Смартпортал

Научници успеаја да ја направат првата целосна мапа на поврзаноста на имунолошкиот систем на човекот

Смартпортал - пред 19 часа

Apple го враќа процентот на батеријата кај поновите iPhone телефони

Смартпортал - пред 20 часа

Tesla ја достигна бројката од 3 милиони произведени електрични автомобили

Смартпортал - пред 22 часа

Доаѓаат одлично оценети филмови на Pickbox NOW

Смартпортал - пред 1 ден

Netflix Games ги играат помалку од 1% од претплатниците на сервисот

Смартпортал - пред 1 ден

Samsung ја пушти првата бета верзија од One UI 5.0 направена на Android 13

Смартпортал - пред 1 ден

Преземете ја контролата над вашиот бизнис со Telekom MK апликацијата за деловни корисници

Смартпортал - пред 4 дена

Google го започна спојувањето на Google Duo и Google Meet апликациите во една

Смартпортал - пред 4 дена

За да направите филмски хит од секојдневието – истражете го новиот vivo X80Pro и искористете го периодот за преднарачка

Смартпортал - пред 4 дена

Поврзувањето и соработката го отвораат патот кон подобро разбирање на себеси со иновациите на Samsung Wellness

Смартпортал - пред 5 дена

Првиот говорник на TEDx од Балканот промовиран пред глобална публика од 35 милиони луѓе е од Македонија

Смартпортал - пред 5 дена

Научници користат мртви пајаци како роботски раце за пренесување на мали работи

Смартпортал - пред 5 дена

NASA објави уште една слика направена со James Webb телескопот

Смартпортал - пред 5 дена

Детското штедење Халки доби свое лого

Смартпортал - пред 5 дена

Samsung Electronics го лансираше првиот 240Hz 4K гејмерски монитор Odyssey Neo G8 на глобално ниво

Смартпортал - пред 6 дена

Надградбата на Windows 10 оваа година сепак ќе дојде со нови функции

Смартпортал - пред 6 дена

Групацијата Арикома ја купува компанијата „Мусала Софт“

Смартпортал - пред 6 дена

Dell и Apple работат на решенија за безжично полнење на уредите преку лаптоп компјутерите

Смартпортал - пред 6 дена

Microsoft ја претстави полесната Outlook Lite апликација за телефоните од пониската класа

Смартпортал - пред 6 дена

Samsung со „Repair Mode“ ќе ги штити личните податоци на корисниците додека телефонот е на сервис

Смартпортал - пред 8 дена

Македонски Телеком оствари позитивни резултати во првата половина на 2022 година

Смартпортал - пред 8 дена

A1 Македонија уште поблиску до своите корисници – мобилни продажни салони до најоддалечените места

Смартпортал - пред 8 дена

Регистрацијата на TikTok Music најавува претставување на апликација за стриминг на музика од TikTok

Смартпортал - пред 8 дена

Доплатата за корисниците кои не се дел од истото домаќинство Netflix планира да ја воведе од идната година

Смартпортал - пред 8 дена

Нови серии на Pickbox TV кои не сакате да ги пропуштите

Смартпортал - пред 8 дена

Играњето компјутерски игри не влијае негативно на менталното здравје на луѓето

Смартпортал - пред 8 дена

Apple ги промени правилата за измена и бришење на испратените пораки во Messages на iOS 16

Смартпортал - пред 8 дена

Управувајте со вашиот бизнис со Telekom MK апликацијата за деловни корисници

Смартпортал - пред 11 дена

Samsung го најавува глобалното лансирање на комбинираната машина за перење – Bespoke AI™ со паметни и одржливи решенија

Смартпортал - пред 11 дена

Instagram ги откажува најавените промени кои ќе ја направеа апликација послична со TikTok

Смартпортал - пред 11 дена

Пуштена првата нова верзија од Winamp после подолго време

Смартпортал - пред 11 дена

​ТИРЗ со поддршка на младински организации за отворање нови можности за работа на младите

Смартпортал - пред 11 дена

А1 Македонија воведува eSIM – Ново дигитално искуство

Смартпортал - пред 12 дена

Google го одложува крајот на „колачињата од трети страни“ во Chrome за уште две години

Смартпортал - пред 12 дена

Реновирана и модернизирана бензинската станица на „Макпетрол“ во Дебар

Смартпортал - пред 12 дена

Преклопете го вашиот волшебен свет – мало кино, работен простор и забава – сè во едно

