По поразот од Исланд, Македонија остана без четврт-финале на СП до 18 години

Макфакс - пред 2 дена

Ништо од четвртфинале, македонските ракометарки загубија од Исланд

Мкд.мк - пред 2 дена

По поразот од Исланд, Македонија остана без четврт-финале на СП до 18 години

Топ Спорт - пред 2 дена

Македонија со три победи и убедливо најдобра гол-разлика влезе во главната рунда

Нова Македонија - пред 4 дена

Македонија е на чекор до четврт-финалето

Нова Македонија - пред 3 дена

Ден одмор за македонските ракометарки пред дуелот со Исланд

Курир - пред 4 дена

Ракометарките против Исланд во „да се биде или не“ меч

Екипа - пред 3 дена

Ракометарките изгореа во желбата – Исланд го згасна сонот наречен мундијалско четвртфинале

Екипа - пред 2 дена

Штета, македонските ракометарки не успеаја да обезбедат четвртфинале на СП

Слободен Печат - пред 2 дена

Македонските кадетки се бореа до крај, но останаа без четвртфинале на СП

Дерби - пред 2 дена

Ракометарките се бореа храбро, но останаа без четвртфинале на СП

Спорт 1 - пред 2 дена

Македонските ракометарки против Исланд за четвртфинале на Светското кадетско првенство

Слободен Печат - пред 3 дена

По поразот од Исланд, Македонија остана без четврт-финале на СП до 18 години

Точка - пред 2 дена

Шведска ѝ го одреди патот на Македонија до четвртфинале на СП

Спорт 1 - пред 2 дена

На полесниот начин или со тешка математика - Македонија има четврт-финале „на тацна“!

Спорт 1 - пред 3 дена

Ракометарките на Македонија сами си ја кројат судбината: Реми со Исланд доволно за пласман во четвртфиналето

Дерби - пред 3 дена

Македонија со реми оди во четвртфиналето

Алсат-М - пред 2 дена

Ден одмор за македонските ракометарки пред дуелот со Исланд

Опсервер - пред 4 дена

Македонските ракометарки останаа без четвртфинале на Светското јуниорско првенство

Макпрес - пред 2 дена

Ден одмор за македонските ракометарки пред дуелот со Исланд

Макпрес - пред 4 дена

Македонија загуби од Исланд и остана без четврт-финале на СП за ракометарки до 18 години

24 Инфо - пред 2 дена

Шведска го победи Иран со 20 разлика, Македонија не смее да изгуби за пласман во четвртфиналето

Спортски - пред 2 дена

Математика: Ова се опциите за пласман на Македонија во четвртфиналето на Светското првенство

Спортски - пред 3 дена