Фактор

ЛЕНИН СО ВИДЕО КАКО ДОКАЗ - како во ЈСП се продава билет во готово

Фактор - пред 7 часа

САКАВТЕ ДА БИДЕТЕ АСТРОНАУТ? - еве како НАСА ги бира кандидатите, од 10.000, поминале едвај 10-мина

Фактор - пред 8 часа

НЕ ОДЕТЕ НИКАДЕ БЕЗ ЗИМСКА ОПРЕМА - Македонија пат биле подготвени ако заврне снег

Фактор - пред 8 часа

ПУКАА ПЕТАРДИ, ЗАПАЛИЈА СЕМАФОР И ГАЃАА ПОЛИЦАЈЦИ - белгиските фанови направија опасни нереди по поразот

Фактор - пред 8 часа

(ВИДЕО) ЦРНИОТ ПАНТЕР СНИМЕН НА ШЕТАЛИШТЕ? - ѕверот дошол до Врбас, полицајците и ловците на терен

Фактор - пред 9 часа

ДЕВОЈЧЕТО Е ВО СТАБИЛНА СОСТОЈБА, НО СО ВИСОК ПРОЦЕНТ НА ИЗГОРЕНИЦИ - детали како се случила несреќата на вагонот во Маџари

Фактор - пред 10 часа

МИЛАНОВИЌ САКАШЕ ДА МЕ СМЕСТИ ВО ЗАТВОР, ТОА ГО ДОЗНАВ ОД ДОВЕРЛИВА ЛИЧНОСТ - поранешниот лидер, на ИДС, Јаковчиќ, за хрватскиот претседател

Фактор - пред 11 часа

ЛИДИЈА ЕДВАЈ СИ ГО КУПИЛА СТАНОТ ВО БЕЛГРАД, НО ВЕЌЕ Е ВО ДОБИВКА ОД 12 ИЛЈАДИ ЕВРА - Русите и го промениле животот за 15 минути

Фактор - пред 11 часа

ВО КАНАДА ЌЕ СЕ ПИЕ РАКИЈА ПО МАКЕДОНСКИ РЕЦЕПТ - наши иселеници отворија дестилара, ќе има од грозд, дуња и круша

Фактор - пред 11 часа

МЛАДОТО ДЕВОЈЧЕ ВО МОМЕНТОВ Е НА КАРИЛ - се качила на вагон за да снима ТИК ТОК видео, завршила со струен удар

Фактор - пред 12 часа

КАКО ПОМИНА АМЕРИКАНЦИТЕ НА ЦРНИОТ ПЕТОК - не ги нападнаа продавниците, туку решија повеќе да нарачуваат онлајн

Фактор - пред 12 часа

НАЈГОЛЕМОТО ИСТЕКУВАЊЕ НА ПОДАТОЦИ НЕКОГАШ - од Whatsapp украдени 500 милиони броеви, има и од Србија, Хрватска и Словенија

Фактор - пред 13 часа

Отишла во банка и го избрала донорот бр.380: Девет месеци подоцна го доживеала најголемиот шок во животот

Фактор - пред 13 часа

Сакате да живеете во Италија? Овој живописен град опкружен со тиркизни плажи им плаќа на луѓето 30.000 евра за да се преселат таму

Фактор - пред 13 часа

МАКЕДОНСКАТА ПРВА ДАМА ОБЛЕЧЕНА КАКО ОД МОДНО СПИСАНИЕ - еве каква креација избра за здравствена конференција

Фактор - пред 14 часа

ЌЕ ИМА 30 АВТОБУСИ И ПОВЕЌЕ ОД 300 ЛИЦА - приватните превозници утре ќе ја блокираат крстосницата кај Мавровка

Фактор - пред 14 часа

ДАЧИЌ ГИ НАРЕЧЕ ФИФА ЛИЦЕМЕРНИ - со знамето „нема предавање“ мислевме на фудбалот, што имаше тука страшно

Фактор - пред 14 часа

КАЖЕТЕ ИМ НА ВАШИТЕ ВЛАДИ ДА ПРЕСТАНАТ ДА ГО ПОДДРЖУВААТ ОВОЈ РЕЖИМ ШТО УБИВА ДЕЦА - се јави директно внуката на ајатолахот

Фактор - пред 15 часа

ЧОВЕКОТ ШТО САКАШЕ ДА ДОНЕСЕ МИР ВО УКРАИНА И ЕДЕН ДЕН ДА ГО ЗАМЕНИ ЛУКАШЕНКО - мистериозно почина белорускиот министер за надворешни работи

Фактор - пред 15 часа

СТОТИЦИ СРПСКИ ЖЕНИ И ПАРОВИ БЕА ПРИНУДЕНИ ДА ОДАТ ВО ПРАГА, СОЛУН, СКОПЈЕ... - Брнабиќ остро им одбруси на Двери

Фактор - пред 15 часа

САКАТЕ ЛИ ДА РАБОТИТЕ ПО 9,5 ЧАСА, АМА САМО ЧЕТИРИ ДЕНА, ИЛИ САМО ПО ШЕСТ ЧАСА - Европа експериментира како да станат попродуктивни работниците