Смартпортал - пред 12 дена

Инженер во Google тврдеше дека еден од системите со вештачка интелигенција во компанијата има достигнато самосвесност, сега е отпуштен

Смартпортал - пред 13 дена

Главниот на Instagram ги објаснува промените кај мрежата изминатиот период

Смартпортал - пред 13 дена

Авионот на иднината на британското воздухопловство вклучува вештачка интелигенција, виртуелна и проширена реалност

Смартпортал - пред 13 дена

Сончева кула произведува гориво за авионите од јаглерод диоксид и вода

Смартпортал - пред 14 дена

Робот му го скрши прстот на дете на шаховски натпревар помеѓу двајцата

Смартпортал - пред 14 дена

Компанија со истото име ги тужи Meta кои го променија името од Facebook минатата година

Смартпортал - пред 14 дена

Првиот „трејлер“ за третата сезона од Star Trek: Picard ја најавува старата екипа од The Next Generation

Смартпортал - пред 15 дена

Microsoft воведува подобра заштита од „Brute Force Attacks“ во време кога голем дел од корисниците работат од дома

Смартпортал - пред 15 дена

Apple Watch ќе добие Pro верзија оваа година наменета за корисниците кои активно спортуваат

Смартпортал - пред 15 дена

Steam интеграцијата во Tesla автомобилите може да го добие своето прво демо идниот месец

Смартпортал - пред 18 дена

Facebook го олеснува пристапот до објавите на пријателите, групите и страните кои ги следи корисникот

Смартпортал - пред 18 дена

Гравитациски батерии како решение на проблемот на складирање на зелената енергија

Смартпортал - пред 18 дена

Јосифовски за Bloomberg Adria: Обновливите извори на енергија се стратешки приоритет на „Макпетрол“

Смартпортал - пред 18 дена

Дојде моментот кога паметните телефони на преклопување станаа широко распространети

Смартпортал - пред 19 дена

Поевтината претплата на Netflix нема да ја има целата содржина од сервисот

Смартпортал - пред 19 дена

Microsoft претстави друштвена мрежа со Stories за компаниите кои ги користат нивните сервиси

Смартпортал - пред 20 дена

Samsung официјално го закажа нивниот летен Galaxy Unpacked за 10 август

Смартпортал - пред 20 дена

Google дозволи плаќањето во апликациите на Android да може да се прави со различни системи за наплата од Google Play

Смартпортал - пред 20 дена

Судењето за тужбата на Twitter против Елон Маск одобрено за октомври

Смартпортал - пред 20 дена

Како до функционален регионален систем за третман на отпад?

Смартпортал - пред 20 дена

Netflix го прошири тестот за наплата од корисниците кои се надвор од домаќинството во дополнителни земји

Смартпортал - пред 21 дена

Meta добива уште една шанса да ја задржи GIPHY по барањето од британското регулаторно тело CMA компанијата да биде продадена

Смартпортал - пред 21 дена

Доделени наградите на СЕММ и Мисијата на ОБСЕ во Скопје за најдобри новинарски стории – „Инклузивно известување за различностите и предизвиците во образованието“

Смартпортал - пред 21 дена

Првиот дигитален асистент во јавниот сектор – запознајте ја Ана од ЈП Водовод и канализација – Скопје

Смартпортал - пред 21 дена

Snapchat започна со тестирање на пристап до разговорите преку веб

Смартпортал - пред 21 дена

Барони (Barons) – јавнете на бранот на новата сурферска серија на Pickbox NOW

Смартпортал - пред 22 дена

Microsoft може да ја продолжи поддршката за Windows 7 за уште три години

Смартпортал - пред 22 дена

Утре се одлучува кога ќе започне судскиот процес помеѓу Twitter и Елон Маск

Смартпортал - пред 22 дена

Microsoft се враќа на пуштање нова верзија од Windows на секои три години

Смартпортал - пред 25 дена

Бил Гејтс најави давање на скоро целото негово богатство

Смартпортал - пред 25 дена

One UI Watch4.5 носи подобрено искуство во користењето на најновите модели на Galaxy Watch часовниците

Смартпортал - пред 26 дена

Netflix го избра Microsoft како партнер за поевтината претплата со реклами

Смартпортал - пред 26 дена

Рецензија vivo Y76 5G – најновиот играч на македонскиот пазар има што да понуди

Смартпортал - пред 26 дена

Елеганција, функционалност, моќ – новата серија на Samsung Galaxy S22 ќе ви го одземе здивот

Смартпортал - пред 27 дена