Студено и сончево време

Мкд.мк - пред 14 дена

Сончево и студено време со северен ветер

Мкд.мк - пред 15 дена

Лута зима - темепратурата утре ќе се спушти до -13

Мкд.мк - пред 15 дена

УТРОВО ДЕБЕЛ МИНУС: Најладно во Маврово -12

Весник - пред 14 дена

СПРЕМЕТЕ СЕ ЗА ДЕБЕЛ МИНУС: Утре температури до -13 степени

Весник - пред 15 дена

Најмногу снег и најстудено на Попова Шапка

Весник - пред 15 дена

УТРОВО ДЕБЕЛ МИНУС: Најладно во Маврово -12

Вечер - пред 14 дена

СПРЕМЕТЕ СЕ ЗА ДЕБЕЛ МИНУС: Утре температури до -13 степени

Вечер - пред 15 дена

Најмногу снег и најстудено на Попова Шапка

Вечер - пред 15 дена

Сончево и студено со утринска температура под минус 10

Макфакс - пред 15 дена

Сончево и студено, од вторник дожд и снег

Макфакс - пред 14 дена

До понеделник стабилно и студено, од вторник дожд и снег

Макфакс - пред 15 дена

УХМР: Утре температури до минус 13 степени

А1он - пред 15 дена

Сончево, но студено до минус 11 степени

А1он - пред 15 дена

Најниска температура утрово измерена во Берово

А1он - пред 14 дена

Најмногу снег и најстудено на Попова Шапка

А1он - пред 15 дена

Времето утре сончево, студено и ветровито

Канал 5 - пред 14 дена

Времето утре сончево, студено и ветровито

Бизнис вести - пред 14 дена

УХМР: Утре температури до минус 13 степени

Бизнис вести - пред 15 дена

Сончево со ниски утрински температури

Бизнис вести - пред 14 дена

Најмногу снег и најстудено на Попова Шапка

Бизнис вести - пред 15 дена

Во вторник повторно снег

Република - пред 14 дена

Ни доаѓа поголем студ: Еве какво време не очекува викендот

Република - пред 15 дена

Утринските температури под нулата во цела држава

Канал 5 - пред 14 дена

УХМР: Утре температури до минус 13 степени

Канал 5 - пред 15 дена

Сончево со ниски утрински температури

Канал 5 - пред 14 дена

Најмногу снег и најстудено на Попова Шапка

Канал 5 - пред 15 дена

Времето утре сончево, студено и ветровито

Сител - пред 14 дена

Утринските температури под нулата во цела држава

Сител - пред 14 дена

УХМР: Утре температури до минус 13 степени

Сител - пред 15 дена

ОД ВТОРНИК ПОВТОРНО СНЕГ: Ова е најновата временска прогноза

Курир - пред 14 дена

Утре времето сончево, студено и ветровито

Нетпрес - пред 14 дена

Времето утре сончево, студено и ветровито

Курир - пред 14 дена

ДОАЃА СНЕГ: УХМР со временска прогноза до вторник

Курир - пред 13 дена

Утринските температури под нулата

Нетпрес - пред 14 дена

Температури под нулата утринава се измерени во целата држава. Најстудено е во Берово каде се измерени -14 степени. Од Управата за хидрометеоролошки работи информираат дека во Маврово се измерени -12 степени, во Крушево -11, во Крива Паланка, Битола и Прилеп -10, во Петровец кај Скопје, Штип, Демир Капија и Виница -9, во Тетово, Претор, Струмица и на Попова Шапка -8, на Зајчев рид кај Скопје -7 во Охрид -6, во Куманово -5 и во Дојран и во Гевгелија -2 степена. Најмногу снег има на Попова Шапка каде снежната покривка е висока 54 сантиметри. За денеска синоптичарите најавуваат сончево време со мала локална облачност во североисточните делови од земјава. Ќе дува слаб до умерен, а вдолж Повардарието повремено засилен ветер од северозападен правец. Максималната температура ќе достигне од 1 до 9 степени.

