46 годишен пациент со тешка срцева болест доби срце од починат донор и нова шанса за живот

Вечер - пред 6 дена

Трансплантација на Клиника за кардиохирургија – 46-годишен пациент доби срце од починат донор

Макфакс - пред 6 дена

Пациент со тешка срцева болест доби срце од починат донор, во тек две трансплантации на бубрег

Мкд.мк - пред 6 дена

МЗ: Пациент со тешка срцева болест доби срце од починат донор

Канал 5 - пред 6 дена

Извршена уште една трансплантација: 46-годишен пациент со тешка срцева болест доби срце од починат донор

Република - пред 6 дена

МЗ: Пациент со тешка срцева болест доби срце од починат донор

Сител - пред 6 дена

Пациент (46) доби срце од починат донор

Курир - пред 6 дена

МЗ: Пациент со тешка срцева болест доби срце од починат донор

Нова Македонија - пред 6 дена

Пациент доби срце од починат донор

Нова Македонија - пред 6 дена

СРЦЕ ОД ПОЧИНАТА ДАРИТЕЛКА ПРЕСАДЕНО КАЈ 46-ГОДИШЕН ПАЦИЕНТ НА КЛИНИКАТА ЗА КАРДИОХИРУРГИЈА

Сакам да кажам - пред 6 дена

Пациент (46) доби срце од починат донор

Нетпрес - пред 6 дена

ТРИ ХУМАНИ ЌЕРКИ НА ПОЧИНАТ ПАЦИЕНТ СПАСИЈА НЕКОЛКУ ЖИВОТИ: 46-годишен пациент доби срце, бубрезите ќе бидат пресадени на млади пациенти

Фактор - пред 6 дена

Пациент со тешка срцева болест доби срце од починат донор

Независен - пред 6 дена

Пациент со тешка болест доби срце од починат донор, на двајца млади им се трансплантира бубрег

Слободен Печат - пред 6 дена

Трансплантација на Клиника за кардиохирургија – 46-годишен пациент доби срце од починат донор

Точка - пред 6 дена

МЗ: 46-годишен пациент доби срце од починат донор и нова шанса за живот

Прес 24 - пред 6 дена

Пациент со тешка срцева болест доби срце од починат донор

Макпрес - пред 6 дена

МЗ: Пациент со тешка срцева болест доби срце од починат донор

Опсервер - пред 6 дена

МЗ: Пациент со тешка срцева болест доби срце од починат донор

Бриф - пред 6 дена

Пациент со тешка срцева болест доби срце од починат донор

еМагазин - пред 6 дена

Пациент со тешка срцева болест доби срце од починат донор

24 Инфо - пред 6 дена