+Инфо

НИКАКО БРИТАНЕЦ НА ЧЕЛО НА НАТО! Макрон најави вето и си го навлече британскиот гнев

+Инфо - пред 6 часа

ПАНИКА ВО ВОЈВОДИНА, ЦРНИОТ ПАНТЕР ВИДЕН НА ШЕТАЛИШТЕ ВО ВРБАС! Се верува дека раскинал куче чии остатоци се пронајдени

+Инфо - пред 8 часа

ПОВИЦИ ОД КОСОВО ЗА ОБЕДИНУВАЊЕ СО АЛБАНИЈА Време е за една држава, вели косовскиот пратеник

+Инфо - пред 9 часа

ОФИЦИЈАЛЕН АЛБАНСКИ ВО МАКЕДОНИЈА, ТОА Е ГОЛЕМ УСПЕХ Еди Рама се фали со постигањата на Албанците во регионот

+Инфо - пред 11 часа

СЕ БОРИМЕ СО САТАНАТА И НАЦИСТИТЕ! Чеченскиот претседател Кадиров ги објасни целите на војната во Украина

+Инфо - пред 15 часа

РУСИЈА НЕ Е СЕРИОЗНО ОСЛАБЕНА ОД ВОЈНАТА Предупредување од естонски министер

+Инфо - пред 16 часа

НУКЛЕАРКИ „ЗА СИТЕ ПАРИ“ За што сонува Ким Јонг Ун?

+Инфо - пред 16 часа

ДАЛИ Е НА ПОВИДОК ТРГОВСКА ВОЈНА ВО НАЈНЕЗГОДЕН МОМЕНТ? Европа ја обвинува САД дека профитира од војната и ја „сакати“ европската економија

+Инфо - пред 19 часа

ГО НАШОЛ ТАТКО МУ ВО ИМПРОВИЗИРАН ГРОБ ВО ХЕРСОН Приказната на Серхиј открива што правеле Русите пред да си заминат

+Инфо - пред 1 ден

ПУТИН БИ МОЖЕЛ ДА МОБИЛИЗИРА 300.000 ЖЕНИ? Ако се оди на целосна мобилизација, тоа се вкупно 2 милиони луѓе

+Инфо - пред 1 ден

МИСТЕРИОЗНО ПОЧИНА ЧОВЕКОТ КОЈ ТРЕБАШЕ ДА ДОНЕСЕ МИР ВО УКРАИНА Се сретна со пратеник на Папата, а не го дочека Лавров

+Инфо - пред 1 ден

ОЧЕКУВАМЕ ОСНОВНИТЕ ПРОИЗВОДИ ДА ПОЕВТИНАТ НАЈМАЛКУ 10 ОТСТО Премиерот вели дека повластената струјна тарифа ќе влијае на цените

+Инфо - пред 1 ден

„ЗЕЈТИНОТ Е ПОЕВТИН ЗА РЕЧИСИ 40 ДЕНАРИ“ Првиот човек на Витаминка вели дека цената зависи од суровината

+Инфо - пред 1 ден

МАСК МУ СЕ ОДМАЗДУВА НА ТРАМП ПРЕКУ НЕГОВИОТ РИВАЛ „Ќе го поддржам Де Сантис, сакам некој што е разумен центрист“

+Инфо - пред 1 ден

СЕКОЈА ТРЕТА ХАУБИЦА ПРАТЕНА ВО УКРАИНА Е ФАЛШ И Русите кубурат со оружјето, ги сечат старите боеви глави!