Нетпрес - пред 14 дена

Студено со температура до 9 степени

Нетпрес - пред 14 дена

Сончево и студено со мала облачност, пад на температурите

Нетпрес - пред 15 дена

Најмногу снег и најстудено на Попова Шапка

Нетпрес - пред 15 дена

Утринските температури под нулата во цела држава

Курир - пред 14 дена

ПОВТОРНО НИ ДОАЃА СНЕГОТ – еве какво време не очекува викендот, студот уште долго ќе не дружи (ФОТО)

Курир - пред 14 дена

ПОДГОТВЕТЕ СЕ ЗА УШТЕ ПОГОЛЕМ СТУД – еве какво време не очекува викендот

Курир - пред 15 дена

Најмногу снег и најстудено на Попова Шапка

Курир - пред 15 дена

До понеделник стабилно и студено, од вторник дожд и снег

Курир - пред 14 дена

Времето утре сончево, студено и ветровито

Кајгана - пред 14 дена

Сончево со ниски утрински температури

Кајгана - пред 14 дена

Сончево, но студено до минус 11 степени

Кајгана - пред 15 дена

Подгответе се: Утре до минус 13°C

Кајгана - пред 15 дена

Утре и задутре најстудено, со утрински температури до минус 10

Инфо - пред 15 дена

Сончево и студено со утринска температура под минус 10

Инфо - пред 15 дена

Сончево и студено, од вторник дожд и снег

Инфо - пред 14 дена

До понеделник стабилно и студено, од вторник дожд и снег

Инфо - пред 15 дена

МАКЕДОНИЈА СЕ РАЗБУДИ ВО СТУДЕНО УТРО: Еве го предупредувањето од УХМР

Фактор - пред 15 дена

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Сончево и студено време

Слободен Печат - пред 15 дена

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Сончево и малку потопло

Слободен Печат - пред 14 дена

Утре температури до минус 13 степени

Слободен Печат - пред 15 дена

Најмногу снег и најстудено на Попова Шапка

Слободен Печат - пред 15 дена

Утринските температури под нулата во цела држава

24 вести - пред 14 дена

УХМР: Утре температури до -13 степени

24 вести - пред 15 дена

Сончево со ниски утрински температури

24 вести - пред 14 дена

Сончево, но студено до минус 11 степени

24 вести - пред 15 дена

Сончево и студено, од вторник дожд и снег

Точка - пред 14 дена

До понеделник стабилно и студено, од вторник дожд и снег

Точка - пред 15 дена

Сончево и студено со утринска температура под минус 10

Точка - пред 15 дена

Времето денеска претежно сончево, ќе биде стабилно и следните денови

Скопје Инфо - пред 14 дена

Утрово измерени температури под нулата во цела земја

Скопје Инфо - пред 14 дена

Утро со минусни температури, преку денот ветровито и облачно

Скопје Инфо - пред 15 дена

Утре до минус 13 степени, потоа следи промена на времето

Скопје Инфо - пред 15 дена

Викендов температури до -10 степени, а од вторник снег

Прес 24 - пред 14 дена

УХМР: Утринските температури под нулата во цела држава - најниската е -14 степени

Прес 24 - пред 14 дена

УХМР: Утре температури до минус 13 степени

Прес 24 - пред 15 дена

Спремете се: Температури до -10 степени и многу снег

Прес 24 - пред 15 дена

Повторно доаѓа снег - ниски температури и студени денови

Прес 24 - пред 14 дена

Подгответе се за снег од следната недела

Прес 24 - пред 15 дена

Нови најави од УХМР: Очкувајте врнежи од снег

Прес 24 - пред 14 дена

Натрупало снег до 68 сантиметри - УХМР соопшти каде е најстудено утрово

Прес 24 - пред 15 дена

Голем студ, па пресврт - детална прогноза за времето, ново предупредување од УХМР

Прес 24 - пред 15 дена

Утринските температури под нулата во цела држава, во Берово измерени минус 14 степени

