Сакам да кажам

ЗЕЛЕНСКИ ПОБАРА ЕКСПРЕСЕН ПРИЕМ НА УКРАИНА ВО НАТО ПО РУСКАТА АНЕКСИЈА

Сакам да кажам - пред 10 часа

ТОПЛА ВОДА

Сакам да кажам - пред 11 часа

СОВЕТНИКОТ НА МАКРОН КОЈ ГО НАПРАВИ ФРАНЦУСКИОТ ПРЕДЛОГ СЕ ПОВЛЕЧЕ ОД ДИПЛОМАТИЈАТА

Сакам да кажам - пред 11 часа

МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ОБРАЗОВАНИЕ СТАНУВА НАЈПРОБЛЕМАТИЧЕН И НАЈНЕФУНКЦИОНАЛЕН РЕСОР, ОМБУДСМАНОТ ЗИБЕРИ ГИ ОБЈАВИ СИТЕ ПОПЛАКИ НА РОДИТЕЛИ И УЧЕНИЦИ

Сакам да кажам - пред 11 часа

ИМАМЕ ЧЕТИРИ НОВИ РЕГИОНИ, КАЖА ПУТИН, ПРОГЛАСУВАЈЌИ АНЕКСИЈА НА 15% ОД УКРАИНА

Сакам да кажам - пред 13 часа

ДИРЕКТОРОТ ВАСКО КОВАЧЕВСКИ ГО ПОВИКА МИЦКОСКИ ВЕДНАШ ДА ГИ КОНТАКТИРА КОМПАНИИТЕ ШТО ГИ НАШОЛ СО ПОЕВТИНИ МАЗУТ И ГАС ЗА ДА ДОСТАВАТ ПОНУДИ ДО ЕСМ

Сакам да кажам - пред 13 часа

8.500 ТРКАЧИ ОД 47 ЗЕМЈИ В НЕДЕЛА ЌЕ НАСТАПАТ НА 18. СКОПСКИ МАРАТОН, ЌЕ СЕ ТРЧА ПО ИЗМЕНЕТА ПАТЕКА

Сакам да кажам - пред 14 часа

ЗА 4 ДЕНА ПОЛИЦИЈАТА ОДНЕСЕ ВО ПСИХИЈАТРИСКА БОЛНИЦА ДВЕ ЛИЦА КОИ ПРЕДИЗВИКАЛЕ ИНЦИДЕНТИ ВО ВЕЛЕШКО

Сакам да кажам - пред 14 часа

ГРОМ ДОБИ И ЗАМЕНИК-ГРАДОНАЧАЛНИК НА СКОПЈЕ, АРСОВСКА ГО ИМЕНУВАШЕ АЛЕКСАНДАР ТРАЈАНОВСКИ

Сакам да кажам - пред 15 часа

УКРАИНСКИТЕ СИЛИ СЕ БЛИЖАТ КОН ЛИМАН И БИ МОЖЕЛЕ ДА ОПКОЛАТ ИЛЈАДНИЦИ РУСКИ ВОЈНИЦИ

Сакам да кажам - пред 15 часа

МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ОБРАЗОВАНИЕ СТАНУВА НАЈПРОБЛЕМАТИЧЕН И НАЈНЕФУНКЦИОНАЛЕН РЕСОР, ОМБУДСМАНОТ ЗИБЕРИ ГИ ОБЈАВИ СИТЕ ПОПЛАКИ НА РОДИТЕЛИ И УЧЕНИЦИ

