Жител на Старо Нагоричане починал додека извршувал градежни активности на куќа

Алсат-М - пред 8 дена

Зборуваат роднините на жртвите во трагедијата

Алсат-М - пред 9 дена

Заев – Донфрид: Почеток на преговорите на Северна Македонија со ЕУ е геостратешки интерес на САД

Алсат-М - пред 8 дена

За автобуската несреќа известија сите светски медиуми

Алсат-М - пред 8 дена

Вучиќ на средба со Путин во Сочи

Алсат-М - пред 7 дена

Втор ден жалост за жртвите од автобуската несреќа

Алсат-М - пред 8 дена

Времето денеска: променливо облачно

Алсат-М - пред 7 дена

Времето денеска, претежно облачно со локален дожд

Алсат-М - пред 8 дена

Во Косово утре е прогласен ден на жалост поради загинатите граѓани на Северна Македонија во автобуската несреќа

Алсат-М - пред 9 дена

Во Бугарија загина и асистентка од Правниот факултет на УТ

Алсат-М - пред 8 дена

Вицепремиерот Димитров ќе учествува на денешната конференција посветена на „Отворен Балкан“

Алсат-М - пред 8 дена

(Видео) Со раце се обидував да го скршам прозорецот – сведоштво на најмладата преживеана за Алсат

Алсат-М - пред 8 дена

(Видео) Бугарски автомобилист направи реконструкција на автобуската несреќа

Алсат-М - пред 8 дена

Утре завршува комисиската општа расправа за буџетот

Алсат-М - пред 7 дена

Утре првични сознанија за причините за трагедијата

Алсат-М - пред 8 дена

Ученички марш за загинатите ученици од ОУ „Исмаил Ќемали“ во Скопје

Алсат-М - пред 8 дена

Тројца наши лекари се очекува да се вклучат во тимот за обдукција на загинатите во автобуската несреќа

Алсат-М - пред 9 дена

Трет ден на жалост поради трагичната автобуска несреќа

Алсат-М - пред 7 дена

Тоња Димитрова: Бугарија е во шок, утре е прогласен за ден на жалост

Алсат-М - пред 8 дена

Тетовец се обидел да прегази полицајци, по што избегал

Алсат-М - пред 8 дена

Тече постапката за одземање на лиценцата на „Беса Транс“

Алсат-М - пред 8 дена

Тече истрагата за автобуската несреќа во Бугарија

Алсат-М - пред 8 дена

Софија, семејство: Автобусот горел 10 минути

Алсат-М - пред 9 дена

Софија: Поглед во внатрешноста на болницата каде се сместени повредените во трагичната несреќа

Алсат-М - пред 9 дена

Сменети првите луѓе на РЕК Битола и Осломеј

Алсат-М - пред 8 дена

Шведска првпат во историјата доби жена премиер

Алсат-М - пред 8 дена

Сарафов: Нема докази за експлозија во автобусот

Алсат-М - пред 7 дена

Обвинителот Сарафов кажа од што починале настраданите во автобусот

Алсат-М - пред 7 дена

Сарафов кажа каква експертиза ќе се спроведе врз целиот случај

Алсат-М - пред 7 дена

САД поканија околу 110 земји на самит за демократија

Алсат-М - пред 8 дена

Реакцијата доаѓа од „Беса транс“, речиси 15 часа по трагичната несреќа во Бугарија

Алсат-М - пред 9 дена

По серијата дефекти, разрешен директорот на РЕК Битола

Алсат-М - пред 8 дена

Радев во разговор со Вархеји: Бугарија очекува дијалогот со Северна Македонија да води до конкретни резултати

Алсат-М - пред 7 дена

Путин со сочувство до Пендаровски поради загинувањето на македонските граѓани во Бугарија

Алсат-М - пред 9 дена

Пронајдени двајца мигранти од Сирија, лишен од слобода жител на Романовце

Алсат-М - пред 8 дена

Приведен разбојник во Скопје

Алсат-М - пред 8 дена

Предната врата горела, а задната била блокирана, патниците не можеле да излезат од автобусот, вели еден од истражителите

