Сител

СЗО: Да нема залажувања, далеку сме од крајот на пандемијата

Сител - пред 3 часа

Унгарскиот премиер Орбан на традиционално колење свињи во селото Етемеш | ВИДЕО

Сител - пред 9 часа

Учебната година ќе заврши на 10 јуни

Сител - пред 10 часа

Ахмети: Да го прифатиме бугарското малцинство во Уставот, ништо лошо нема да ѝ стане на државата

Сител - пред 10 часа

Пат кон вистинско решение или уште една надеж во празно, што донесе посетата на Кирил Петков?

Сител - пред 10 часа

Маричиќ: Ако во Бугарија има луѓе кои се декларираат како Македонци тоа е нивно право

Сител - пред 10 часа

Тема на денот за односите Скопје – Софија со Илија Димовски

Сител - пред 10 часа

Последни подготовки за Водици во Охрид

Сител - пред 10 часа

Димитров: Се остваруваат моите предупредувања, денеска загубивме можност во преговорите

Сител - пред 10 часа

Мицкоски на средба со Петков: Наместо блокади, потребни се мостови, отворени односи и взаемно почитување

Сител - пред 10 часа

ВО ЖИВО: Петков на средби со Пендаровски, Ахмети и Мицкоски

Сител - пред 10 часа

Ќе остане ли недела неработен ден?

Сител - пред 11 часа

Русија усвои закон за доживотен затвор за педофили

Сител - пред 15 часа

Косовски автобус со патници удрил во камион со дрва во Ќустендил | ВИДЕО

Сител - пред 15 часа

Рекорден број на новозаразени во Србија, Словенија и во Хрватска

Сител - пред 15 часа

2.269 нови случаи на Ковид-19, од нив 310 се реинфекции

Сител - пред 15 часа

Груевски: Како тоа Петков тврди дека нема македонско малцинство во Бугарија?

Сител - пред 15 часа

Ампева: Доколку работниците од православна вероисповед работат за Водици им следува празнична дневница

Сител - пред 15 часа

Средба на Џафери со Петков

Сител - пред 15 часа

Македонците од Бугарија порачуваат: Откажувањето од малцинството е предавство

Сител - пред 16 часа

ЦУК уверува дека нема опасност од поплави во Аеродром

Сител - пред 16 часа

Рот: Бугарија да го признае македонското малцинство

Сител - пред 16 часа

Уставниот суд ја одржа првата седница годинава, присуствуваа сите пет судии

Сител - пред 16 часа

Гаврил Бубевски избран за шеф на ОЈО Скопје

Сител - пред 16 часа

Ангелов: Можно е заезерување на дел од Вардар, но нема опасност од поплави

Сител - пред 16 часа

УНИЦЕФ: Одложувањето на второто полугодие да биде привремено, затворањето на училиштата мора да е последна мерка

Сител - пред 16 часа

Жена почина во пожар во битолско Жабени

Сител - пред 16 часа

Ковачевски и Петков ги намалија барањата, преговорите продолжуваат по патоказ 4+1

Сител - пред 16 часа

Влада: Ги демантираме дезинформациите за намерно изоставање на стихови од химната на Северна Македонија

Сител - пред 16 часа

Ковачевски и Петков положија цвеќе на спомениците на „Св. Кирил и Методиј“ и „Св. Климент и Св. Наум Охридски“

Сител - пред 16 часа

Бектеши: Од 21 јануари ЕСМ го презема управувањето со БЕГ и Скопје Север

Сител - пред 16 часа

Град Скопје формираше Совет за поддршка на женското претприемништво

Сител - пред 16 часа

ВО ЖИВО: Последни подготовки за Водици во Охрид

Сител - пред 16 часа

Средба на претседателот Пендаровски со бугарскиот премиер Кирил Петков

Сител - пред 16 часа

Полицијата санкционираше 24 возачи за непропуштање пешаци

Сител - пред 16 часа

Новинарка од Бугарија му подари црвено бугарско јаболко на Ковачевски | ВИДЕО

Сител - пред 16 часа

Педијатрите предупредуваат и на продолжениот распуст да се почитуваат препораките за заштита

Сител - пред 16 часа

Учениците на распуст до 1 февруари поради пикот на Омикрон

Сител - пред 16 часа

Утврден бројот на наставни денови согласно одлуката за одложување на второто полугодие

Сител - пред 16 часа

ССМ: Недела ден на неделен одмор е реалност и согласно со Уставот

Сител - пред 17 часа

Бектеши: ЕСМ во моментов задоволува 100 отсто од потребите на регулираниот пазар на електрична енергија

Сител - пред 17 часа

ЕСМ го презема работењето со топланите од 21 јануари, нема пресметка колку пари ќе бидат потребни

Сител - пред 17 часа

Мицотакис: Имаме подготвено рестриктивни мерки доколку Турција се врати на агресивното однесување кон Грција и Кипар

Сител - пред 20 часа

Ставре Јада по втор пат ќе учествува на Зимски олимписки игри

Сител - пред 21 часа

Ердоган ја повика Русија да не ја напаѓа Украина

Сител - пред 21 часа

Анкета: Меркел и во пензија е најпопуларна меѓу Германците

Сител - пред 21 часа

Блинкен в четврток во Берлин

Сител - пред 21 часа

Убиен уште еден новинар во Мексико

Сител - пред 21 часа

Фаучи: Ковид-19 може да остане со нас засекогаш како ендемска болест

Сител - пред 21 часа

Бројот на загинати во земјотресот во Авганистан се зголеми на 26 лица

Сител - пред 21 часа

Во Австралија најсмртоносен ден од почетокот на пандемијата

Сител - пред 21 часа

Европскиот парламент и ЕУ му оддадоа почит на Давид Сасоли: „Вашата борба за демократија ќе продолжи“

Сител - пред 21 часа

Володин: НАТО се обидува да ја окупира Украина

Сител - пред 21 часа

Истражување: Една третина од починатите од Ковид всушност починале од други болести

Сител - пред 21 часа

Брнабиќ: Бројот на новозаразени со Ковид-19 денеска ќе биде катастрофален

Сител - пред 21 часа

Над 8.000 позитивни селф тестови на ученици и наставници во Грција

Сител - пред 21 часа

Пријателите на Матеј раскажале две верзии: Што одговориле на прашањето „Зошто Матеј излегол од клубот Готик?“

Сител - пред 21 часа

Лирман во Тирана: Добивме позитивни сигнали од Бугарија, посветени сме на отворање на преговорите

Сител - пред 21 часа

Продолжува одигрувањето на одложените натпревари во Евролигата

Сител - пред 21 часа

НБА: Трипл-дабл на Дончиќ против Оклахома

Сител - пред 21 часа

Батлер се изедначи со Леброн по остварени „трипл-дабл“ во Мајами

Сител - пред 21 часа

Батлер се изедначи со Леброн по остварени „трипл-дабл“ во Мајами

Сител - пред 21 часа

Стоилковски: Ковачевски и Маричиќ го газат начелото за меѓусебно почитување и реципроцитет

Сител - пред 21 часа

Скопје и Софија договорија формирање работни групи од повеќе области

Сител - пред 21 часа

Бугарскиот премиер Петков во официјална посета на Македонија

Сител - пред 21 часа

Зимскиот распуст продолжен до 1 февруари

Сител - пред 21 часа

СДСМ: Арсовска продолжува проекти на претходниот градоначалник, нема реализирано ниту еден свој

Сител - пред 21 часа

Герасимовски-Ѓоргиевска: Овозможуваме бесплатни стоматолошки услуги за децата од социјално ранливите категории во Центар

Сител - пред 21 часа