Хабек: Руското намалување на испораките на гас е напад врз Германија

Мкд.мк - пред 15 дена

Германската Влада го активира вториот степен од планот за вонредно снабдување со гас

А1он - пред 13 дена

Германија го покрена вториот степен од планот за вонредни ситуации во снабдување со гас

Република - пред 13 дена

Враќање на јагленот на голема врата

Нова Македонија - пред 14 дена

Канада и Германија преговараат за ситуацијата со турбините на „Газпром“

Нетпрес - пред 14 дена

Германија го покрена вториот степен од планот за вонредни ситуации во снабдување со гас

Нетпрес - пред 13 дена

Данска и Холандија се подготвуваат за криза во снабдувањето со гас

Кајгана - пред 14 дена

Што е следно откако Русија го намали гасот за Европа?

Радио Слободна Европа - пред 14 дена

Снабдување со гас: Германија прогласи „тревога“

DW - пред 13 дена

Германската Влада го активира вториот степен од планот за вонредно снабдување со гас

Слободен Печат - пред 13 дена

ЗЕЛЕНАТА АГЕНДА ВО ЕУ ВО АУТ: Русија го запре природниот гас и „го врати“ јагленот за производство на струја во Германија и Холандија

Денешен - пред 15 дена

Германската Влада го активира вториот степен од планот за вонредно снабдување со гас

Опсервер - пред 13 дена

Германската Влада го активира вториот степен од планот за вонредно снабдување со гас

Макпрес - пред 13 дена

Германската Влада го активира вториот степен од планот за вонредно снабдување со гас

24 Инфо - пред 13 дена