+Инфо - пред 1 ден

НЕ ЗНАЕМЕ КОЈ Е СЛЕДНИОТ ЧЕКОР НА КУРТИ Српскиот министер за одбрана вели дека на Косово уште е тензично

+Инфо - пред 1 ден

САД ЗАБРАНИ ПРОДАЖБА НА МОБИЛНИТЕ НА ХУАВЕИ И НА ЗТЕ „Тие се ризик за националната безбедност“

+Инфо - пред 1 ден

И БУКВАЛНО ХЕРСОН ЌЕ ОСТАНЕ ПРАЗЕН Украина ја почна евакуацијата на преостанатите граѓани

+Инфо - пред 1 ден

СТАНЕТЕ СИТЕ ВИЕ ШТО НЕ САКАТЕ ДА СТЕ РОБОВИ Кинезите протестираат против локдаунот (ВИДЕО)

+Инфо - пред 1 ден

ЗЕЛЕНСКИ УДРИ ПО КЛИЧКО ЗА МРАКОТ ВО УКРАИНА Шест милиони луѓе уште немаат струја, вода и греење

+Инфо - пред 1 ден

ОСВЕН БАНКИТЕ, ПЛАТЕЖНИ УСЛУГИ ЌЕ ДАВААТ И ДРУГИ ФИРМИ Со новите правила, ќе можете да отворите сметка во штедилница или во институција за електронски пари

+Инфо - пред 1 ден

МАКРОН ИЗДРЖА ДВЕ ШЛАКАНИЦИ ВО ЕДЕН МЕСЕЦ Не му е лесно ни на францускиот претседател (ВИДЕО)

+Инфо - пред 1 ден

СОЗДАВАМЕ СТРУЈА ОД МАКЕДОНСКОТО СОНЦЕ Ковачевски вели дека транзицијата е во тек

+Инфо - пред 2 дена

БУЏЕТОТ Е ГЛОМАЗЕН И ИНФЛАЦИСКИ Славески предупредува дека кредиторите ќе ни кажат „стоп“

+Инфо - пред 2 дена

САМИ ПРОТИВ НИКОЈ Србија е единствената во регионот што не ги почитува мерките на ЕУ против Русија

+Инфо - пред 2 дена

ОДБИВААТ СУБВЕНЦИИ ЗА ДА НЕ ГИ БОЛИ ГЛАВА Можеби ќе платат поскапо ама нема да се занимаваат со папирологија

+Инфо - пред 2 дена

ПРОПАГАНДИСТОТ НА КРЕМЉ ВО БЕС И ВО СОЛЗИ „Вие сте гомна, зошто избегавте, нема место за вас во Русија!“ (ВИДЕО)

+Инфо - пред 2 дена

КОЈА Е „ТЕХНОАЛПИН“, КОМПАНИЈАТА КОЈА ЌЕ ЈА РАЗВИВА ПОПОВА ШАПКА? Со неа соработувал и Борисов

+Инфо - пред 2 дена

МАКИТЕ НА МАЈКИТЕ НЕ БЕА ПРЕНЕСУВАНИ ВО ЖИВО Путин се сретна со жените и рече дека ја дели нивната болка

+Инфо - пред 2 дена

ТРИТЕ НУКЛЕАРКИ ВО УКРАИНА ПАК СЕ ВО ФУНКЦИЈА Засега тие се на неокупирана територија

+Инфо - пред 2 дена

МАКИТЕ НА МАЈКИТЕ НЕ БЕА ПРЕНЕСУВАНИ Путин се сретна со жените и рече дека ја дели нивната болка

+Инфо - пред 2 дена

ШАЛИТРАТА ЗАЧИНЕТА СО 430 КИЛОГРАМИ КОКАИН? Голема заплена во Фиер, Албанија

+Инфо - пред 2 дена

САМО ВИЕ ЌЕ ГО ДОБИЕТЕ „ПАТРИОТ“ Берлин ѝ го нуди системот на Варшава, но забрани да го дадат на Украина

+Инфо - пред 2 дена

ПOВИСОКИ КАМАТИ ЗА ШТЕДЕЊЕ Комерцијална банка ги повикува граѓаните да ги орочат своите заштеди

+Инфо - пред 2 дена

ПРОДОЛЖИЈА ДА ГО ОПЕРИРААТ ДЕТЕТО ИАКО СНЕМА СТРУЈА Ракетата не ги спречи украинските хирурзи да си ја вршат работата (ВИДЕО)

