Car Club

Новото лого на Citroën ја најавува новата возбудлива, енергична и модерна ера која доаѓа!

Car Club - пред 8 часа

Големиот, луксузен Range Rover Sport пристигна во Македонија!

Car Club - пред 1 ден

MG Motor официјално стартува со продажба во рамките на Ми-Да Гранд Моторс!

Car Club - пред 3 дена

ПРЕМИЕРА: R5 Turbo 3E Concept е најава од Renault за електричен хот хеч!

Car Club - пред 5 дена

ПРЕМИЕРА: Новиот Mercedes-AMG C63 го заменува моќниот V8 со 4-цилиндерски хибрид со 680 коњски сили!

Car Club - пред 6 дена

ПРЕМИЕРА: Mitsubishi го претстави новиот ASX, базиран на Renault Captur

Car Club - пред 6 дена

Bugatti ќе продолжи со супер-ексклузивните автомобили и во ерата на Rimac

Car Club - пред 7 дена

Mercedes-AMG утре ќе го претстави електрифицираниот C63 E Performance

Car Club - пред 7 дена

Dacia го претстави неочекуваниот Manifesto концепт

Car Club - пред 11 дена

ПРЕМИЕРА: Ford го претстави новиот Mustang – доаѓа со 5-литарски V8!

Car Club - пред 12 дена

Opel за спортските модели повторно ќе ја користи ознаката GSe

Car Club - пред 13 дена

ПРЕМИЕРА: Ferrari го претстави својот прв SUV – запознајте го Purosangue!

Car Club - пред 13 дена

ТЕСТ: Citroën C5 X Hybrid 225 S&S ë-EAT8 SHINE – Самоуверено поинаков!

Car Club - пред 13 дена

ПРЕМИЕРА: Peugeot ги претстави целосно-електричните E-308 и Е-308 SW

Car Club - пред 14 дена

ПРЕМИЕРА: Pagani Utopia има 860 коњски сили и мануелен менувач!

Car Club - пред 14 дена

Porsche Driving Experience 2022 – Конвој од 6000 коњски сили низ Македонија!

Car Club - пред 15 дена

Мотоцентар станува увозник за спортските фелни Japan Racing!

Car Club - пред 18 дена

Први фотографии од електричниот Jeep Avenger кој пристигнува во Европа следната година!

Car Club - пред 18 дена

ПРЕМИЕРА: Новиот Nissan X-Trail пристигнува во Европа и ќе има само електрифицирани погони

Car Club - пред 21 дена

Kia и Hyundai ќе користат навигација од TomTom

Car Club - пред 21 дена

Физичките копчиња во автомобилите имаат подобри перформанси од екраните на допир, покажува истражување од Шведска

Car Club - пред 26 дена

ПРЕМИЕРА: Škoda се ребрендира и го претстави новиот Vision 7S!

Car Club - пред 27 дена

Регулаторна: Горивата поскапуваат, литар дизел ќе чини 101.50 денари

Car Club - пред 29 дена

Јужна Австралија воведува посебна возачка дозвола за возење супер-автомобили!

Car Club - пред 29 дена

Audi официјално влегува во Formula 1!

Car Club - пред 32 дена

Цената на дизелот повторно расте, цената на бензините не се менува

Car Club - пред 33 дена

Gunther Werks Project Tornado е спектакуларна, 700-коњска реинтерпретација на 911 од генерацијата 993!

Car Club - пред 33 дена

Концептот Vision 7S е најава за иднината на Škoda!

Car Club - пред 34 дена

ТЕСТ: Alfa Romeo Tonale 1.5 MHEV 130 FWD Edizione Speciale – Нова ера за Alfa Romeo!

Car Club - пред 34 дена

ПРЕМИЕРА: Lamborghini Urus Performante е полесен и помоќен SUV со ѓаволски 666 коњски сили!

Car Club - пред 36 дена

Регулаторна: Бензините поскапуваат за половина денар, дизелот за денар и половина

Car Club - пред 36 дена

ПРЕМИЕРА: Bugatti W16 Mistral е кабриолет со 1600 коњски сили кој ќе биде произведен во само 99 примероци

Car Club - пред 36 дена

Dodge Charger Daytona SRT Concept е вовед во новата ера на американските мускулести автомобили!

Car Club - пред 40 дена

ПРЕМИЕРА: Изграден за перформанси – Porsche го претстави новиот 911 GT3 RS!