Сакам да кажам - пред 15 часа

ОД 2.500 НА 3.500 ДЕНАРИ ПОСКАПЕ КАЗНАТА НА ПАЈАК-СЛУЖБАТА НА ОПШТИНА ЦЕНТАР

Сакам да кажам - пред 15 часа

СКОПСКИОТ ДРАМСКИ ТЕАТАР ЈА ОТВОРА НОВАТА СЕЗОНА СО ПРЕМИЕРАТА НА „ТАКА ЗБОРУВАШЕ ГЕРТРУДА“

Сакам да кажам - пред 16 часа

АСОЦИЈАЦИЈАТА НА АРХИТЕКТИ ГО ОТВОРИ ПОВИКОТ ЗА НАЈВИСОКАТА НАГРАДА „АНДРЕЈА ДАМЈАНОВ“ ЗА ЖИВОТНО ДЕЛО

Сакам да кажам - пред 17 часа

AРСОВСКА СЕ ЖАЛИ ДЕКА ПОРАДИ ВМРО-ДПМНЕ НЕ МОЖЕ ДА ЧИСТИ ДЕПОНИИ И ДА ГО РАЗУБАВИ КЕЈОТ НА ВАРДАР

Сакам да кажам - пред 18 часа

НАЈМАЛКУ 23 ЗАГИНАТИ ВО РУСКИ НАПАД НА ЗАПОРОЖЈЕ ДОДЕКА ВО МОСКВА СЕ ПОДГОТВУВА ПРОСЛАВА НА АНЕКСИЈАТА

Сакам да кажам - пред 18 часа

НАЈМАЛКУ 23 ЗАГИНАТИ ВО РУСКИ НАПАД НА ЗАПОРОЖЈЕ ДОДЕКА ВО МОСКВА СЕ ПОДГОТВУВА ПРОСЛАВА НА АНЕКСИЈАТА

Сакам да кажам - пред 18 часа

ВО ЦЕНТАРОТ НА БИТОЛА ИМА ТРИЕСЕТИНА КОЦКАРНИЦИ И ОБЛОЖУВАЛНИЦИ, НЕКОИ СЕ БЛИЗУ ШКОЛИ

Сакам да кажам - пред 19 часа

НАЈМАЛКУ 10 ЗАГИНАТИ ВО НАЛЕТОТ НА УРАГАНОТ ИЈАН ВО ФЛОРИДА, СЕ СТРАВУВА ДЕКА БРОЈОТ ЌЕ БИДЕ МНОГУ ПОГОЛЕМ

Сакам да кажам - пред 19 часа

НАЈМАЛКУ 10 ЗАГИНАТИ ВО НАЛЕТОТ НА УРАГАНОТ ИЈАН ВО ФЛОРИДА, СЕ СТРАВУВА ДЕКА БРОЈОТ ЌЕ БИДЕ МНОГУ ПОГОЛЕМ

Сакам да кажам - пред 20 часа

ОХРИДСКАТА КАРДИОЛОШКА БОЛНИЦА Е ВО ЧЕКОР СО СВЕТСКАТА КАРДИОЛОГИЈА, КАЖА МИНИСТЕРОТ САЛИ НА 40-ГОДИШНИОТ ЈУБИЛЕЈ

Сакам да кажам - пред 1 ден

ЕЛИЗАБЕТА ВТОРА ПОЧИНАЛА ОД СТАРОСТ, ТРИ ЧАСА ПРЕД ДА БИДЕ ОБЈАВЕНО ЈАВНО

Сакам да кажам - пред 1 ден

АРСОВСКА ГО НАРЕЧЕ „ТАЛАТ СЛАВЕСКИ“ ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА СОВЕТОТ ОТИ Ѝ ГО ИСКЛУЧИ МИКРОФОНОТ КОГА ЗБОРУВАШЕ ЗА МИЦКОСКИ

Сакам да кажам - пред 1 ден

ТЕШКО НАОЃАМЕ КАДАР ЗА РАБОТА СО ТЕШКИ ПАЦИЕНТИ СО ДЕКУБИТНИ РАНИ, ОВА ОПШТЕСТВО САКА ПРИВИЛЕГИРАНИ РАБОТНИ ПОЗИЦИИ, РЕЧЕ МИНИСТЕРОТ САЛИ

Сакам да кажам - пред 1 ден

АРСОВСКА СИ СТАВА РОЛЕТНИ И КАМЕРИ И НИШТО НЕ РАБОТИ, ВЕЛАТ ОД ВМРО-ДПМНЕ, ТАА ОДГОВОРИ ДЕКА НЕ МОЖЕ СЕГА ДА ИМ ПРЕЧИ НЕШТО ШТО ДО ВЧЕРА ПОДДРЖУВАЛЕ

Сакам да кажам - пред 1 ден

СО КУЧИЊА И НУРКАЧИ СЕ БАРА 22-ГОДИШНИОТ КУМАНОВЕЦ КОЈ ПРЕД ТРИ ДЕНА ПАДНА СО ВОЗИЛОТО ВО ВАРДАР

Сакам да кажам - пред 1 ден

НАПАДНАТА СО НОЖИЦИ И ПОВРЕДЕНА МЕДИЦИНСКА СЕСТРА ВО КУМАНОВСКАТА БОЛНИЦА, УАПСЕН НАПАЃАЧОТ

Сакам да кажам - пред 1 ден

ФИНСКА ЈА ЗАТВОРА ГРАНИЦАТА ЗА РУСИТЕ КОИ БЕГААТ ОД МОБИЛИЗАЦИЈА

Сакам да кажам - пред 1 ден

ЗАМЕНИК-ГРАДОНАЧАЛНИЧКАТА НА СКОПЈЕ АБАЗИ ПОДНЕСЕ ОСТАВКА, СОВЕТНИЦИТЕ НА ДУИ ВЕЛАТ ДЕКА ОСТАНУВААТ ОПОЗИЦИЈА ИАКО НИВНИ КАДРИ СТАНАА ДИРЕКТОРИ

