Следните денови студени утра, а преку ден променливо облачно

Макфакс - пред 6 дена

Во наредните денови студени утра

Мкд.мк - пред 5 дена

Претпладне облачно, попладне локален дожд

Мкд.мк - пред 6 дена

Oблачно и потопло

Мкд.мк - пред 5 дена

Мразот стегна утрово на високите места

Мкд.мк - пред 5 дена

До сабота ЛОШО ВРЕМЕ, после пак СОНЦЕ

Весник - пред 5 дена

Утрово КАМЕН ЛАДНО на Шапка и во Лазарополе

Весник - пред 5 дена

Облечете се топло! Студено и променливо облачно време, утринските температури под просекот

Весник - пред 5 дена

Конечно најава за пораст на температурите: ДО ПЕТОК КАМЕН ЛАДНО

Весник - пред 6 дена

Понесте си чадор! Времето денеска облачно, можен е и дожд

Весник - пред 6 дена

Утрово КАМЕН ЛАДНО на Шапка и во Лазарополе

Вечер - пред 5 дена

Понесте си чадор! Времето денеска облачно, можен е и дожд

Вечер - пред 6 дена

Облечете се топло! Студено и променливо облачно време, утринските температури под просекот

Вечер - пред 5 дена

Конечно најава за пораст на температурите: ДО ПЕТОК КАМЕН ЛАДНО

Вечер - пред 6 дена

До сабота ЛОШО ВРЕМЕ, после пак СОНЦЕ

Вечер - пред 5 дена

Студено утро, преку денот променливо облачно, утре дожд

Макфакс - пред 5 дена

Променливо облачно време со температура до 21 степен

Макфакс - пред 6 дена

Претпладне променливо облачно, попладне повремен локален дожд

Бизнис вести - пред 6 дена

Еве каде утрово беа изберени минусни температури

Бизнис вести - пред 5 дена

Минусни температури на Попова Шапка и Лазарополе

Република - пред 5 дена

Денеска ќе биде облачно со ветер

Република - пред 5 дена

Денеска ќе биде облачно, можен е и дожд

Република - пред 6 дена

Умерено до значително облачно, со ветер од северен правец

Канал 5 - пред 5 дена

Студени утра, од сабота во пораст дневната температура

Канал 5 - пред 6 дена

Студени утра и локален дожд, од сабота пораст на дневната температура

Канал 5 - пред 5 дена

Претпладне променливо облачно, попладне повремен локален дожд

Канал 5 - пред 6 дена

Умерено до значително облачно, со ветер од северен правец

Сител - пред 5 дена

Студени утра, од сабота во пораст дневната температура

Сител - пред 6 дена

Студени утра и локален дожд, од сабота пораст на дневната температура

Сител - пред 5 дена

Претпладне променливо облачно, попладне повремен локален дожд

Сител - пред 6 дена

Викендов студени утра, од вторник пороен дожд и грмежи

Курир - пред 5 дена

Студени утра, дожд па повисоки температури: Еве какво ќе биде времето до вторник (Фото)

Курир - пред 6 дена

Променливо облачно со сончеви периоди и студено наутро – Временска прогноза за 23.9.2022

Телма - пред 5 дена

Променливо облачно со сончеви периоди – Временска прогноза за 22.9.2022

Телма - пред 6 дена

Утринава измерени минусни температури во Македонија

Нетпрес - пред 5 дена

Променливо облачно со сончеви периоди, наредните денови со студени утра

Нетпрес - пред 6 дена

Променливо облачно со сончеви периоди

Нетпрес - пред 5 дена

Во петок големо разочарување, од сабота пресврт на времето – УХМР со детали за во следните денови, доаѓаат уште постудени утра

Курир - пред 6 дена

Утринава измерени минусни температури во Македонија, еве на кои места е најстудено

Курир - пред 5 дена

Студено и променливо облачно време, утрински температури под просекот во следните денови

Курир - пред 5 дена

Студени утра и дожд, од сабота пораст на дневната температура

Курир - пред 5 дена

Променливо облачно со сончеви периоди, наредните денови со студени утра

Курир - пред 6 дена

Променливо облачно, температури до 21°C

Кајгана - пред 5 дена

Претпладне променливо облачно, попладне повремен локален дожд

Кајгана - пред 6 дена

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Променливо облачно и уште постудено

Слободен Печат - пред 5 дена

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Наутро сонце и облаци, попладне повремен дожд

