Супер спорт

Ѓоковиќ е пред тешка одлука – вакцина или крај на кариерата!?

Супер спорт - пред 11 часа

Рангник брка еден од напаѓачите, кој на крајот ќе заврши во Јувентус?

Супер спорт - пред 11 часа

На Ѓоковиќ вратата му ја затвори и држава во која има луксузна вила од 10 милиони евра!

Супер спорт - пред 15 часа

Најпрофитабилното засилување во историјата на Реал ставило потпис во гаража: Цел живот бев меѓу крави…

Супер спорт - пред 15 часа

„Би сакал да играм финале со Ѓоковиќ на неговото омилено место, па и да – загубам!“

Супер спорт - пред 21 часа

Меси не се појави во Цирих, ама ги воодушеви сите на доделувањето на наградите на ФИФА 🎥

Супер спорт - пред 21 часа

Мекинро не сака да молчи поради Ѓоковиќ, па почна и да – пцуе!

Супер спорт - пред 21 часа

Њукасл носи две големи засилувања за спас од испаѓање од лигата?

Супер спорт - пред 21 часа

На Лука му истече времето: Шпанците го селат Јовиќ од Мадрид поради еден потег

Супер спорт - пред 21 часа

Пред три години се збогуваше од тенисот, а сега преживеа маратон на Австралијан опен

Супер спорт - пред 21 часа

Пропадна идејата за Барселона: Димитриевски се сели во Саудиска Арабија!?

Супер спорт - пред 22 часа

Апенините на нозе по украдената победа на Милан: Судиска грешка која може да го реши шампионот! 🎥

Супер спорт - пред 22 часа

Тикет на денот (вторник, 18.01.2022)

Супер спорт - пред 22 часа

Ѓоковиќ ќе остане без вистинско богатство зашто губи моќен спонзор

Супер спорт - пред 1 ден

Македонија покажа светли моменти, но загуби од Данска

Супер спорт - пред 1 ден

Реакцијата на Азар на прославата на трофејот ја покажа неговата ситуација во Реал Мадрид 🎥

Супер спорт - пред 1 ден

Македонија остана без Елмас и Костадинов за баражот против Италија

Супер спорт - пред 1 ден

Арсенал испрати луда понуда до Фиорентина за Влаховиќ

Супер спорт - пред 1 ден

Навивачите на Ѓоковиќ „грмеа“ на аеродром: Ти си наш шампион Ноле!

Супер спорт - пред 1 ден

Мурињо добил понуда да се врати во Англија!?

Супер спорт - пред 1 ден

Надал кажа дали Ѓоковиќ требало да настапи на Австралијан опен

Супер спорт - пред 1 ден

Ништо ни од Ролан Гарос: Ѓоковиќ не може да настапи на ниту еден гренслем-турнир!

Супер спорт - пред 1 ден

„Ѓаволите“ имаат четири желби на листата со желби, но две големи ѕвезди доаѓаат во Манчестер!?

Супер спорт - пред 1 ден

Жесток пад во кариерата: Перез сака да го продаде Азар, но понуди – нема!

Супер спорт - пред 1 ден

Пресврт или провокација од Надал: Би сакал Ѓоковиќ да игра, но не можам против правдата!

Супер спорт - пред 1 ден

Бензема ја изненади управата на Реал Мадрид – побарал да замине поради една причина!

Супер спорт - пред 1 ден

Тикет на денот (понеделник, 17.01.2022)

Супер спорт - пред 2 дена

Перез пофали три ѕвезди на Реал Мадрид по освоениот Суперкуп

Супер спорт - пред 2 дена

Французите го повикаа Ѓоковиќ на Ролан Гарос: Голем шампион!

Супер спорт - пред 2 дена

Реал Мадрид почна да освојува трофеи – го совлада Атлетик Билбао во Суперкупот! 🎥

Супер спорт - пред 2 дена

Шах-мат од Реал Мадрид: Бензема не греши од пенал! 🎥

Супер спорт - пред 2 дена

Модриќ со докторски прецизен удар го носи Реал Мадрид кон трофеј во Суперкупот 🎥

Супер спорт - пред 2 дена

Челси на Ковачиќ му носи колега од репрезентацијата на Хрватска?

Супер спорт - пред 2 дена

Куртоа: Гладни сме за да го освоиме Суперкупот!

