24 вести

Интервју со претседателот Стево Пендаровски

24 вести - пред 35 минути

Пендаровски за ТВ 24: Владата има повеќе шанси да го заврши мандатот до крај отколку да се оди на предвремени избори

24 вести - пред 2 часа

Тројца македонски спортисти ќе учествуваат на Зимските Олимписки Игри 2022 во Пекинг

24 вести - пред 2 часа

Пендаровски за ТВ 24: Македонци во Бугарија постојат

24 вести - пред 2 часа

Пендаровски за ТВ 24: Пакетот 5 + 1 веќе не постои

24 вести - пред 2 часа

Пендаровски за ТВ 24: Преговорите со ЕУ ќе траат со години

24 вести - пред 2 часа

Пендаровски за ТВ 24: Ниту една членка од ЕУ нема проблем со македонскиот јазик

24 вести - пред 2 часа

Пендаровски за ТВ 24: Ја спорам тезата дека нешто сме дале за да добиеме нешто за возврат

24 вести - пред 2 часа

Пендаровски за ТВ 24: Петков е технократ и оптимист

24 вести - пред 2 часа

Ристевска Јорданова: Неодговорено остана прашањето дали Бугарија ќе го тргне ветото и како

24 вести - пред 3 часа

Петков на средби со Џафери, Ахмети и Мицкоски

24 вести - пред 3 часа

Регистрирани се 2.269 нови случаи на Ковид-19

24 вести - пред 4 часа

ЦУК: Нема опасност од поплавување на зградите во скопски Аеродором

24 вести - пред 6 часа

Водата од хидросистемот „Злетовица“ е квалитетна и исправна

24 вести - пред 6 часа

Водици: Во Охрид се очекува масовна посетеност, апел да се почитуваат ковид мерките

24 вести - пред 6 часа

Прогласена кризна енергетска состојба со снабдување со топлинска енергија

24 вести - пред 6 часа

Бугарија се премисли: Наши државјани ќе може да влезат со ковид-потврда и негативен тест

24 вести - пред 6 часа

ЦУК: Нема опасност од полавување на зградите во скопски Аеродором

24 вести - пред 6 часа

Анализа на тв 24: Скоро половина од општинските буџети за плати и надоместоци

24 вести - пред 6 часа

Реакции: „Недела неработен ден“ пред Уставен суд

24 вести - пред 6 часа

Зимскиот распуст продолжен, второто полугодие ќе почне на 1 февруари

24 вести - пред 6 часа

Мицкоски на средба со Петков

24 вести - пред 6 часа

Реакции - што може да се очекува по првата официјална посета на бугарскиот премиер Петков?

24 вести - пред 6 часа

Средба Петков - Ковачевски: Бугарија ќе го користи краткото име „Северна Македонија“

24 вести - пред 6 часа

Драмскиот театар ја започнува новата сезона

24 вести - пред 9 часа

Ковачевски - Петков: Бугарија се согласи на употреба на краткото име Северна Македонија

24 вести - пред 10 часа

Ковачевски и Петков одржаа пленарен состанок во присуство на делегациите од двете земји

24 вести - пред 10 часа

Гаврил Бубевски - нов шеф на скопското Јавно обвинителство

24 вести - пред 11 часа

Герила-акција на Левица при посетатата на бугарскиот премиер Кирил Петков

24 вести - пред 11 часа

Османи – Генчовска: Скопје и Софија остануваат посветени на процесот на приближување на регионот кон ЕУ

24 вести - пред 12 часа

Карцином на бели дробови

24 вести - пред 12 часа

Во Австралија најсмртоносен ден од почетокот на пандемијата

24 вести - пред 13 часа

Ковачевски и Петков на тет-а-тет средба

24 вести - пред 13 часа

Атанасоски: Ме зачудува изјавата на Маричиќ која предизвика бура од реакции во јавноста

24 вести - пред 13 часа

Бугарскиот премиер Петков пристигна во Скопје

24 вести - пред 14 часа

Земјотрес го погоди централниот дел на Турција

24 вести - пред 15 часа

166 казнети возачи во Скопје, 29 за брзо возење

24 вести - пред 15 часа

ФИФА го прогласи Левандовски за фудбалер на 2021 година

24 вести - пред 15 часа

Илјадници летови во САД и Канада се одложени поради снежно невреме

24 вести - пред 15 часа

Бугарскиот премиер Петков во посета на земјава

24 вести - пред 15 часа

Сончево и ветровито, слаб снег во североисточните делови

24 вести - пред 15 часа

Интервју со Христијан Мицкоски - претседател на ВМРО-ДПМНЕ

24 вести - пред 23 часа

Владата прогласи кризна состојба во снабдувањето со топлинска енергија

24 вести - пред 1 ден

Второто полугодие за основното и средното образование се одлага за 1 февруари

24 вести - пред 1 ден

Македонско-бугарска стопанска комора со порака до премиерите Петков и Ковачевски: „Посејте го семето на пријателство, наместо на омраза!“

24 вести - пред 1 ден

Реката Вардар се излеа во општина Аеродром

24 вести - пред 1 ден

Македонските ракометари со три порази ги завршија настапите на Европското првенство

24 вести - пред 1 ден

Уставен формираше предмети по иницијативи кои ги спорат законските одредби за недела неработен ден

24 вести - пред 1 ден

Главниот кризен КОВИД-19 штаб и препорача на Владата учебната година да продолжи со настава од 1 февруари

24 вести - пред 1 ден

Мицкоски за ТВ 24: Не исклучувам средба со Никола Димитров

24 вести - пред 1 ден

Мицкоски за ТВ 24: Ако ги погазиме историските факти, ќе бидеме полоши од Талибанците

24 вести - пред 1 ден

Мицкоски за ТВ 24: Бугарија да им дозволат на ОМО Илинден да се регистрираат

24 вести - пред 1 ден

Мицкоски за ТВ 24: Утре ќе се сретнам со Петков и очекувам Маричиќ да го советува да не се меша во македонските внатрешни работи

24 вести - пред 1 ден

Мицкоски за ТВ 24: Очекувам Маричиќ да го советува Петков да не се меша во македонските внатрешни работи

24 вести - пред 1 ден

Определени вицепремиерите и претседателите на комисиите во Владата

24 вести - пред 1 ден

Седница на ГККШ за прашањето за продолжување на учебната година

24 вести - пред 1 ден

Османи предлага промена во работата на Мешовитата историска комисија

24 вести - пред 1 ден

Бугарија ја спушта рампата за македонски граѓани, откажани туристички аранжмани

24 вести - пред 1 ден

Долгови на општини

24 вести - пред 1 ден

Македонија во „црвена ковид зона“ за Бугарија

24 вести - пред 1 ден

Омикрон сојот се шири, нема одложување на стартот на второто полугодие

24 вести - пред 1 ден

Скопјани ќе добиваат парно три часа повеќе, ЕСМ треба да го преземе управувањето со БЕГ

24 вести - пред 1 ден

33 годишна жена почина во битолската болница, наредена обдукција

24 вести - пред 1 ден

Стигна извештајот на германските експерти

24 вести - пред 1 ден