Алсат-М - пред 7 дена

Познати имињата на преживеаните во автобуската трагедија во Бугарија

Алсат-М - пред 9 дена

Повремени врнежи од дожд од петок, потопло време за викендот

Алсат-М - пред 8 дена

Остранет од автопатот „Струма“ автобусот во којшто загинаа 45 патници

Алсат-М - пред 9 дена

Оставката на Заев утре пред Централниот одбор на СДСМ

Алсат-М - пред 7 дена

Османи: Се работи на идентификација и побрзо пренесување на жртвите во Скопје

Алсат-М - пред 8 дена

Османи: Се надевам дека истрагата ќе се одвива темелно, да се одредат вистинските причини за трагедијата

Алсат-М - пред 8 дена

Османи: По идентификацијата на телата на загинатите државата ќе организира пренесување на останките

Алсат-М - пред 8 дена

Османи кажа колку време ќе трае идентификацијата на жртвите

Алсат-М - пред 8 дена

Општина Гази Баба ќе донира финансиски средства за семејствата на настраданите во автобуската несреќа

Алсат-М - пред 8 дена

Општина Чаир средствата предвидени за новогодишно украсување ќе ги додели на семејствата на жртвите во автобуската несреќа

Алсат-М - пред 8 дена

Општина Чаир пренамени околу 20.000 евра како помош за семејствата на загинатите

Алсат-М - пред 8 дена

Општина Чаир финансиски ќе им помогне на семејствата на жртвите

Алсат-М - пред 8 дена

Околу 200 мигранти се обиделе да ја пробијат оградата на полско-белоруската граница

Алсат-М - пред 7 дена

Одложена одлуката за предлог мерките за невакцинираните

Алсат-М - пред 8 дена

НОВА ВЕСТ: Одземена лиценцата за работа на „Беса Транс“

Алсат-М - пред 8 дена

Нивото на Охридското Езеро се спушти на минимумот од 693,10 метри надморска височина

Алсат-М - пред 7 дена

Нема да се одржи седницата за пратенички прашања

Алсат-М - пред 8 дена

Наскоро почнува конференцијата на бугарското обвинителство за истрага на трагедијата

Алсат-М - пред 7 дена

Најголем дел од жртвите во несреќата во Бугарија се од скопскиот регион

Алсат-М - пред 8 дена

На преминот „Деве Баир“ се истражува кој го пропуштил автобусот без лиценца

Алсат-М - пред 8 дена

На плоштадот Скендербег е положено цвеќе за жртвите од трагедијата во Бугарија

Алсат-М - пред 9 дена

Милева: Согласно изјавата на сведок, недостасува еден преживеан

Алсат-М - пред 7 дена

Мелихате Рустеми: Ова беше најтешкиот ден во мојата професија како новинар

Алсат-М - пред 9 дена

Марш на учениците од ОУ „Исмаил Ќемали” во сеќавање на загинатите соученици во несреќата во Бугарија

Алсат-М - пред 8 дена

Касами: Долгот на Општина Тетово е над 24 милиони евра

Алсат-М - пред 8 дена

Ќаили: Се истражуваат две траги за трагедијата

Алсат-М - пред 9 дена

Јовески: Се земаат билошки материјали за ДНК анализи

Алсат-М - пред 7 дена

Јанев: Бугарија нема да отстапи од својатa позиција за Северна Македонија

Алсат-М - пред 7 дена

Изгорениот автобус пренесен во поранешна касарна во Перник

Алсат-М - пред 8 дена

Италија ја проширува задолжителната вакцинација

Алсат-М - пред 7 дена

ИЈЗ: Минатата недела за 8,9 отсто помалку заразени од Ковид-19

Алсат-М - пред 8 дена

И Косово прогласи ден на жалост поради трагедијата во Бугарија

Алсат-М - пред 8 дена

Хоспитализираните во „Пирогов“ се во стабилна состојба

Алсат-М - пред 7 дена

Граѓаните на Софија полагаат цвеже пред македонската амбасада во Софија

Алсат-М - пред 9 дена

Бугарски обвинител и истражител утре доаѓаат во Скопје

Алсат-М - пред 7 дена

Германија надмина 100 000 смртни случаи од ковид-19

Алсат-М - пред 7 дена

Газдата на „Беса транс“ дојде кај несреќата, истрагата ќе ја водат бугарските институции

