DW

Кризен разговор: Блинкен предупредува од ескалација, Лавров бара запирање на „антируската хистерија“

DW - пред 4 часа

МВР издало над 240.000 казни за сообраќајни прекршоци за само една година

DW - пред 4 часа

Околу шест милиони евра ќе ја чини државата кризата со парното греење

DW - пред 4 часа

Ангела Меркел не сака да биде почесен претседател на ЦДУ

DW - пред 5 часа

Промената на изборниот модел ќе донесе радикали во парламентот и инфлација на клиентелизам?!

DW - пред 6 часа

Една година Бајден - повеќе сенки отколку светли моменти

DW - пред 7 часа

Поранешниот папа Бенедикт Шеснаесетти: Со бетон против обвинувањата за сексуално злоставување

DW - пред 8 часа

Плевнелиев за РСМ: Не сакаме Тито и Сталин да ги внесеме во ЕУ!

DW - пред 9 часа

Фотографија на денот: Задолжителна ковид-вакцинација во Австрија

DW - пред 9 часа

Омикрон повторно ги полни модуларните болници

DW - пред 11 часа

Лирман за ДВ: ЕУ и Бугарија треба да си го одржат ветувањето кон Северна Македонија

DW - пред 11 часа

Џо Бајден: голема надеж, голем пад

DW - пред 22 часа

Македонско-бугарски односи: набиена агенда со многу очекувања

DW - пред 1 ден

Синдикатот бара минимална плата од 18 илјади, Бектеши прогнозира дека тоа ќе се случи на пролет

DW - пред 1 ден

Ноцебо-ефект: И невакцинирани чувствуваат несакани реакции од вакцината

DW - пред 1 ден

Прва годишнина на Бајден на чело на САД: пехови и неуспеси

DW - пред 1 ден

Бајден дигна прашина со изјавата за можен руски напад врз Украина

DW - пред 1 ден

Украинските резервисти се подготвуваат за евентуална руска инвазија

DW - пред 1 ден

Наредните денови ќе се утврдува предлог за амбасадор во Софија

DW - пред 1 ден

Истрага против раководството на германските Зелени

DW - пред 1 ден

Фотографија на денот: Завеан училишен превоз

DW - пред 1 ден

Петков и Ковачевски го разбраа мемото- опозицијата го нема ни прочитано

DW - пред 1 ден

Како се ковал планот за Холокаустот - 80 години од конференцијата во Ванзе

DW - пред 1 ден

Аналитичари: Новиот почеток носи надеж за компромис меѓу Скопје и Софија

DW - пред 2 дена

Бугарски реакции по посетата на Петков: „Спијте мирно - Банско останува бугарско!“

DW - пред 2 дена

Ангела Меркел ја одби понудата да работи за ОН

DW - пред 2 дена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Мицкоски бара час поскоро да има предвремени избори

DW - пред 2 дена

Една изборна единица, без пржинска влада и со нов изборен модел

DW - пред 2 дена

5Г во САД: Избегнат е голем хаос

DW - пред 2 дена

Софија-Скопје: И подарок и провокација почнуваат на иста буква

DW - пред 2 дена

Конфликт со Москва: Загриженост во Скандинавија

DW - пред 2 дена

Германија ја врати Северна Македонија на листата на ризични земји

DW - пред 2 дена

Нов ковид-рекорд: преку 100.000 новозаразени во Германија

DW - пред 2 дена

„Партигејт“, или можната пропаст на Борис Џонсон

DW - пред 2 дена

Фотографија на денот: Капење во ледени езерски води на Водици

DW - пред 2 дена

Бугарија ја губи битката против Омикрон

DW - пред 2 дена

Петков ја заокружи посетата на Скопје: Место блокади, потребно е да се градат мостови

DW - пред 2 дена

Државата од 21 јануари ќе управува со топланите - парно ќе има и по полноќ

DW - пред 2 дена

Современи готвачки

DW - пред 3 дена

Бербок во Москва: Подготвени сме за сериозен дијалог со Русија

DW - пред 3 дена

Недела - неработен ден на тест пред Уставен суд

DW - пред 3 дена

Бугарија нема да ја кочи употребата на краткото име на Северна Македонија

DW - пред 3 дена

Кина сака да ги шпионира телефоните на Олимпијците?

DW - пред 3 дена

Омикрон: ублажување на мерките или локдаун?

DW - пред 3 дена

5Г: Авиокомпаниите во САД предупредуваат од хаос во авиосообраќајот

DW - пред 3 дена

Омикрон го пролонгираше распустот - децата се враќаат на училиште на 1 февруари

DW - пред 3 дена

Петков во Скопје: Првите темели за побрза комуникација - во воздух!

DW - пред 3 дена

Фотографија на денот: Сигнал за помош од Тонга, Нов Зеланд испрати бродови

DW - пред 3 дена

Какво изненадување ни подготвил премиерот Петков

DW - пред 3 дена

Енергетската криза главен приоритет на Ковачевски

DW - пред 3 дена

Пристигна германското вештачење - седум страници со заклучоци зошто се запали модуларната болница во Тетово

DW - пред 4 дена

Маричиќ: Нема да се мешаме во малцинските права во Бугарија

DW - пред 4 дена

Парадоксот на „литературата за жени“ во германски контекст

DW - пред 4 дена

Лирман: Спорот со Бугарија мора билатерално да се реши

DW - пред 4 дена

Референдумот успешен но со мала излезност и победа на „НЕ“ во Белград

DW - пред 4 дена

Грција: Во сила задолжителната вакцинација за постарите од 60 години

DW - пред 4 дена

Вулканската ерупција ѝ донесе „страшно време“ на Тонга

DW - пред 4 дена

Заслужен пораз за Новак Ѓоковиќ

DW - пред 4 дена

Прв работен ден на осмиот македонски премиер

DW - пред 4 дена

Фотографија на денот: Нова влада, нов премиер, нови министри

DW - пред 4 дена

Проверка на факти: Не, вакцинираните не се заразуваат со Омикрон повеќе од невакцинираните?

DW - пред 4 дена

Како да препознаете лажни вести?

DW - пред 6 дена

Ковачевски: Никој нема да преговара за идентитетот

DW - пред 6 дена

Самрак на демократиите

DW - пред 6 дена

Една петтина од вработените во Германија одвај преживува

DW - пред 6 дена

Се зголемува бројот на фалсификувани ковид-пасоши во Германија

DW - пред 6 дена

Нестабилен Казахстан е голем ризик за енергетските пазари

DW - пред 6 дена

700 куќарки за бездомни миленици

DW - пред 6 дена

Марширајќи во чекор против Босна

DW - пред 6 дена

Заминувањето на последните „преспанци“

DW - пред 6 дена