Ѓоковиќ одговори на прашањето дали Федерер е најдобриот тенисер на сите времиња

Канал 5 - пред 6 дена

Ѓоковиќ му се „извини“ на Федерер за финалето на Вимблдон во 2019 година

Топ Спорт - пред 6 дена

Ѓоковиќ: Се надевам дека ќе ми дозволат да настапам во Мелбурн

Република - пред 6 дена

Ѓоковиќ: Се надевам дека ќе ми дозволат да настапам во Мелбурн

Курир - пред 6 дена

Ѓоковиќ: Се надевам дека ќе ми дозволат да настапа во Мелбурн

Курир - пред 6 дена

Ѓоковиќ нема одговор: Можам само да се надевам дека ќе играм во Австралија

Кајгана - пред 6 дена

Ѓоковиќ: Можам само да се надевам дека ќе играм на Австралија опен

Екипа - пред 6 дена

Ѓоковиќ: Федерер е еден од најдобрите спортисти на сите времиња

Слободен Печат - пред 6 дена

Ѓоковиќ: Другите нека одлучат дали Федерер е најдобриот на сите времиња

Спорт Клуб - пред 6 дена

Ѓоковиќ: Кој е најдобар тенисер на сите времиња? Оставам другите да кажат!

Спорт 1 - пред 6 дена

Ѓоковиќ со џентлменски одговор на прашањето дали Федерер е најдобар тенисер на сите времиња

Дерби - пред 6 дена

Ѓоковиќ: Се надевам дека ќе ми дозволат да настапа во Мелбурн

Макпрес - пред 6 дена

Ѓоковиќ: Се надевам дека ќе ми дозволат да настапа во Мелбурн

Опсервер - пред 6 дена

Ѓоковиќ: Се надевам дека ќе ми дозволат да настапам во Мелбурн

Бриф - пред 6 дена

Ѓоковиќ: Се надевам дека ќе ми дозволат да настапа во Мелбурн

24 Инфо - пред 6 дена