USB

ВИДЕО: Воен хеликоптер прелета 134 километри без пилот, изврши две мисии

USB - пред 10 часа

PlayStation 5 би можел да биде дел од новиот автомобил на Honda и Sony

USB - пред 10 часа

WhatsApp мета на хакери, украдени 500 милиони броеви

USB - пред 11 часа

LG Display претстави тенок звучник кој може да се „скрие“ во внатрешноста на автомобилот

USB - пред 1 ден

Тест мисијата на НАСА, Артемис 1 влезе во орбитата на Месечината

USB - пред 1 ден

Голем удар од САД за Huawei

USB - пред 1 ден

Маск најави големи промени на Твитер: „Болно, но неопходно“

USB - пред 1 ден

ВИДЕО: Кина се подготвува да лансира ново вселенско летало, во тек се последните проверки

USB - пред 2 дена

Решение за недостиг од струја: Се разгледува можноста за пренос на енергија од вселената на Земјата

USB - пред 2 дена

ВИДЕО: Ubisoft сподели нови детали за римејкот на Splinter Cell

USB - пред 2 дена

Google го олеснува пребарувањето за Светското првенство во фудбал

USB - пред 2 дена

Epic Games и Apple ја продолжуваат својата правна битка

USB - пред 2 дена

Твитер има нова тактика во борбата против имитаторите

USB - пред 2 дена

Аналитичар најавува значително побрзи модели на iPhone 15

USB - пред 2 дена

Samsung ќе понуди побрза надградба на новата верзија на Android

USB - пред 2 дена

Google ги победи руските сајбер криминалци

USB - пред 2 дена

Нови проблеми за телефоните Google Pixel

USB - пред 2 дена

ВИДЕО: Трикот за друг начин за отклучување на iPhone стана хит на TikTok

USB - пред 2 дена

ВИДЕO: Електричната канцелариска фотелја на Volkswagen достигнува брзина од 20 km/h

USB - пред 3 дена

WhatsApp овозможи да се користи истата сметка на повеќе уреди

USB - пред 3 дена

Google Maps им помага на возачите на електрични автомобили да најдат полначи

USB - пред 3 дена

Фејсбук ги отстранува политичките и верските определби од профилите

USB - пред 3 дена

ВИДЕО: Asus ROG Phone 6 доби Diablo Immortal верзија

USB - пред 3 дена

ВИДЕО: Вселенското летало Орион направи прелет над Месечината

USB - пред 3 дена

Маск ја одложи верзијата на „синиот знак“ за верификацијата на сметка на Твитер

USB - пред 5 дена

Ubisoft се враќа на Steam со играта Assassin’s Creed Valhalla

USB - пред 5 дена

Голем редизајн: iPhone 15 добива титаниумско куќиште, заоблени рабови

USB - пред 5 дена

ВИДЕО: Sega го одржува жив пазарот на мини конзоли

USB - пред 5 дена

Откриен тунел во Египет кој може да води до гробницата на Клеопатра

USB - пред 5 дена

Генетски модифицирано растение ја врши работата на 30 прочистувачи на воздух

USB - пред 5 дена

Во Канада е пронајдена англиска монета кована 70 години пред откривањето на Америка

USB - пред 5 дена

Отпад кој потекнува од земји ширум светот пронајден на оддалечен британски остров

USB - пред 6 дена

Најголемата санта мраз во светот плови кон екваторот

USB - пред 6 дена

ВИДЕО: Lanius е мал, но моќен израелски дрон за пребарување и напад

USB - пред 6 дена

Ја заборавивте лозинката на телефонот со Android? Еве го решението

USB - пред 6 дена

Сателитската SOS функција на iPhone 14 овозможена во САД и Канада, наскоро ќе пристигне во Европа

USB - пред 6 дена

Креаторите на YouTube Shorts можат да користат лиценцирана музика долга до една минута

USB - пред 7 дена

Детални рендери го открија изгледот на Google Pixel Fold

USB - пред 7 дена

Амазон го редизајнираше дронот за достава Prime Air, може да лета подолго дури и на дожд

USB - пред 7 дена

Маск го врати профилот на Трамп на Твитер

USB - пред 7 дена

ВИДЕО: Најнапредниот хуманоиден робот добива голема надградба

USB - пред 8 дена

Новата апликација на Samsung овозможува споделување фајлови помеѓу платформи

USB - пред 8 дена

На Твитер анкета за враќањето на Трамп на мрежата

USB - пред 8 дена

Што ви е потребно за да го покренете Need for Speed ​​Unbound на компјутер

USB - пред 9 дена

Корисна функција: како да зачувате твит за подоцна?

USB - пред 9 дена

Пред две години беше лансиран PlayStation 5, најбрзо продаваната конзола во историјата

USB - пред 9 дена

ВИДЕО: Прелистувачот Opera доби брз пристап до TikTok

USB - пред 10 дена

Netflix овозможи отстранување на несаканите уреди од корисничките профили

USB - пред 10 дена

Откриени детали за претстојниот паметен телефон OnePlus 11

USB - пред 10 дена

Американскиот дрон XQ-58A Valkyrie има домет од 5.600 километри

USB - пред 10 дена

Нуркачите снимија интересно откритие во близина на потонатиот брод Титаник

USB - пред 10 дена

За прв пат извршена трансфузија на крв, направена лабораториски

USB - пред 10 дена

Израелските археолози пронајдоа древен чешел на кој е испишана најстарата позната целосна реченица

USB - пред 10 дена

Мистериозниот авион на американските вселенски сили е во орбита повеќе од 900 дена

USB - пред 10 дена

ВИДЕО: НАСА ја лансираше SLS, нејзината најмоќна ракета во историјата

USB - пред 10 дена

НАСА пронајде дел од шатлот Challenger кој експлодираше во 1986 година

USB - пред 10 дена

Научна студија ја потврдува точноста и прецизноста на сензорот за анализа на биоелектричен отпор на Galaxy Watch

USB - пред 11 дена

Најубавите фотографии од есенските авантури со Galaxy S22 серијата

USB - пред 11 дена

Оваа екстензија ќе ви помогне да дознаете кој платил за верификација на Твитер

USB - пред 12 дена

Телефоните Samsung добиваат нови корисни функции

USB - пред 12 дена

ВИДЕО: Колку е издржлив еден од најмоќните телефони?

USB - пред 12 дена

ВИДЕО: Пристигнува конкуренцијата на најсилните Qualcomm Snapdragon чипови

USB - пред 12 дена

Овие знаци сугерираат дека вашиот телефон може да е заразен со малициозен софтвер

USB - пред 12 дена

Google почна да нуди компензација на корисниците поради исклучувањето на услугата Stadia

USB - пред 12 дена

Лансирањето на „Артемис 1“ закажано за 16 ноември

USB - пред 12 дена

Apple креира гаџет за мешана реалност – цената „ситница“

USB - пред 13 дена

На токсичните гејмери ​​ќе им се забрани говорен и текстуален чат во Call of Duty игрите

USB - пред 13 дена

Во декември, Oppo претставува два преклопни телефони од серијата Find N

USB - пред 13 дена

Samsung постави нов рекорд на 5G мрежа

USB - пред 13 дена

LG претстави екран кој може да се растегне за 20 проценти

USB - пред 13 дена