Сакам да кажам - пред 1 ден

КОВАЧЕВСКИ ГО НАРЕЧЕ КОВАЧКИ КОДОШ ВО АРМ, КОЈ ИЗНЕСУВАЛ ТАЈНИ ДОКУМЕНТИ И КОЈ РЕШИЛ ДА ЈА СМЕНИ УНИФОРМАТА ВО САКО ЗА ДА ОТИДЕ ВО БЕЛАТА ПАЛАТА

Сакам да кажам - пред 1 ден

УЧИЛИШТАТА И БОЛНИЦИТЕ ЌЕ ПЛАЌААТ ПОЕВТИНА СТРУЈА, ЕСМ ЌЕ ГО ПРЕЗЕМЕ ПАРНОТО ВО СКОПЈЕ, ОДЛУЧИ ВЛАДАТА

Сакам да кажам - пред 1 ден

ПУТИН УТРЕ ЌЕ ПОТПИШЕ ДОКУМЕНТИ ЗА АНЕКСИЈА НА ОКУПИРАНИТЕ УКРАИНСКИ РЕГИОНИ

Сакам да кажам - пред 1 ден

СЕ БЕЛЕЖИ ПОРАСТ НА СРЦЕВИ ЗАБОЛУВАЊА КАЈ ПОПУЛАЦИЈАТА ПОД 40 ГОДИНИ, РЕЧЕ МИНИСТЕРОТ САЛИ

Сакам да кажам - пред 1 ден

ВО СТРУШКАТА ГИМНАЗИЈА НЕМА ДА СЕ КОРИСТАТ СМАРТ ТАБЛИ, КОМПЈУТЕРИ И ГРЕАЛКИ ЗА ДА СЕ ЗАШТЕДИ СТРУЈА

Сакам да кажам - пред 1 ден

ШВЕДСКА ОТКРИЛА УШТЕ ЕДНО ИСТЕКУВАЊЕ ОД ГАСОВОДОТ СЕВЕРЕН ТЕК

Сакам да кажам - пред 1 ден

УРАГАНОТ ИЈАН ПОПЛАВИ ГРАДОВИ ВО ФЛОРИДА И ОСТАВИ НАД ДВА МИЛИОНА ЛУЃЕ БЕЗ СТРУЈА

Сакам да кажам - пред 1 ден

ПОЧИНА АМЕРИКАНСКИОТ РАПЕР КУЛИО

Сакам да кажам - пред 1 ден

УЧИЛИШТАТА И БОЛНИЦИТЕ ЌЕ ПЛАЌААТ ПОЕВТИНА СТРУЈА, ЕСМ ЌЕ ГО ПРЕЗЕМЕ ПАРНОТО ВО СКОПЈЕ, ОДЛУЧИ ВЛАДАТА

Сакам да кажам - пред 2 дена

УРАГАНОТ ИЈАН СТИГНА ДО ФЛОРИДА СО ВЕТРОВИ ОД 250 КИЛОМЕТРИ НА ЧАС

Сакам да кажам - пред 2 дена

МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ОБРАЗОВАНИЕ НЕ ИМ ДАВА ДА УЧАТ НА ДЕЦАТА ЗАТВОРЕНИ ВО ВП ДОМОТ ТЕТОВО, ЗАБОРАВИЛО ДА ИМ ГИ ОБНОВИ ДОГОВОРИТЕ НА НАСТАВНИЦИТЕ

Сакам да кажам - пред 2 дена

АРСОВСКА НАЗНАЧИ НОВИ ДИРЕКТОРИ, ГРОМ ГО ДОБИ „ГРАДСКИ ПАРКИНГ“, АКТИВИСТКАТА РАДМИЛА ПЕШЕВА ВО „ЛАЈКА“, КАДРИ НА ДУИ ВО „УЛИЦИ И ПАТИШТА“ И „ПАРКОВИ И ЗЕЛЕНИЛО“

Сакам да кажам - пред 2 дена

АРСОВСКА НАЗНАЧИ НОВИ ДИРЕКТОРИ, ГРОМ ГО ДОБИ „ГРАДСКИ ПАРКИНГ“, АКТИВИСТКАТА РАДМИЛА ПЕШЕВА ВО „ЛАЈКА“, КАДРИ НА ДУИ ВО „УЛИЦИ И ПАТИШТА“ И „ПАРКОВИ И ЗЕЛЕНИЛО“