Слободен Печат - пред 6 дена

Од сабота се очекува пораст на дневната температура

Слободен Печат - пред 6 дена

Минусни температури утрово на Попова Шапка и Лазарополе

Слободен Печат - пред 5 дена

Следните денови студени утра, а преку ден променливо облачно

Точка - пред 6 дена

Променливо облачно време со температура до 21 степен

Точка - пред 6 дена

Студени утра, од сабота во пораст дневната температура

Скопје Инфо - пред 6 дена

Претпладне облачно и ветровито, попладне дожд

Скопје Инфо - пред 6 дена

Наутро студено, попладне променливо облачно и ветровито

Скопје Инфо - пред 5 дена

Време: Викендов се враќаме на 30 степени

Прес 24 - пред 5 дена

Време: Денеска посвежо - подгответе се и за дожд

Прес 24 - пред 6 дена

Викендов студени утра, од вторник пороен дожд и грмежи

Прес 24 - пред 5 дена

УХМР најавува пресврт од сабота - какво време не чека за викендот

Прес 24 - пред 6 дена

УХМР најавува пресврт од сабота

Прес 24 - пред 5 дена

Наутро температури од 1 степен - попладне следуваат сончеви периоди

Прес 24 - пред 6 дена

Македонија утрово во минус: Ова се најстудените градови

Прес 24 - пред 5 дена

Студени утра, од сабота во пораст дневната температура

Независен - пред 6 дена

Претпладне променливо облачно, попладне повремен локален дожд

Независен - пред 6 дена

Минусни температури на Попова Шапка и Лазарополе

Независен - пред 5 дена

Времето денеска, умерено до значително облачно, со ветер од северен правец

Алсат-М - пред 5 дена

Времето денеска: сончево со мала до умерена облачност

Алсат-М - пред 6 дена

Студени утра, од сабота во пораст дневната температура

Алсат-М - пред 6 дена

Студени утра и локален дожд, од сабота пораст на дневната температура

Макпрес - пред 4 дена

Претпладне умерено до значително облачно, попладне облачноста ќе се намалува

Бриф - пред 5 дена

ВРЕМЕТО ДЕНЕСКА: Изутрина студено, претпладне умерено до значително облачно, попладне облачноста ќе се намалува

Денешен - пред 5 дена

ВРЕМЕТО ДЕНЕСКА: Променливо со сончеви периоди и утринска температура до 1 степен, највисока до 22 степена, слично и за викендот

Денешен - пред 4 дена

Студени утра, од сабота во пораст дневната температура

Бриф - пред 6 дена

Студени утра и локален дожд, од сабота пораст на дневната температура

Бриф - пред 5 дена

Минусни температури на Попова Шапка и Лазарополе

Бриф - пред 5 дена

Студени утра, од сабота во пораст дневната температура

Опсервер - пред 6 дена

Студени утра и локален дожд, од сабота пораст на дневната температура

Опсервер - пред 5 дена

Променливо облачно со сончеви периоди

Опсервер - пред 6 дена

Претпладне умерено до значително облачно, попладне облачноста ќе се намалува

Опсервер - пред 5 дена

Претпладне променливо облачно, попладне повремен локален дожд

Опсервер - пред 6 дена

Минусни температури на Попова Шапка и Лазарополе

Опсервер - пред 5 дена

Метео: Променливо облачно претпладне, повремен локален дожд попладне, температурите до 21 степен

НоваТВ - пред 6 дена

Променливо облачно со сончеви периоди

Макпрес - пред 4 дена

Претпладне умерено до значително облачно, попладне облачноста ќе се намалува

Макпрес - пред 5 дена

Студени утра, од сабота во пораст дневната температура

Макпрес - пред 6 дена

Претпладне променливо облачно, попладне повремен локален дожд

Макпрес - пред 6 дена

КРАЈОТ НА ЛЕТОТО КАКО ВО ЗИМА: Утрово на Попова Шапка и во Лазарополе минис еден степен, а во Берово се спушти до нулата

Денешен - пред 5 дена

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди

За Се - пред 5 дена

Времето денеска ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд

За Се - пред 6 дена

Деновиве студени утра и локален дожд, од сабота пораст на дневната температура

еМагазин - пред 5 дена

Од сабота во пораст дневната температура

еМагазин - пред 6 дена

Минусни температури на Попова Шапка и Лазарополе

еМагазин - пред 5 дена

Џабе ги вадевте зимските јакни: Викендов повторно 30 степени

Маркукуле - пред 5 дена

Променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд

Лидер - пред 6 дена

Умерено до значително облачно, со ветер од северен правец

24 Инфо - пред 5 дена

Претпладне променливо облачно, попладне повремен локален дожд

24 Инфо - пред 6 дена

Минусни температури на Попова Шапка и Лазарополе

24 Инфо - пред 5 дена