Фактор - пред 16 часа

СТРУЈАТА ПОВТОРНО СВЕТНА ВО КИЕВ - Кличко изгледа ги послуша критиките од Зеленски

Фактор - пред 16 часа

ЗАПАДОТ БИ МОЖЕЛ ДА ГИ ЖРТВУВА КРИМ И ДОНБАС ЗАРАДИ ГАС - еве што им советува на Украинците поранешен меѓународен кривичен обвинител

Фактор - пред 16 часа

Twingo Cup: Двоен триумф на Марко Блажевски

Фактор - пред 17 часа

ЕСМ НА ГОЛЕМО УВЕЗУВА СТРУЈА - вчера набавени 4.580 мегаватчасови

Фактор - пред 17 часа

СЕ ОГЛАСИ ЕСМ ЗА ЕВТИНАТА СТРУЈА - сите прјавени ќе ја добијат од први декември, ги повикаа фирмите да не даваат паушални оценки и критики

Фактор - пред 17 часа

„НЕДЕЉОМ ПОПОДНЕ“, СЕ СЕЌАВАТЕ ЛИ - на 91 година почина некогаш ултра популарниот Саша Залепугин

Фактор - пред 18 часа

РЕС снабдува со електрична енергија 190 компании од приватниот сектор носители на економскиот живот во државата

Фактор - пред 18 часа

ОМИЛЕНИОТ ПИЈАЛОК ЗА КОЈ МИСЛИМЕ ДЕКА Е ЗДРАВ - гои исто како да јадеме крофни

Фактор - пред 18 часа

НЕМА ПРОТИВКАНДИДАТ ЗА МАЈА МОРАЧАНИН - ДОМ на петти конгрес, ќе бира претседател

Фактор - пред 19 часа

УСЈЕ ЌЕ СТАНЕ НЕПРЕПОЗНАТЛИВО - еве што се случува со „заборавената“ скопска населба

Фактор - пред 19 часа

ПОЕВТИНАТА СТРУЈА ЗА ЈАВНИТЕ ЗДРАВСТВЕНИ УСТАНОВИ ВЕЌЕ ТЕЧЕ - досега 24 ЈЗУ потпишале договор со ЕСМ продажба

Фактор - пред 19 часа

АКО ИМАТЕ ХРВАТСКИ КУНИ, ПОДОБРО ДА ПОБРЗАТЕ ДА СИ ГИ СМЕНИТЕ - Народна банка со детално упатство до нашите граѓани

Фактор - пред 19 часа

„И ШО АКО ГИ НЕМА ДОКУМЕНТИТЕ ЗА МАЛИОТ НА СПИКЕРОТ ЏАФЕРИ“ - професорката Мимоза Ристова го посочи патот како може да се откријат евентуални злоупотреби

Фактор - пред 20 часа

И 300.000 РУСКИ ЖЕНИ БИ МОЖЕЛЕ ДА ОДАТ ДА СЕ БОРАТ ВО УКРАИНА - руски аналитичар очекува целосна мобилизација по Нова Година

Фактор - пред 20 часа

ПРВА БИО СУПА ОД ПЕЧУРКИ СОБРАНИ ДИРЕКТНО ОД НАШИТЕ ПЛАНИНИ - македонката Моника Стојанова „растури“ со својот иновативен производ

Фактор - пред 21 часа

КОЈ ЌЕ ГО „КОНТРОЛИРА“ РАБОТЕЊЕТО НА МЕНАЏМЕНТОТ НА ТТК БНКА - Народната банка даде соглсност за двајца членови на Надзорниот одбор

Фактор - пред 21 часа

ПАЛЕА СВЕЌИ И ОСТАВАА ЦВЕЌИЊА ЗА ЖРТВИТЕ ВО УРУМЧИ - во Шангај илјадници луѓе протестираа на улиците

Фактор - пред 21 часа

ОДЛУКА НА 5 ДЕКЕМВРИ - ЗЕЛЕНСКИ: Цената на руската нафта треба да биде меѓу 30 и 40 долари за барел

Фактор - пред 22 часа

ЕДНА ВЕСТ ГО ОХРАБРИ ЦЕЛИОТ СВЕТ - забавува растот на каматите, Американците први ќе повлечат чекор

Фактор - пред 22 часа

НЕМА ВЕЌЕ ДАМИ НА ЧЕКАЊЕ - Камила реши да биде помодерна од кралицата Елизабета

Фактор - пред 22 часа

ПАДНАЛ ОД КРУЗЕР, А ПОСЛЕ 15 ЧАСА ИМ МАВТАЛ НА СПАСУВАЧИТЕ ДА ГО ИЗВАДАТ ОД ВОДА - феномен досега незапаметен од несреќа при крстарење

Фактор - пред 22 часа

ЌЕ ОБЕЛИ ЛИ ДЕНЕСКА МАКЕДОНИЈА - еве за каде синоптичарите најавуваат снег

Фактор - пред 23 часа

ПУТИН ПРЕДУПРЕДУВА: Ќе има тешки последици доколку се ограничи цената на руската нафта

Фактор - пред 1 ден

ЗЕЛЕНСКИ БАРА ДА БИДЕ ОГРАНИЧЕНА ЦЕНАТА НА РУСКАТА НАФТА: Барелот да биде меѓу 30 и 40 долари!

