Рекордни плати и рекордни загуби, Манчестер јунајтед го откри финасискиот извештај за минатата сезона

Мкд.мк - пред 5 дена

Јунајтед минатата сезона неделно губел по два милиони фунти

Макфакс - пред 5 дена

Сер Алекс Фергусон заработил 12.2 милиони фунти минатата година!

Топ Спорт - пред 5 дена

Јунајтед минатата сезона неделно губел по два милиони фунти

Топ Спорт - пред 5 дена

Манчестер јунајтед лани во загуба од 115.5 милиони фунти

Курир - пред 5 дена

Јунајтед минатата сезона неделно губел по два милиона фунти

Точка - пред 5 дена

Јунајтед сподели фрапантни бројки: Најголем платен список во Англија и загуби од 130 милиони

Спорт Клуб - пред 5 дена

Јунајтед уште се дави во минус, пријавил загуба од 115,5 милиони фунти!

Спорт 1 - пред 5 дена

Манчестер Јунајтед постави нов премиерлигашки рекорд со издвоената сума за плати

Дерби - пред 5 дена

Манчестер јунајтед лани во загуба од 115.5 милиони фунти

Опсервер - пред 5 дена

Манчестер јунајтед лани во загуба од 115.5 милиони фунти

Макпрес - пред 4 дена

Манчестер јунајтед лани во загуба од 115.5 милиони фунти

24 Инфо - пред 5 дена

Јунајтед објави големи загуби и го собори рекордот за плати во Премиер лигата

Спортски - пред 5 дена