+Инфо - пред 2 дена

НА БИЗНИСОТ МУ ТРЕБА ДЕПАРТИЗИРАНА ДРЖАВА Бранко Азески на средба со Бојан Маричиќ

+Инфо - пред 2 дена

ПРОЕКТОТ #РАМКАЗАПОМОШ Е УСПЕШНО ЗАВРШЕН НЛБ Групацијата избра три победнички идеи

+Инфо - пред 2 дена

ИРАН ГИ ЛОВИ КУРДИТЕ ВО ИРАК „Тие ја поддржуваат жената што одби да носи бурка“

+Инфо - пред 2 дена

ЕЈ Г7, КАПАКОТ НА НАФТАТА ДА БИДЕ 30 ДОЛАРИ ЗА БАРЕЛ! Зеленски има своја идеја како треба да изгледаат санкциите за Москва

+Инфо - пред 2 дена

МИГРАНТИ ПУКАЛЕ ЕДНИ ВО ДРУГИ ПО УЛИЦИ, ЖИТЕЛИТЕ ВО ПАНИКА! Српската полиција приведе повеќе од 100 лица

+Инфо - пред 2 дена

РУСИЈА СИ ЈА КАЖА ПРЕГОВАРАЧКАТА ПОЗИЦИЈА Враќањето на Крим на Украина не доаѓа предвид

+Инфо - пред 2 дена

СО ОВА ЗАДОЛЖУВАЊЕ НЕ НИ БЕГА ГРЧКО СЦЕНАРИО Опозицијата предупредува на опасноста од големиот јавен долг

+Инфо - пред 2 дена

СО ОВА ЗАДОЛЖУВАЊЕ НЕ НЍ БЕГА ГРЧКО СЦЕНАРИО Опозицијата предупредува на опасноста од големиот јавен долг

+Инфо - пред 2 дена

БРОЈОТ НА ИНФИЦИРАНИ СО КОВИД ВО КИНА УРИВА РЕКОРДИ Денеска пријавени 32.695 нови случаи

+Инфо - пред 2 дена

ЗА МАЛИТЕ И СРЕДНИТЕ КОМПАНИИ КРЕДИТИ СО ПОНИСКИ КАМАТИ Развојната банка ги презентираше своите кредитните линии пред членките на Стопанската комора

+Инфо - пред 2 дена

ДО НОВА ГОДИНА БИХ ЌЕ СТАНЕ КАНДИДАТ ЗА ЕУ? Најава од европскиот комесар за проширување

+Инфо - пред 2 дена

„ТЕСЛА” ПОВЛЕКУВА ПОВЕЌЕ ОД 80.000 ВОЗИЛА ВО КИНА Имаат проблем со безбедносните појаси

+Инфо - пред 2 дена

НАШАТА ВОЈСКА ПУКАШЕ НА НАС Руски резервисти откриваат што се случило при повлекувањето (ВИДЕО)

+Инфо - пред 2 дена

ЌЕ ИЗДРЖИМЕ И ДО ТРИ ГОДИНИ БЕЗ СТРУЈА Госпоѓа Зеленска зборува за истрајноста на Украинците

+Инфо - пред 2 дена

ВЕЛИКА БРИТАНИЈА СЕ ПОЛНИ СО МИГРАНТИ Рекордни 1,1 милион дојденци за една година

+Инфо - пред 2 дена

ВО ПОЖАР ВО КИНА 10 МРТВИ Огнот избил на 15. кат на станбена зграда

+Инфо - пред 2 дена

ПУТИН ЌЕ ГИ ТЕШИ МАЈКИТЕ НА УБИЕНИТЕ РУСИ Никој уште не знае колку војници точно загинале

+Инфо - пред 2 дена

ИМАМ 40.000 ВОЈНИЦИ, НО ТОА НЕ РЕШАВА НИШТО Лукашенко нема да испрати војска во Украина