Фактор - пред 1 ден

ВОШКИ СЕ ШИРАТ ПОМЕЃУ ДЕЦАТА ВО БЕЛГРАД: Во 21 век овој паразит се уште е проблем, еве која е најдобрата заштита

Фактор - пред 1 ден

НЕ Е САМО ОД СТАРОСТ: Откриено од што починала кралицата Елизабета

Фактор - пред 1 ден

АМЕРИКА ПРОФИТИРА ОД КРИЗАТА Обвинувања од ЕУ: Сега продаваат повеќе гас и оружје

Фактор - пред 1 ден

ГЕРМАНЦИТЕ СЕ ПОДГОТВУВААТ ЗА ГОЛЕМ ШОК: Големо поскапување на струјата од први јануари

Фактор - пред 1 ден

КАРДИНАЛ ГО ШПИУНИРАЛ ПАПАТА ЗА ДА ГО УЦЕНУВА: На пријателка потрошил половина милион евра

Фактор - пред 1 ден

ПУТИН ГУБИ ВАЖЕН СОЈУЗНИК: Му се затвораат вратите

Фактор - пред 1 ден

НОВА СНИМКА ОД ЦРНИОТ ПАНТЕР: Властите уште трагаат по него, граѓаните го објавуваат на социјалните мрежи

Фактор - пред 1 ден

Ковачевски: Влијаеме на намалувањето на цените на основните прехранбени производи

Фактор - пред 1 ден

Цената на зејтинот намалена за 40 денари

Фактор - пред 1 ден

Ковачевски: Северна Македонија ќе има парламентарни избори во 2024 година

Фактор - пред 1 ден

Доаѓа нова вакцина против Ковид

Фактор - пред 1 ден

ХРВАТСКАТА ПОШТА НЕ ГО САКА ЛИЦЕТО НА ЈОСИП БРОЗ ТИТО: Антифашистите побараа да се направи поштенска марка по повод неговиот 130 роденден

Фактор - пред 1 ден

ПЕТСТОТИНИ ДОМАЌИНСТВА ОД ЧАИР БЕЗ ПАРНО: Топланата Скопје север не смее да работи на мазут

Фактор - пред 1 ден

Вучевиќ: Србите се загрижени бидејќи не се знае кој е следниот чекор на Курти

Фактор - пред 1 ден

ВИДЕО: ПОЖАР ВО НАВИВАЧКО СЕЛО ВО ДОХА: Паника во Катар

Фактор - пред 1 ден

МАСК МУ СЕ ОДМАЗДУВА НА ТРАМП: Милијардерот објави кого ќе поддржи на претседателските избори во 2024 година

Фактор - пред 1 ден

НАПАДНАТА АМЕРИКАНСКА БАЗА: Реакција на Пентагон

Фактор - пред 1 ден

РУСИЈА ВО АВГУСТ САКАЛА ДА ЈА НАПАДНЕ ЈАПОНИЈА, НО СЕ ОДЛУЧИЛА ЗА УКРАИНА: Протекуваат информации

Фактор - пред 1 ден

ВИДЕО: КАДЕ И ДА СЕ ПОЈАВИ, МАКРОН ДОБИВА ШЛАКАНИЦИ:Францускиот претседател се повеќе е на мета на незадоволните граѓани

Фактор - пред 1 ден

Советот на Народната банка донесе 12 подзаконски акти: Поголема заштита на правата на корисниците на платежни услуги

Фактор - пред 1 ден

СЕ ПРАВИ НОВА ЛИСТА НА ПАТОГЕНИ ОД КОИ МОЖЕ ДА ИЗБИЕ ПАНДЕМИЈА: Болест Х, новата високоризична закана

Фактор - пред 1 ден

ЗАРАДИ ТЕШКАТА ЗИМА ГРАЃАНИТЕ ЌЕ ГОРАТ СЕ И СЕШТО: Апел од пожарникарите да се чистат оџаците

Фактор - пред 1 ден

ЌЕ БАРА ЛИ ВМРО ДПМНЕ ПРЕДВРЕМЕНИ ИЗБОРИ: Николовски смета дека тие мора да се случат што побрзо

Фактор - пред 1 ден

СЕ ИСПОЛНУВА СОНОТ НА СЕКОЈ ИСЕЛЕНИК ОД БАЛКАНОТ:Германија планира да го олесни процесот за добивање државјанство

Фактор - пред 1 ден

КОРОНА ВИРУСОТ ПОВТОРНО СЕ ШИРИ: Рекорден број на случаи во Кина, расте вирусот на национално ниво

Фактор - пред 1 ден