Сакам да кажам - пред 2 дена

ТРОЈЦА ПОЧИНАТИ ОД КОВИД И 96 ПОЗИТИВНИ ОД 729 ТЕСТОВИ

Сакам да кажам - пред 2 дена

ЛУТО СЛАТКО ОД ПИПЕРКИ СО ТЕМНО ЧОКОЛАДО, ЏЕМОВИ ОД КРУША СО ЛАВАНДА И НАНЕ – НОВИ ВКУСОВИ НА БИТОЛСКИОТ САЕМ ЗА ОРГАНСКА ХРАНА

Сакам да кажам - пред 2 дена

ЛЕВИЦА ЈА ПОДНЕСЕ ВО ДИК ИНИЦИЈАТИВАТА ЗА РЕФЕРЕНДУМ ЗА ПРЕГОВОРИТЕ СО ЕУ

Сакам да кажам - пред 2 дена

СТУДЕНЧИШКО БЛАТО ЌЕ СТАНЕ ПАРК НА ПРИРОДАТА, НО НЕИЗВЕСНО Е ДАЛИ ЌЕ СЕ ЗАЧУВА

Сакам да кажам - пред 2 дена

ДЕВЕТ ПРЕТСТАВИ ОД ПЕТ ЗЕМЈИ НА ПРВОТО ИЗДАНИЕ НА ФЕСТИВАЛОТ НА ДЕТСКИ ТЕАТРИ „ИГОР МАЏИРОВ“

Сакам да кажам - пред 2 дена

ПРОДОЛЖУВАМЕ СО ВОЕНИТЕ ОПЕРАЦИИ ВО УКРАИНА БАРЕМ ДО ЦЕЛОСНОТО ОСВОЈУВАЊЕ НА ДОЊЕЦК, ВЕЛИ КРЕМЉ

Сакам да кажам - пред 2 дена

АРАФАТ МУАРЕМИ ЈА ПОВЛЕКОЛ ПРЕТСТАВКАТА ЗА СУДИЈАТА КОЈ ПОТПИША НАРЕДБА ЗА ПРЕТРЕС ВО ФИНАНСИСКА ПОЛИЦИЈА, А ДИСЦИПЛИНСКАТА ПОСТАПКА ПРОТИВ РУСКОВСКА ЗА ПРЕТРЕСОТ ОСТАНУВА

Сакам да кажам - пред 2 дена

НАГРАДАТА „11 ОКТОМВРИ“ ЗА МЕТОДИ ЧЕПРЕГАНОВ, ЛИНДИТА АХМЕТИ, ТОМИСЛАВ ОСМАНЛИ И МИЦЕ ЈАНКУЛОВСКИ

Сакам да кажам - пред 2 дена

ДВА ДЕНА СЕ ТРАГА ПО ВОЗАЧОТ И ЕВЕНТУАЛНИТЕ СОПАТНИЦИ ОД КОЛАТА ШТО ИЗЛЕТА ОД ПАТОТ И ПАДНА ВО ВАРДАР КАЈ ЖЕЛИНО

Сакам да кажам - пред 2 дена

МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ОБРАЗОВАНИЕ НЕ ИМ ДАВА ДА УЧАТ НА ДЕЦАТА ЗАТВОРЕНИ ВО ВП ДОМОТ ТЕТОВО, ЗАБОРАВИЛО ДА ИМ ГИ ОБНОВИ ДОГОВОРИТЕ НА НАСТАВНИЦИТЕ

Сакам да кажам - пред 2 дена

МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ОБРАЗОВАНИЕ НЕ ИМ ДАВА ДА УЧАТ НА ДЕЦАТА ЗАТВОРЕНИ ВО ВП ДОМОТ ТЕТОВО, ЗАБОРАВИЛО ДА ИМ ГИ ОБНОВИ ДОГОВОРИТЕ НА НАСТАВНИЦИТЕ