Независен - пред 14 дена

УХМР: Утре температури до минус 13 степени

Независен - пред 15 дена

Од вторник повторно снег, викендов сончево и студено

Независен - пред 14 дена

Најмногу снег и најстудено на Попова Шапка

Независен - пред 15 дена

Сончево и студено, од вторник дожд и снег

Денар - пред 14 дена

Времето денеска: претежно сончево и студено

Алсат-М - пред 14 дена

Утре температури до минус 13 степени, прогнозираат од УХМР

Алсат-М - пред 15 дена

Најмногу снег и најстудено на Попова Шапка

Алсат-М - пред 15 дена

ДОАЃА СНЕГ: УХМР со временска прогноза до вторник

Вести24 - пред 13 дена

Времето утре сончево, студено и ветровито

Вести24 - пред 14 дена

Времето утре сончево, студено и ветровито

Макпрес - пред 13 дена

Времето утре сончево, студено и ветровито – потоа снег

Скопје24 - пред 14 дена

Сончево, студено и ветровито

Макпрес - пред 13 дена

Времето утре сончево, студено и ветровито

Опсервер - пред 14 дена

Од утре температури до -13 степени

media.mk - пред 15 дена

Највисока снежна покривка од 68 сантиметри утрово е измерена на Попова Шапка

media.mk - пред 15 дена

Времето утре сончево, студено и ветровито

Бриф - пред 14 дена

Утринските температури под нулата во цела држава

Бриф - пред 14 дена

УХМР: Утре температури до минус 13 степени

Бриф - пред 15 дена

Сончево, но студено до минус 11 степени

Бриф - пред 15 дена

Претежно сончево со слаб до умерен ветер од северен правец

Бриф - пред 14 дена

Најмногу снег и најстудено на Попова Шапка

Бриф - пред 15 дена

Денеска сончево и студено, еве какво време не очекува во деновите потоа

Скопје24 - пред 14 дена

Сончево, но студено до минус 11 степени

Опсервер - пред 15 дена

Сончево, но студено до минус 11 степени

Опсервер - пред 15 дена

Утринските температури под нулата во цела држава

Опсервер - пред 14 дена

УХМР: Утре температури до минус 13 степени

Опсервер - пред 15 дена

Сончево со ниски утрински температури

Опсервер - пред 14 дена

Сончево и студено со мала облачност и со умерен до засилен ветер од северен правец

Опсервер - пред 15 дена

Претежно сончево со слаб до умерен ветер од северен правец

Опсервер - пред 14 дена

Најмногу снег и најстудено на Попова Шапка

Опсервер - пред 15 дена

УХМР: Утре температури до минус 13 степени, од вторник дожд и снег

НоваТВ - пред 15 дена

Студено ширум земјава, така ќе биде и следните неколку денови

НоваТВ - пред 15 дена

Најмногу снег и најстудено на Попова Шапка

НоваТВ - пред 15 дена

Метео: Времето утре сончево, но студено и ветровито, со температури до 12 степени

НоваТВ - пред 14 дена

Денеска во државава со температури до минус 13 степени – од вторник дожд и снег

НоваТВ - пред 14 дена

Утринските температури под нулата во цела држава

Макпрес - пред 14 дена

Сончево со ниски утрински температури

Макпрес - пред 14 дена

Температурите од денес од -13 до 9 степени

Макпрес - пред 14 дена

УХМР: Утре температури до минус 13 степени

Макпрес - пред 15 дена

Најмногу снег и најстудено на Попова Шапка

Макпрес - пред 15 дена

Сончево, но студено, температурите до минус 11 степени

Макпрес - пред 15 дена

ВРЕМЕТО ДЕНЕСКА: Утрото многу студено, денот сончев, на североистокот со мала облачност и температура од минус 13 до 9 степени

Денешен - пред 14 дена

ВРЕМЕТО ДЕНЕСКА: Сончево, студено и ветровито за викендот, а од вторник повторно Македонија ќе ја зафати влажен бран со врнежи од снег и дожд

Денешен - пред 13 дена

УХМР: Најмногу снег со висина од 68 сантиметри утрово е измерено на Попова Шапка, каде што беше и најстудено со минис 16 степени

Денешен - пред 15 дена

СМРЗНАТА СЕВЕРНА: Утринските температури под нулата во цела Македонија, најстудено со минус 14 во Берово, 7 во Скопје минус 2 во Дојран

Денешен - пред 14 дена

Времето денеска ќе биде сончево и студено со мала локална облачност

За Се - пред 14 дена

Времето денеска ќе биде сончево и студено со мала локална облачност

За Се - пред 15 дена

Викенд временска прогноза

Гостивар Прес - пред 14 дена

Студен бран! Утре температури до минус 13 степени

Гостивар Прес - пред 15 дена

Викенд временска прогноза за Куманово: Дневно разведрување – утринско замрзнување

Кумановски муабети - пред 14 дена

Максималната температура во Куманово денеска ќе остане во негатива

Кумановски муабети - пред 15 дена

Утре температура на одредени места и до минус 13 степени

еМагазин - пред 15 дена

Утринските температури под нулата во цела држава

Лидер - пред 14 дена

Сончево и студено со мала облачност и со умерен до засилен ветер од северен правец

Лидер - пред 15 дена

Претежно сончево со слаб до умерен ветер од северен правец

Лидер - пред 14 дена

Најмногу снег и најстудено на Попова Шапка

Лидер - пред 15 дена

УХМР: Утре температури до минус 13 степени

24 Инфо - пред 15 дена

Утринските температури под нулата во цела држава

24 Инфо - пред 14 дена

Сончево со ниски утрински температури

24 Инфо - пред 14 дена

Сончево, но студено до минус 11 степени

24 Инфо - пред 15 дена

Најмногу снег и најстудено на Попова Шапка

24 Инфо - пред 15 дена

До понеделник стабилно и студено, од вторник дожд и снег

24 Инфо - пред 15 дена

Студен и сончев петок

Таратур - пред 14 дена

Студен четврток со северен ветар

Таратур - пред 15 дена