За викендот можни грмотевици, да не се стои на отворен простор и под осамени дрвја

Мкд.мк - пред 12 дена

Времето денеска нестабилно, на места е можен силен дожд со грмежи

Мкд.мк - пред 11 дена

Утре температурите на места до 31 степен, во сабота и недела можен пороен дожд

Мкд.мк - пред 13 дена

Сончево и топло со температури и до 31 степен

Мкд.мк - пред 12 дена

Променливо облачно и нестабилно време со пороен дожд и грмежи

Макфакс - пред 11 дена

Денес и утре пороен дожд и грмежи – да се избегнува престој на отворено

Макфакс - пред 11 дена

Денеска сончево и топло време, влошување се очекува во текот на викендот

Макфакс - пред 12 дена

Викендов пороен дожд и грмежи – се препорачува да не се престојува на отворено

Макфакс - пред 12 дена

Сончево и малку потопло со мала локална облачност

Бизнис вести - пред 12 дена

Викендов пороен дожд и грмежи, од понеделник жештини

Република - пред 11 дена

Ќе крене над 30 степени, ама викендот ни лош пресврт

Република - пред 13 дена

Денеска до 31 степен, викендов бури

Република - пред 12 дена

Утре променливи облачно и нестабилно

Канал 5 - пред 12 дена

Сончево и топло денеска, викендов пороен дожд и грмежи

Канал 5 - пред 12 дена

Сончево и многу топло утре, за време на викендот попладне пороен дожд и грмежи

Канал 5 - пред 13 дена

Од утре нестабилно време со пороен дожд и грмежи

Канал 5 - пред 12 дена

Мирно и сончево утро, попладне пороен дожд

Канал 5 - пред 11 дена

Претпладне сончево и топло, попладне променливо облачно и нестабилно – Временска прогноза за 14.5.2022

Телма - пред 12 дена

Сончево со температура до 31 степен

Нетпрес - пред 12 дена

Променливо облачно и нестабилно со пороен дожд и грмежи

Нетпрес - пред 11 дена

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ДО СРЕДА: Викендов пороен дожд, град и грмежи

Курир - пред 13 дена

Во Охрид и Прилеп дожд, во Штип и Свети Николе сонце- еве какво ќе биде утре времето низ Македонија

Курир - пред 13 дена

МЕТЕО ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ ОД УХМР: Доаѓаат пороен дожд и грмежи (Фото)

Курир - пред 12 дена

Денеска сонце, викендов дожд

Курир - пред 12 дена

Денес останете дома: Облачно време со пороен дожд и грмежи

Курир - пред 11 дена

Сончево и топло денеска, викендов пороен дожд и грмежи

Кајгана - пред 12 дена

Сончево и топло денес, викендов пороен дожд и грмежи

Кајгана - пред 12 дена

Облачно со пороен дожд и грмежи

Кајгана - пред 11 дена

Променливо облачно и нестабилно време со пороен дожд и грмежи

Инфо - пред 11 дена

Денес и утре пороен дожд и грмежи – да се избегнува престој на отворено

Инфо - пред 11 дена

Викендов пороен дожд и грмежи – се препорачува да не се престојува на отворено

Инфо - пред 12 дена

За викендот на повеќе места ќе има пороен дожд, а можно е и невреме со град

Фактор - пред 13 дена

Времето денес потопло од вчера: Прогноза за викендов

Фактор - пред 12 дена

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Облачно со пороен дожд и грмежи

Слободен Печат - пред 11 дена

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Денес сончево и многу топло, но не и за викендот