Сакам да кажам - пред 2 дена

УКРАИНА МОЖЕ ДА СМЕТА НА МОЈА ПОЛНА ПОДДРШКА, ВЕЛИ МЕЛОНИ

Сакам да кажам - пред 2 дена

ЕУ ВЕЛИ ДЕКА ИСТЕКУВАЊАТА ОД РУСКИТЕ ГАСОВОДИ СЕ РЕЗУЛТАТ НА САБОТАЖА, НО НЕ ЈА ОБВИНИ РУСИЈА

Сакам да кажам - пред 2 дена

АРСОВСКА ДВЕ НЕДЕЛИ НЕ ГИ ПРИФАЌА ОСТАВКИТЕ НА ДИРЕКТОРИТЕ ОД ВМРО-ДПМНЕ И УШТЕ НЕМА НАЗНАЧЕНО НОВИ

Сакам да кажам - пред 2 дена

РУСИЈА ПРОГЛАСИ ПОБЕДА НА РЕФЕРЕНДУМИТЕ ВО ОКУПИРАНИТЕ УКРАИНСКИ РЕГИОНИ, ЗА АНЕКСИЈА БИЛЕ И ДО 99% ГЛАСАЧИ

Сакам да кажам - пред 2 дена

ЦЕНАТА НА МАСЛОТО ЗА ЈАДЕЊЕ НЕМА ДА СЕ МЕНУВА ДО СЛЕДНАТА ПРОЛЕТ, ВЕЛАТ ОД ВЕЛЕШКА МАСЛОДАЈНА

Сакам да кажам - пред 2 дена

СЕ РЕКОНСТРУИРА РЕГИОНАЛНИОТ ПАТ ВЕЛЕС-ГРАДСКО, НО ЌЕ МОЖЕ ДА СЕ КОРИСТИ ЗА СООБРАЌАЈ

Сакам да кажам - пред 2 дена

АРСОВСКА ДВЕ НЕДЕЛИ НЕ ГИ ПРИФАЌА ОСТАВКИТЕ НА ДИРЕКТОРИТЕ ОД ВМРО-ДПМНЕ И УШТЕ НЕМА НАЗНАЧЕНО НОВИ

Сакам да кажам - пред 2 дена

ЦЕЛА КУБА ОСТАНА БЕЗ СТРУЈА ПО УДАРОТ НА УРАГАНОТ ИЈАН, КОЈ СЕГА СЕ ДВИЖИ КОН ФЛОРИДА

Сакам да кажам - пред 2 дена

РУСИЈА ПРОГЛАСИ ПОБЕДА НА РЕФЕРЕНДУМИТЕ ВО ОКУПИРАНИТЕ УКРАИНСКИ РЕГИОНИ, ЗА АНЕКСИЈА БИЛЕ И ДО 99% ГЛАСАЧИ

Сакам да кажам - пред 2 дена

СЕИЗМОЛОЗИТЕ РЕГИСТРИРАЛЕ ЕКСПЛОЗИИ КАЈ МЕСТАТА НА ИСТЕКУВАЊЕТО ОД РУСКИТЕ ГАСОВОДИ, ШВЕДСКА СМЕТА ДЕКА Е САБОТАЖА

Сакам да кажам - пред 3 дена

АНЏЕЛА АГЕЛЕР ДАДЕ ЗАКЛЕТВА КАКО НОВА АМЕРИКАНСКА АМБАСАДОРКА ВО СКОПЈЕ

Сакам да кажам - пред 3 дена

ШЕСТ МЕСЕЦИ УСЛОВНА ЗАТВОРСКА КАЗНА ЗА АЛАБАКОВСКИ ЗА ПОТПАЛУВАЊЕ НА БУГАРСКИОТ КЛУБ ВО БИТОЛА

Сакам да кажам - пред 3 дена

ПОВТОРНО СЕЧА НА ДРВЈА ЗА ПАРКИНГ ВО ТЕТОВО

Сакам да кажам - пред 3 дена

БЕОГРАДСКО ДРАМСКО ПОЗОРИШТЕ ГОСТУВА ВО МНТ СО „ЛЕТ НАД КУКАВИЧЈОТО ГНЕЗДО“

Сакам да кажам - пред 3 дена

ФЛОРИДА СЕ ПОДГОТВУВА ЗА УДАРОТ НА НАЈСИЛНИОТ УРАГАН ВО ПОСЛЕДНИТЕ 100 ГОДИНИ

Сакам да кажам - пред 3 дена

ОПШТИНА ВЕЛЕС ВЕЛИ ДЕКА И НАТАМУ Е АВТОБУСКА ПОСТОЈКА ПРОСТОРОТ ШТО СВР ГО СМЕТА ЗА ПАРКИНГ САМО ЗА ОСНОВНИОТ СУД И ЌЕ КАЗНУВА ДРУГИ ВОЗИЛА

Сакам да кажам - пред 3 дена

РАБОТА ИМА, НО 93 ОТСТО ОД НЕВРАБОТЕНИТЕ СЕ ФУНКЦИОНАЛНО НЕПИСМЕНИ, ВЕЛИ ВИЦЕПРЕМИЕРОТ БИТИЌИ

Сакам да кажам - пред 3 дена