Вардар: Во изминатите две години вративме долг од 2,3 милиони евра

Мкд.мк - пред 13 дена

ЕХФ потврди: Вардар нема да игра во Лигата на шампиони!

Мкд.мк - пред 14 дена

ЕХФ дефинитивно го исфрли РК Вардар од Лигата на шампионите

Макфакс - пред 14 дена

РК Вардар: Ги исплативме речиси сите долгови, а ЕХФ не исфрли од ЛШ

Топ Спорт - пред 13 дена

ЕХФ дефинитивно го исфрли РК Вардар од Лигата на шампионите

Топ Спорт - пред 14 дена

РК Вардар: Понудивме банкарска гаранција, но ЕХФ не ја прифати и нѐ исклучи од ЛШ

Република - пред 13 дена

ЕХФ го избрка Вардар од Лигата на шампионите!

Република - пред 14 дена

ЕХФ го исфрли Вардар од Лигата на шампионите

Репортер - пред 14 дена

Стигна потврда од ЕХФ: РК Вардар останува без ЛШ

off.net - пред 14 дена

Михајло Михајловски го преземал Вардар со долгови спрема играчите од 2,5 милиони евра

off.net - пред 13 дена

Фанови на СД Вардар: Самсоненко ни остави две титули во ЛШ и пласман во ЛЕ во фудбал, но ги запусти двата клуба долгорочно

off.net - пред 13 дена

Од РК Вардар тврдат дека понудиле банкарска гаранција, но ЕХФ не ја прифатило

Нетпрес - пред 13 дена

ЕХФ потврди: Вардар нема да игра во Лигата на шампионите

Нетпрес - пред 14 дена

РК Вардар: Понудивме банкарска гаранција, но ЕХФ не ја прифати

Курир - пред 13 дена

РФМ со официјално писмо до ЕХФ, во обид за помош на Вардар 1961

Курир - пред 14 дена

Официјално: ЕХФ го исфрли Вардар од Лигата на шампионите

Курир - пред 14 дена

Вардар исфрлен од ЛШ поради неисполнети финансиски обврски

Кајгана - пред 14 дена

РК Вардар: Понудивме банкарска гаранција, но ЕХФ не ја прифати и нѐ исклучи од ЛШ

Кајгана - пред 13 дена

РК Вардар со соопштение: Вардар бил и ќе биде бренд, заслужува поддршка кога му е најпотребно

Екипа - пред 13 дена

ЕХФ потврди: Вардар останува без ЛШ

Екипа - пред 14 дена

ЕХФ го исфрли Вардар од Лигата на шампионите

Инфо - пред 14 дена

РК Вардар: Ги исплативме речиси сите долгови, а ЕХФ не исфрли од ЛШ

Инфо - пред 13 дена

РФМ испрати писмо до ЕХФ, во обид Вардар и во новата сезона да биде дел од ЛШ

Спорт Клуб - пред 15 дена

„Вината за пропаста на РК Вардар е кај Самсоненко и кај државата!“

Спорт 1 - пред 14 дена

Михајловски: Вардар не може во ЛШ поради ненавремено подмирување на обврските

Слободен Печат - пред 13 дена

Лоша вест од ЕХФ: Нема Лига на шампиони за Вардар

Слободен Печат - пред 14 дена

ЕХФ потврди: Вардар нема да игра во ЛШ!

Точка - пред 14 дена

Вардар објави соопштение по исклучувањето од ЛШ

Супер спорт - пред 13 дена

Вардар дефинитивно без место во Лигата на шампионите следната сезона

Спорт Клуб - пред 14 дена

Михајло Михајловски: Следните чекори на Вардар ќе ги обелодениме во понеделник

Спорт Клуб - пред 13 дена

ЕХФ ја потврди одлуката: Вардар избркан од ЛШ поради долговите на стариот газда!

Спорт 1 - пред 14 дена

Вардар: Последниве две години плативме 2,3 милиони евра и пак нѐ избркаа од ЛШ!

Спорт 1 - пред 13 дена

РК Вардар: Понудивме банкарска гаранција, но ЕХФ не ја прифати и не исклучи од ЛШ

Независен - пред 13 дена

ЕХФ го исфрли Вардар од Лигата на шампионите

Независен - пред 14 дена

Вардар излезе со реакција како клуб по официјалното исфрлање од ЛШ

Дерби - пред 13 дена

Вардар излезе со официјална реакција како клуб по официјалното исфрлање од ЛШ

Дерби - пред 13 дена

ЕХФ потврди: Вардар нема да игра во ЛШ!

Дерби - пред 14 дена

ЕХФ: Вардар 1961 исфрлен од Лигата на шампионите поради неплаќање на обврските

Алсат-М - пред 14 дена

РК Вардар: Понудивме банкарска гаранција, но ЕХФ не ја прифати и не исклучи од ЛШ

Бриф - пред 13 дена

ЕХФ го исфрли Вардар од Лигата на шампионите

Бриф - пред 14 дена

РК Вардар: Понудивме банкарска гаранција, но ЕХФ не ја прифати и не исклучи од ЛШ

Опсервер - пред 13 дена

ЕХФ го исфрли Вардар од Лигата на шампионите

Опсервер - пред 14 дена

РК Вардар: Понудивме банкарска гаранција, но ЕХФ не ја прифати и не исклучи од ЛШ

Макпрес - пред 13 дена

ЕХФ го исфрли Вардар од Лигата на шампионите

Макпрес - пред 14 дена

РК ВАРДАР: Понудивме банкарска гаранција, но Европската ракометна федерација не ја прифати и не исклучи од Лигата на шампионите

Денешен - пред 13 дена

РК Вардар: Немаме тужба од никого, ќе останеме број еден спортски бренд!

Спортмедиа - пред 13 дена

ЕХФ го исфрли Вардар од Лигата на шампионите

Лидер - пред 14 дена

Ракометниот гигант исфрлен од ЛП. Наместо Вардар влегува хрватскиот шампион?

Екран - пред 14 дена

ЕХФ го исфрли Вардар од Лигата на шампионите

24 Инфо - пред 14 дена

Вардар понуди банкарска гаранција ЕХФ не ја прифати и го исклучи од ЛШ

24 Инфо - пред 13 дена

Потврда од ЕХФ: Вардар нема да игра во Лигата на шампионите!

Спортски - пред 14 дена