DW

Расплет по судирот: Русковска суспендирана, Муареми повеќе не е директор на Финансиската полиција

DW - пред 4 часа

Бектеши: Рестрикции на струја нема да има

DW - пред 4 часа

Русковска суспендирана по судирот со Муареми, дисциплинска постапка за уште две обвинителки

DW - пред 8 часа

Владата го стега ременот - сите ќе мора да штедат струја во текот на зимата

DW - пред 10 часа

Ново поскапување на гасот - шок за милиони Германци

DW - пред 11 часа

Петар Атанасов за Шангајската листа: Кога системот е зарѓан, тогаш резултатот што го испорачува е со фелер

DW - пред 11 часа

За авганистанските девојчиња нема средно образование

DW - пред 12 часа

Нови, мистериозни експлозии на Крим

DW - пред 12 часа

Олаф Шолц ја блокира забраната за влез на Русите во ЕУ

DW - пред 13 часа

Олаф Шолц и натаму е против неиздавање на туристички визи за Русите

DW - пред 13 часа

Бугарски историчари ликуваат: Ова е прва победа!

DW - пред 15 часа

Фотографија на денот: Спас во последен час

DW - пред 15 часа

Фото на денот: Спас во последен час

DW - пред 15 часа

Зеленски бара меѓународни заштитни мерки за нуклеарката Запорожје

DW - пред 16 часа

Мицкоски ги виде отворените врати на Европа

DW - пред 17 часа

Останете си надвор! Нема туристички визи за Руси сѐ додека трае војната во Украина

DW - пред 17 часа

Мицкоски ќе замине од политиката ако се обезбеди мнозинство за уставни измени, во спротивно бара избори

DW - пред 1 ден

Македонија со три одлуки донирала воена опрема за Украина, но тие се тајни

DW - пред 1 ден

Македонија и Бугарија заеднички ќе ги чествуваат средновековните личности

DW - пред 1 ден

75 години независна Индија: Од скротители на змии до глобална суперсила?

DW - пред 1 ден

По пет препораки за учебниците во С. Македонија и Бугарија, заедничко чествување на неколку историски личности

DW - пред 1 ден

Како се промени животот на Авганистанците по доаѓањето на талибанците

DW - пред 1 ден

Мицкоски: За вакво ли развеселување мислеше министерката за култура?

DW - пред 1 ден

Кога сѐ е чудо, не само за децата

DW - пред 1 ден

Зеленски го поздрави предлогот за забрана за ЕУ-визи за Русите

DW - пред 1 ден

Ерменските власти молчат за причините за експлозијата во Ереван

DW - пред 1 ден

Фотографија на денот: 75 години независност на Индија

DW - пред 1 ден

Германија: Страв од радикални протести наесен

DW - пред 1 ден

Нова влада на Србија: изненадувања на повидок?

DW - пред 3 дена

Очигледни паралели меѓу Украина и Тајван

DW - пред 3 дена

САД: Нападот врз Ружди е „ужасен“

DW - пред 3 дена

Албанија со задоцнување почна да ја искористува моќта на сонцето

DW - пред 3 дена

21 година Рамковен договор

DW - пред 3 дена

Го прекршил ли Трамп законот за заштита од шпионажа?

DW - пред 3 дена

Нискиот водостој на европските реки ја загрозува економијата и екосистемите

DW - пред 3 дена

Туристичка атракција - традицијата на водење домаќинство

DW - пред 3 дена

Цетиње: Трагедија каква што Црна Гора не памети

DW - пред 3 дена

Фотографија на денот: Катастрофата на Одра

DW - пред 3 дена

Ретко кој сака да стави рака в оган со конфискацијата на имот

DW - пред 3 дена

Германците под притисок на инфлацијата: Свои бавчи наместо супермаркет

DW - пред 3 дена

Ретко кој сака да стави рака в оган со конфискацијата

DW - пред 3 дена

Билет во еден правец од Москва до Белград

DW - пред 4 дена

Обвинителството отвори истрага за измама на пациенти, Жан Митрев повикан на распит

DW - пред 4 дена

Во Германија недостигаат половина милион стручњаци

DW - пред 4 дена

Кога куќата постојано се тресе - живот на гасно поле

DW - пред 4 дена

Канцеларот Шолц и новинарите: Никогаш нема да зборувате сами

DW - пред 4 дена

Бугарски здруженија никнуваат како печурки по дожд, државата нема начин да се одбрани

DW - пред 4 дена

Герхард Шредер го тужи Бундестагот

DW - пред 4 дена

Земја со ваква „скромна“ власт не треба да се грижи за својата иднина

DW - пред 4 дена

Вонредна седница на СБ за атомската централа Запорожје: „Ситуацијата е екстремно сериозна“

DW - пред 4 дена

Македонија е неспремна за Големата војна

DW - пред 4 дена

Фотографија на денот: Најголемата бочва за вино на светот

DW - пред 4 дена

Како Тајванците се справуваат со воената закана од Кина?

DW - пред 4 дена

Има или не мајмунски сипаници во С. Македонија? Суспектен пациент одбива да се тестира

DW - пред 5 дена

Електричните возила „e-go“ ќе се произведуваат во Тетово, се отвораат 900 работни места

DW - пред 5 дена

Шаховски игри во образованието - што ги очекува учениците од 1 септември?

DW - пред 5 дена

Русите непожелни во Европа?

DW - пред 5 дена

Дали ќе се распадне Русија? Никако, доколку се праша Западот

DW - пред 5 дена

Има ли македонски легионери на фронтот во Украина? Безбедносните служби велат - не

DW - пред 5 дена

Со брзина на желка во битка против корупцијата

DW - пред 5 дена

Северна Кореја: Ким прогласи „блескава победа“ над коронавирусот

DW - пред 5 дена

Фотографија на денот: Минхен 2022

DW - пред 5 дена

Зеленски повикува на отпор во окупираните територии

DW - пред 5 дена

Скандал ја тресе мрежата на јавниот сервис во Германија

DW - пред 5 дена

Бугарија: Трагите за нападот врз магацин со оружје водат кон Русија

DW - пред 6 дена

Мерцедес со еден милион поминати километри!

DW - пред 6 дена

Милиони Британци не можат да ги платат сметките за парно греење

DW - пред 6 дена

Матните зделки на банка од Хамбург опасни за канцеларот Шолц?

DW - пред 6 дена

Набавки во време на ковид: се купувале патнички возила, цени на исти производи варирале и за 500%

DW - пред 6 дена