+Инфо - пред 2 дена

НАРОДОТ ГО КАЖА СВОЕТО, ПОЧНУВА АМНЕСТИЈАТА Илон Маск ги враќа блокираните профили на Твитер

+Инфо - пред 2 дена

СЕ ОДНЕСУВА КАКО ПРЕМИЕР Рама го поддржа Курти за договорот за табличките

+Инфо - пред 2 дена

„НИКОЈ НЕМА ДА НЀ СКРШИ“ Водата и струјата утринава се вратија во Киев

+Инфо - пред 2 дена

МЕРКЕЛ ПЛАНИРАЛА ДА ЈА СПРЕЧИ ВОЈНАТА ВО УКРАИНА Најавеното повлекување ѝ ги нарушило позициите

+Инфо - пред 2 дена

МАСК ГИ ВРАЌА БЛОКИРАНИТЕ ПРОФИЛИ НА ТВИТЕР „Народот проговори, амнестијата почнува следната недела“

+Инфо - пред 2 дена

АБОРТУСОТ СТАНУВА УСТАВНО ПРАВО ВО ФРАНЦИЈА Долниот дом на Парламентот го усвои законот за тоа

+Инфо - пред 2 дена

МЕРКЕЛ ПЛАНИРАЛА ДА ЈА СПРЕЧИ ВОЈНАТА ВО УКРАИНА Најавеното повлекување ѝ ги нарушило позициите

+Инфо - пред 2 дена

МЕРКЕЛ ПЛАНИРАЛА ДА ЈА СПЕЧИ ВОЈНАТА ВО УКРАИНА Најавеното повлекување ѝ ги нарушило позициите

+Инфо - пред 2 дена

КУРТИ НАПАДНАТ СО ЦРЕШИ, ТЕЛОХРАНИТЕЛИТЕ ОТВОРИЈА ЧАДОР Косовскиот премиер влезе во Владата преку тајна врата (ВИДЕО)

+Инфо - пред 3 дена

ТОПЛАНАТА „СКОПЈЕ СЕВЕР“ ДОБИ ЗАБРАНА ДА РАБОТИ НА МАЗУТ Директорот се сомнева дека решението е согласно законот

+Инфо - пред 3 дена

СЕ БАРААТ НАЧИНИ ЗА ПОШТА Ковачевски посочи дека се работи на изнаоѓање долгорочно одржливо решение

+Инфо - пред 3 дена

НЕМА ДА ИМА ПОСКАПУВАЊЕ НА СТРУЈАТА ОД 1 ЈАНУАРИ Бектеши тврди дека владата нема да дозволи ЕСМ да понуди поскапа струја

+Инфо - пред 3 дена

ПОВЕЛЕТЕ ОГРАНИЧЕТЕ ГИ ЦЕНИТЕ Песков им порача на сите дека нема да добијат нафта и гас, доколку поддржат

+Инфо - пред 3 дена

МАКЕДОНСКА ИНОВАЦИЈА ПРЕДИЗВИКА ГОЛЕМ ИНТЕРЕС НА АНТАЛИЈА ЕКСПО Кровните градини на Фоја се уникатни – и украс и заштита!

+Инфо - пред 3 дена

ГОТВАЧОТ НА ПУТИН СО КРВАВ ПОДАРОК ВО ЕВРОПАРЛАМЕНТОТ Лидерот на Вагнер „со чекан“ удри по резолуцијата за воени злосторства (ВИДЕО)

+Инфо - пред 3 дена

ПРИГОЖИН ИСПРАТИ КРВАВ ПОДАРОК ВО ЕВРОПАРЛАМЕНТОТ Лидерот на Вагнер „со чекан“ удри по резолуцијата за воени злосторства (ВИДЕО)

+Инфо - пред 3 дена

АКО САКА, УКРАИНА МОЖЕ ВЕДНАШ ДА ГО ПРЕКИНЕ СТРАДАЊЕТО Песков вели дека само треба да се следат руските барања

+Инфо - пред 3 дена