевања, најпопуларни дестинации се Канарските острови  (93 милиони ноќевања),  хрватското приморје (77 милони) и островите во Шпанија (64 милиони). ЕУ вкупно нуди  31 милиони кревети за туристите. Шпанија и понатаму е жариште на европскиот туризам со регистрирани

Славчо Попоски со ВОНРЕДНО биометео – КРАЈНА ПРЕТПАЗЛИВОСТ!

Славчо Попоски со ВОНРЕДНО биометео – КРАЈНА ПРЕТПАЗЛИВОСТ!

ИЗВОР Скопје24 | август 21, 2019 Со оглед на тоа дека нашата територија и понатаму ќе се наоѓа под влијание на многу топла воздушна маса која продира од јужните географски широчини односно од северните предели на Африка и истата ќе условува МНОГУ ВИСОКИ температури на воздухот кој ќе се искачуваат во интервалот од 31 до 38 степени, токму поради ова

На Алјаска пронајдена 50 години стара порака во шише од руски морнар

На Алјаска пронајдена 50 години стара порака во шише од руски морнар

Тајлер Иванов, жител на Алјаска, собирајќи дрва за зимата, неочекувано пронашол половина век стара порака во шише напишана на руски јазик. Тој потоа на Фејсбук побарал помош од познавачи на рускиот јазик да ја преведат содржината на пораката, пишува ББС. Се покажало дека автор на пораката е руски морнар, кој писменцето што потоа го ставил во шише и

Најбогатиот човек во светот подари 100 милиони долари за бездомни семејства

Најбогатиот човек во светот подари 100 милиони долари за бездомни семејства

ИЗВОР Скопје24 | август 21, 2019 Основачот на Amazon и најбогат човек во светот, Џеф Безос подари 100 милиони долари на организации кои помагаат на бездомници. Во 2018 година Безос го основа фондот Bezos Day One во кој е вклучен проектот Day 1 Families. Секоја година фондот донира за 23 непрофитни организации кои им помагаат на семејства без домови

Месечевиот камен од Аполо 14 потекнува од Земјата

Месечевиот камен од Аполо 14 потекнува од Земјата

Австралискиот научник Александер Немчин од Универзитетот Кертина смета дека познатиот „месечев камен”, за којшто се вели дека е донесен со мисијата „Аполо 14″, 1971 година, всушност потекнува од Земјата. Неговите истражувања говорат дека камчето од Земјата отишло на Месечината пред четири милијарди години. Структурата на каменот наликува на гранит

Видео: Дефинитивно положилe со врски

Видео: Дефинитивно положилe со врски

Кола не е за секого, а тоа го потврдуваат и овие двајца ликови кои сакале да се покажат пред камерите, и баш се покажаа. Еве и како!

Најдобрите луѓе најмногу страдаат: Добрината вреди многу, но и скапо ќе ве чини!

Најдобрите луѓе најмногу страдаат: Добрината вреди многу, но и скапо ќе ве чини!

Најдобрите луѓе најмногу страдаат: Добрината вреди многу, но и скапо ќе ве чини! Во школото на животот, секој ден е испит, а секое искуство е нова лекција. Исто како и во училиште, така и во животот: не им оди на сите подеднакво. Некој е подобар во математика, некој едвај се снаоѓа со бројките. Некој е талентиран за јазици, додека има луѓе кои се мачат

Има 61 година, не користи ботокс и филери, а изгледа како милион долари!

Има 61 година, не користи ботокс и филери, а изгледа како милион долари!

Холивудската актерка сите ја паметат по улогите во филмовите „Зелена карта” и „Четири венчавки и погреб”, а сега се појавува во нов трилер „Подготвен или не”. На премиерата на новиот филм на Мат Бетинели-Олпин и на Тајлер Гилет во Лос Анџелес вчеравечер, Енди Мек Дауел ги воодушеви сите со својот беспрекорен изглед. Таа е позната по тоа дека не користи

Трогателна животна приказна: 25-годишно момче починало од рак, а по само неколку минути од болка заминал и неговиот најдобар пријател

Трогателна животна приказна: 25-годишно момче починало од рак, а по само неколку минути од болка заминал и неговиот најдобар пријател

Стјуарт Хачисон бил дијагностициран со тумор на мозокот во 2011 година, кој се повлекол во 2014 година и повторно се појавил во 2018 година кога ракот се проширил и на неговите коски. За жал сите дијагнози укажувале на трагичната судбина на Стјуарт. Освен неговата сопруга и мајка, тој имал и друга поддршка која безусловно го сакала. 25-годишното момче

Лепа Брена со вентилатор во раце пристигна на роденденската забава на Филип Живојиновиќ

Лепа Брена со вентилатор во раце пристигна на роденденската забава на Филип Живојиновиќ

Пејачката Лепа Брена на роденденската прослава на Филип Живојиновиќ пристигнала со вентилатор во рака и ги шокирала сите. Поточно, Брена се возела во автомобилот до самиот ресторан, а кога се паркирала, прво позирала пред собраните медиуми, а потоа се вратила по вентилаторот кој и помогнале да го носи. Додека присутните ја гледале во чудо, таа со насмевка

Маж го изеле лавовите што ги чувал во својот двор (ВИДЕО)

Маж го изеле лавовите што ги чувал во својот двор (ВИДЕО)

Јужноафриканецот Леон ван Билјон бил нападнат на неговиот имот во близина на градот Калинан, додека ја поправал скинатата мрежа од живеалиштето на лавовите. Ван Билјон им нудел на гостите „ексклузивни предавања за лавови, можности за хранење и други активности“, според веб-страницата „Mahala View Lion Lodge“. Според локалните медиуми, ван Билион бил

Се возеа по патот кога одеднаш ноќта се претвори во ден (ВИДЕО)

Се возеа по патот кога одеднаш ноќта се претвори во ден (ВИДЕО)

Мештаните на Сардинија ги изненади голема огнена топка која одеднаш се појави на небото. Необичната глетка е снимена од еден возач кој минувал во близина на Торе Гранде. Во прашање е метеорит кој при минување низ аатмосферата го „запалил“ бебото, а феноменот можел да се види од неколку крајбрежни места долж Медитеранот. loading... Gracias a @RedSpmn

Пропадна аукцијата, најскапото Порше останува во гаражата (ВИДЕО)

Пропадна аукцијата, најскапото Порше останува во гаражата (ВИДЕО)

На познатата аукциска куќа „Сотби“ и се случи најголемиот пропуст откао постои на пазарот и тоа при продажба на најскапиот автомобил на сите времиња „Porsche Type 64“. Наместо најавуваната почетна цена од 20 милиони долари, аукцијата стартувала со 30 милиони. Меѓутоа, почетниот износ не бил најголемиот проблем тој ден. loading... На аукција револверот

Музичарот на кој му ги запалила кафуелто и автомобилот: „Главата ми виси на конец“

Музичарот на кој му ги запалила кафуелто и автомобилот: „Главата ми виси на конец“

Петар Анѓелковиќ Пеца од Смедерево се нашол во проблем затоа што му бил запален џипот „ренџ ровер“, како и кафулето кое го поседува, за време на викендот во Смедерево. Имено, на музичарот прво му го запалиле автомобилот, а потоа целото кафуле изгорело, а за се била известена полицијата која врши увид на лице место. -Јас не знам кому сум му згрешил