Вардар го победи вториот тим на Пелистер и се пласира во финалето од купот

Мкд.мк - пред 11 дена

Еурофарм Пелистер и Вардар 1961 очекувано во ракометното куп финале

Република - пред 11 дена

„Вечно дерби“ и во финалето на машкиот ракометен Куп

Курир - пред 11 дена

Томовски: Нашата желба е јасна, нов куп-трофеј во витрините на Вардар

Екипа - пред 11 дена

Гол-шоу на Талески и Дибиров: Вардар прв до билет за куп-финале

Екипа - пред 11 дена

Еурофарм Пелистер и Вардар 1961 очекувано во ракометното куп финале

Кајгана - пред 11 дена

Никола Маркоски: Ја оправдавме фаворитската улога, сега против Вардар да дојдеме до трофејот

Екипа - пред 11 дена

Еурофарм Пелистер рутински преку Бутел до финале со Вардар во Купот на Македонија

Екипа - пред 11 дена

Дибиров и Талески несопирливи, Вардар прв финалист во Купот

Дерби - пред 11 дена

Вардар против Е. Пелистер во финалето за куп трофејот

Слободен Печат - пред 11 дена

Вардар 1961 е првиот финалист во Купот на Македонија

Слободен Печат - пред 11 дена

Пелистер 2 го помачи Вардар, но бранителот на пехарот оди во финале

Спорт 1 - пред 11 дена

Вардар завери билет за финалето од купот: Талески и Дибиров предводници на „црвено-црните“

Спорт Клуб - пред 11 дена

Вардар игра за 15. пехар и уште една двојна круна, Пелистер за прекин на сушата

Спорт 1 - пред 11 дена

Пелистер го совлада Бутел во првото полувреме и почна да мисли на финалето

Спорт 1 - пред 11 дена

„Вечно дерби“ и во финалето на Купот: Еурофарм Пелистер закажа нов ракометен спектакл во Кавадарци

Дерби - пред 11 дена

Еурофарм Пелистер и Вардар 1961 очекувано во ракометното куп финале

Опсервер - пред 11 дена

Еурофарм Пелистер и Вардар 1961 очекувано во ракометното куп финале

Макпрес - пред 11 дена

И Еурофарм Пелистер без проблеми стаса до финалето во Купот

24 Инфо - пред 11 дена

Вардар избори финале да го брани трофејот во ракометниот куп

24 Инфо - пред 11 дена