Алсат-М - пред 9 дена

Ганиу: Наш вработен во оваа трагедија загуби две ќерки

Алсат-М - пред 8 дена

Ганиу: Има повеќе од 16 жртви од општина Чаир

Алсат-М - пред 9 дена

Ганиу: Граѓаните на Чаир дадоа помош за транспорт на жртвите, но и финансиска помош

Алсат-М - пред 8 дена

Франција и Британија најавија акција по мигрантската трагедија на Ла Манш

Алсат-М - пред 7 дена

Филипче и Пиромански утрово разговараа за состојбата на хоспитализираните пациенти во Пирогов

Алсат-М - пред 8 дена

Европратениците од Бугарија со минута молк во Стразбур за жртвите од автобуската несреќа

Алсат-М - пред 8 дена

Еве што е утврдено во врска со наводите дека во автобусот имало туби со гориво

Алсат-М - пред 7 дена

Ексклузивно: Зборуваат преживеаните на несреќата

Алсат-М - пред 9 дена

Две лица загинаа во сообраќајна несреќа во светиниколско

Алсат-М - пред 8 дена

Двајца цариници суспендирани, казнет раководител: Автобусот на „Беса Транс“ не ни бил евидентиран дека ја напуштил границата на земјава

Алсат-М - пред 8 дена

Димитров онлајн во Белград на Конференција Отворен Балкан со Брнабиќ, Рама и Ескобар

Алсат-М - пред 8 дена

Денеска ќе се оперираат двајца преживеани

Алсат-М - пред 8 дена

„Дејли мејл“ – Нова КОВИД мутација, поотпорна на вакцини, можно да се создала кај пациенти со СИДА

Алсат-М - пред 7 дена

Членовите на ДИК нема да земат дополнителни бонуси за локалните избори

Алсат-М - пред 8 дена

Буш: Во рок од 2-3 дена пристигнуваат телата на жртвите

Алсат-М - пред 9 дена

Буш: Ја чекаме истрагата од бугарските власти

Алсат-М - пред 9 дена

Бугарските власти почнаа да ги испрашуваат преживеаните од трагедијата

Алсат-М - пред 9 дена

Бугарските експерти: Делницата каде што се случи трагедијата е несоодветно обележана и со преголема дозволена брзина

Алсат-М - пред 9 дена

Бугарската влада ја започна седницата со едноминутно молчење

Алсат-М - пред 8 дена

Без вода утре дел од населбата Водно

Алсат-М - пред 8 дена

Автопатот „Струма“ отворен за сообраќај, ќе се прави увид за состојбата на делницата

Алсат-М - пред 8 дена

Автобуската несреќа поттикна голем интересот кај светските медиуми

Алсат-М - пред 8 дена

Асани: Сите средства за јавен превоз мора да се ставаат на увид на секои 6 месеци

Алсат-М - пред 8 дена

Аргирова: Две операции се извршени вчера, еден од повредените е во психички шок

Алсат-М - пред 8 дена

Алтернатива утревечер ќе излезе со став дали ќе биде дел од владината коалиција

Алсат-М - пред 7 дена

Аднан Ќаили: Преживеаните ја виделе смртта со свои очи

Алсат-М - пред 9 дена

126 санкции за брзо возење

Алсат-М - пред 8 дена

111 сообраќајни прекршоци во Скопје

Алсат-М - пред 8 дена