Car Club - пред 41 дена

Пристигна Alfa Romeo Giulia Estrema, наменета за оние кои навистина уживаат во возењето

Car Club - пред 41 дена

Singer го покажа својот прв кабриолет, базиран на 930 Turbo

Car Club - пред 41 дена

ТЕСТ: Opel Astra 1.5D 130 AT8 Ultimate – Убедлив стремеж кон врвот на сегментот

Car Club - пред 42 дена

Пристигна знаменосецот на Citroën, големиот C5 X!

Car Club - пред 46 дена

Hyundai подготвува две мали електрични возила за европскиот пазар

Car Club - пред 46 дена

Volkswagen ни покажува како е направен најмоќниот Golf

Car Club - пред 47 дена

Manhart MH3 GTR е набилдан BMW M3 со 650 коњски сили!

Car Club - пред 49 дена

Регулаторна: Цените на горивата се намалуваат меѓу 2 и 3.5 денари!

Car Club - пред 50 дена

Ова Peugeot 402 Darl’mat Special Coupe се очекува да се продаде за околу 1.5 милиони Евра

Car Club - пред 50 дена

Виртуелниот концепт M1 одлично би се вклопил во гамата на BMW

Car Club - пред 53 дена

Автомобилска уметност – Peugeot го претставува 408 во огромна ротирачка сфера

Car Club - пред 53 дена

Регулаторна: Цените на бензините се намалуваат за 2, на дизелот за 2.5 денари

Car Club - пред 54 дена

Утринска Гимнастика: W16 моторот на Bugatti е последниот од неговиот вид!

Car Club - пред 54 дена

Утринска Гимнастика: Rimac Nevera – Од сон до реалност!

Car Club - пред 55 дена

Peugeot 208 е најпродаван автомобил во Европа во првата половина од оваа година

Car Club - пред 57 дена

Во салонот на Alfa Romeo пристигна новиот Tonale!

Car Club - пред 61 дена

Трет триумф на Марко Блажевски во Twingo Cup

Car Club - пред 61 дена

Mini ја најавува иднината со новиот електричен Aceman

Car Club - пред 62 дена

Continental е прогласен за Производител на Пневматици на Годината според TTI

Car Club - пред 62 дена

Германскиот тјунер XS Carnight подготви навистина секси нова Opel Astra

Car Club - пред 63 дена

Пристигна освежената BMW Серија 3

Car Club - пред 63 дена

Трендот на намалување на цените продолжува – горивата поевтинуваат за денар, односно денар и половина

Car Club - пред 64 дена

Чешката полиција ќе ги брка лошите момци во BMW 540i xDrive Touring

Car Club - пред 64 дена

РКЕ: Се намалуваат цените на горивата, сите цени се конечно под 100 денари за литар

Car Club - пред 67 дена

ПРЕМИЕРА: Honda го претстави новиот Civic Type R!

Car Club - пред 68 дена

ПРЕМИЕРА: Оваа играчка е електрична – Mini Cooper SE Convertible!

Car Club - пред 69 дена

CARCLUB ИНТЕРВЈУ: Vincent Cobée, Главен Извршен Директор на Citroen: Нашиот бренд е изграден од срце, страст и она француското je ne sais quoi!

Car Club - пред 69 дена

ПРЕМИЕРА: Kia го претстави освежениот Xceed

Car Club - пред 70 дена

РКЕ: Бензините поевтинуваат за денар и половина, цената на дизелот не се менува

Car Club - пред 71 дена

Објавено е новото шоу на Џејмс Меј – Our Man in Italy

Car Club - пред 71 дена

ПРЕМИЕРА: Hyundai RN22e – иднината на електричните перформанси во Hyundai има 576 коњски сили!

Car Club - пред 74 дена

ПРЕМИЕРА: Hyundai N Vision 74 – Cyberpunk 2077 во 2022!

Car Club - пред 74 дена

Официјално: Hyundai целосно го претстави електричниот Ioniq 6 – ќе може да помине повеќе од 600 километри со полни батерии!

Car Club - пред 75 дена

Kia се подготвува да го освежи и Xceed

Car Club - пред 75 дена

Новиот супер-луксузен Range Rover пристигна во Македонија!

Car Club - пред 77 дена

ВОЗЕВМЕ: Зад управувачот на новата Astra Sports Tourer во Rüsselsheim, домот на Opel.

Car Club - пред 78 дена