Супер спорт - пред 2 дена

Мареј: Оваа одлука не е добра за никого, не ми се допаѓа тоа што Ѓоковиќ беше во притвор!

Супер спорт - пред 2 дена

Ѓоковиќ: Разочаран сум, ќе правам пауза!

Супер спорт - пред 2 дена

Митревски ја има четвртата најдобра одбрана во третиот ден од ЕП 🎥

Супер спорт - пред 2 дена

Тухел јавно го критикуваше Лукаку по неуспехот против Манчестер сити

Супер спорт - пред 2 дена

Депортација, забрана за влез, судски трошоци, а Ѓоковиќ ќе го загуби и првото место на АТП?

Супер спорт - пред 2 дена

Тикет на денот (недела, 16.01.2022)

Супер спорт - пред 2 дена

Рангник соопштил дека една ѕвезда не сакала да игра, па стигна одговор: Тоа не е вистина!

Супер спорт - пред 2 дена

Ѓоковиќ мора да ѝ исплати голема отштета на Австралија

Супер спорт - пред 2 дена

„Ѓоковиќ и понатаму има 20 гренслем-титули, тие никој не може да му ги земе!“

Супер спорт - пред 3 дена

Навивач на Евертон втрча на терен за да се пресмета со Бенитез! 🎥

Супер спорт - пред 3 дена

Левандовски даде хет-трик против Келн и влезе во „клубот 300“

Супер спорт - пред 3 дена

Македонија скапо ги плати грешките – загуби од Црна Гора и испадна од ЕП!

Супер спорт - пред 3 дена

Македонија не може да смета на Стоилов за натпреварот против Црна Гора

Супер спорт - пред 3 дена

Австралиската јавност е изненадена: Кирјос зема маичка на Ѓоковиќ и заминува на Австралијан опен

Супер спорт - пред 3 дена

Како успеа Барселона да го испушти Влаховиќ за 18 милиони евра?

Супер спорт - пред 3 дена

Бензема ја отвори душата и се обиде да им објасни на навивачите: Не треба така да ги гледате фудбалерите…

Супер спорт - пред 3 дена

Рангник дојде на тренинг на Манчестер, но на него немаше никој!

Супер спорт - пред 3 дена

ЕХФ даде дозвола: Митревски ќе игра против Црна Гора!

Супер спорт - пред 3 дена

Ѓоковиќ ја доби првата битка : Судот го исполни барањето на неговите адвокати!

Супер спорт - пред 3 дена

Раководството на Дортмунд му одговори на Халанд: Не може да те чекаме!

Супер спорт - пред 3 дена

Надал го нападна Ѓоковиќ: Австралијан опен е поважен од секој тенисер!

Супер спорт - пред 3 дена

Халанд застана пред камерите и се пожали: Клубот ми прави притисок за да донесам одлука!

Супер спорт - пред 3 дена

Тикет на денот (сабота, 15.01.2022)

Супер спорт - пред 3 дена

Митревски ѝ се приклучи на македонската репрезентација, па доби овации од колегите! 🎥

Супер спорт - пред 4 дена

Гвардиола доби лоши вести пред дербито со Челси

Супер спорт - пред 4 дена

Тричковски му даде гол на Паек и стана најдобар стрелец во Кипар!

Супер спорт - пред 4 дена

Ѓоковиќ за развој на тенисери во Австралија донирал – милион долари!

Супер спорт - пред 4 дена

„Заборавив дека наскоро се ближат избори во Австралија… Држи се Новак!“

Супер спорт - пред 4 дена

Јокиќ: Не ме почитуваат? Не ми треба ничие внимание!

Супер спорт - пред 4 дена

Рангник му вети дека ќе игра, па се премисли и го избрка од тренинг!

Супер спорт - пред 4 дена

Ѕвезда на Баерн оздраве од корона, па откри дека има проблеми со – срцето!

Супер спорт - пред 4 дена

Анчелоти не може да смета на двајца важни фудбалери во финалето на Суперкупот

Супер спорт - пред 4 дена

Куман психички уништил голема надеж на Барселона!

Супер спорт - пред 4 дена

Мареј: Нема да удирам по Ѓоковиќ додека лежи на подот!

Супер спорт - пред 4 дена

Митревски оди за Дебрецин, има шанса да брани против Црна Гора!

Супер спорт - пред 4 дена

Страв во Тотенхем, како претходно во Интер, зашто Конте е подготвен за бегство!?

Супер спорт - пред 4 дена