Слободен Печат - пред 12 дена

Сончево и малку потопло со мала локална облачност

24 вести - пред 12 дена

Облачно со пороен дожд и грмежи

24 вести - пред 11 дена

Променливо облачно и нестабилно време со пороен дожд и грмежи

Точка - пред 11 дена

Викендов пороен дожд и грмежи – се препорачува да не се престојува на отворено

Точка - пред 12 дена

Денеска сончево и топло време, влошување се очекува во текот на викендот

Точка - пред 12 дена

Уште утре топло, а за викенд нè чека пороен дожд

Скопје Инфо - пред 13 дена

Од утре нестабилно време со пороен дожд и грмежи

Скопје Инфо - пред 12 дена

Од утре нестабилно време со пороен дожд и грмежи

Скопје Инфо - пред 12 дена

Не паркирајте под високи дрвjа, се очекува невреме

Скопје Инфо - пред 12 дена

Не паркирајте под високи дрва, се очекува невреме

Скопје Инфо - пред 12 дена

Мирно и сончево утро, а попладне пороен дожд

Скопје Инфо - пред 11 дена

Денеска високи температури, викендов промена на времето

Скопје Инфо - пред 12 дена

Сончево и многу топло утре, а викендов пороен дожд и грмежи

Прес 24 - пред 13 дена

Не излегувајте без чадор: Облачно со пороен дожд и грмежи

Прес 24 - пред 11 дена

Искористете го денешното сонце: Утре спремете се за невреме

Прес 24 - пред 12 дена

Сончево и многу топло утре, за време на викендот попладне пороен дожд и грмежи

Независен - пред 13 дена

Од утре нестабилно време со пороен дожд и грмежи

Независен - пред 12 дена

Денес ќе биде облачно со пороен дожд и грмежи

Независен - пред 11 дена

Времето денеска: сончево и потопло

Алсат-М - пред 12 дена

Од утре нестабилно време со пороен дожд и грмежи

Алсат-М - пред 12 дена

ВРЕМЕТО ДЕНЕСКА: Летна температура до 31 степен, УВ 8, кон крајот на денот наместа нестабилно, претежно во југозападна Македонија

Денешен - пред 13 дена

Сончево и топло денеска, викендов пороен дожд и грмежи

Бриф - пред 12 дена

Сончево и многу топло утре, за време на викендот попладне пороен дожд и грмежи

Бриф - пред 13 дена

Од утре нестабилно време со пороен дожд и грмежи

Бриф - пред 12 дена

Облачно со пороен дожд и грмежи

Бриф - пред 11 дена

Викенд временска прогноза, можна дестабилизација и невреме!

Порта - пред 12 дена

Облачно со пороен дожд и грмежи

Опсервер - пред 11 дена

Сончево и топло денеска, викендов пороен дожд и грмежи

Опсервер - пред 12 дена

Сончево и многу топло утре, за време на викендот попладне пороен дожд и грмежи

Опсервер - пред 13 дена

Сончево и малку потопло со мала локална облачност

Опсервер - пред 12 дена

Од утре нестабилно време со пороен дожд и грмежи

Опсервер - пред 12 дена

Променливо облачно и нестабилно со повремен пороен дожд и грмежи

Опсервер - пред 11 дена

Сончево и многу топло утре, температурите до 31 степен, за викендот дожд и град

НоваТВ - пред 13 дена

Облачно со пороен дожд и грмежи

Макпрес - пред 11 дена

Од утре нестабилно време со пороен дожд и грмежи

Макпрес - пред 12 дена

Сончево и топло денеска, викендов пороен дожд и грмежи

Макпрес - пред 12 дена

Сончево и многу топло утре, за време на викендот попладне пороен дожд и грмежи

Макпрес - пред 13 дена

ВРЕМЕТО ДЕНЕСКА: Променливо облачно и нестабилно со повремен пороен дожд и грмежи, со највисока температура до 29 степени и УВ 6

Денешен - пред 12 дена

Времето денеска ќе биде променливо облачно и нестабилно со пороен дожд и грмежи

За Се - пред 11 дена

Времето денеска ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност

За Се - пред 12 дена

Во Охрид денес променливо облачно време со услови за локален дожд и температура до 22. степени

Охрид Прес - пред 11 дена

Во Охрид денес сончево и топло време со услови за локален дожд попладне и температура до 24. степени

Охрид Прес - пред 12 дена

Викенд прогноза за Куманово: Подгответе се за нестабилно време

Кумановски муабети - пред 12 дена

УХМР со најава за локално невреме за време на викендот

Кумановски муабети - пред 12 дена

Сончево и многу топло утре, за време на викендот попладне пороен дожд и грмежи

еМагазин - пред 13 дена

Сончево и многу топло утре, викендов пороен дожд, град и грмежи

Лидер - пред 13 дена

Сончево и малку потопло со мала локална облачност

Лидер - пред 12 дена

Променливо облачно и нестабилно со повремен пороен дожд и грмежи

Лидер - пред 11 дена

Од утре носете си чадор: Нестабилно време со пороен дожд и грмежи

Лидер - пред 12 дена

Сончево и топло денеска, викендов пороен дожд и грмежи

24 Инфо - пред 12 дена

Сончево и многу топло утре, за време на викендот попладне пороен дожд и грмежи

24 Инфо - пред 13 дена

Облачно со пороен дожд и грмежи

24 Инфо - пред 11 дена

Викендов пороен дожд и грмежи – се препорачува да не се престојува на отворено

24 Инфо - пред 12 дена