Пари

Пад на инфлацијата, пораст на девизниот курс во САД

Пари - пред 2 часа

Почнува кампањата „Пошумуваме заедно за позелено утре“

Пари - пред 4 часа

Во јуни 277 одобренија за градење, од 550 планирани станови 388 се во Скопје

Пари - пред 5 часа

Доларот ја губи предноста додека еврото се опоравува од претходните загуби

Пари - пред 7 часа

ТЕШКА ЗИМА ЗА ЕВРОПА – Русија се заканува со стопирање на гасот или нови драстични поскапувања

Пари - пред 8 часа

МЛЕКАРА „БИТОЛА“ ЛАНИ СО ДОБИВКА ОД 2,4 МИЛИОНИ ЕВРА, „СУТАШ“ СО ЗАГУБА ОД 2,7 МИЛИОНИ – Како работеле другите?

Пари - пред 10 часа

Дел од директорскиот тим на Фејсбук се пресели во Лондон

Пари - пред 10 часа

Дали кризата ќе ги натера луѓето повторно да преферираат кеш?

Пари - пред 10 часа

СУДОТ МУ НАРЕДИ НА ТВИТЕР да ги даде бараните документи на Илон Маск

Пари - пред 10 часа

„ПРЕТААТ АМА НЕ СЕ ДАВААТ“: Како руската економија го издржува нападот на санкциите?

Пари - пред 10 часа

ХРАНА ВРЕДНА РЕЧИСИ 72 МИЛИОНИ ДОЛАРИ ПРОПАЃА ПО НИВИТЕ на Велика Британија поради недостиг на работна сила

Пари - пред 11 часа

Британија одобри прва вакцина за омикрон на Модерна, во ЕУ пред одобрување вакцината на Фајзер

Пари - пред 12 часа

АПСУРДИТЕ ВО СЛУЧАЈОТ „ТАРГЕТ ГРУП“: Кога владиниот бизнис-регистар дестимулира бизнис

Пари - пред 23 часа

Германија мора да ја намали употребата на гас за 20 отсто за да избегне зимско рационализирање

Пари - пред 1 ден

Зошто централните банки ги зголемуваат каматните стапки за да ја спречат инфлацијата?

Пари - пред 1 ден

ЈАКИМОВСКИ: ИСПЛАТИВМЕ 4 МИЛИОНИ ЕВРА ДОЛГ, ЈА ДЕБЛОКИРАВМЕ ОПШТИНСКАТА СМЕТКА И ВО ИСТО ВРЕМЕ НАЈАВУВАМ ИНВЕСТИЦИИ ОД 1.5 МИЛИЈАРДИ ЕВРА ВО КАРПОШ

Пари - пред 1 ден

Половина од тинејџерите се на интернет „речиси постојано“, најпопуларни YouTube и TikTok

Пари - пред 1 ден

Во Маврово во организација на Халкбанк, на 8 септември повторно ќе се одржи велосипедската трка Halk Velo Green

Пари - пред 1 ден

Венецуела ги паузира испораките на нафта во Европа, сака размена на производи

Пари - пред 1 ден

Хонг Конг прв, следат дури 4 града во Швајцарија на ранг-листата најскапи во светот за странци

Пари - пред 1 ден

На Amazon, eBay и други онлајн пазари се продава нелегално оружје

Пари - пред 1 ден

Милијардерот Џорџ Сорос се обложува на Тесла и Форд

Пари - пред 1 ден

ПАРИ ЕКСКЛУЗИВНO: 100 НАЈГОЛЕМИ КОМПАНИИ ПО ДОБИВКА во Македонија за 2021 година

Пари - пред 1 ден

Зголемен откупот на земјоделски производи

Пари - пред 1 ден

Во периодот јануари-јуни помалку договорени и извршени градежни работи во странство

Пари - пред 1 ден

Саудискиот Kingdom Holdings инвестирал над 500 милиони долари во руски енергетски компании

Пари - пред 1 ден

Како се прават милиони од автоматизирани клипови на YouTube?

Пари - пред 1 ден

Новите смартфони на Samsung што се преклопуваат: Galaxy Z Flip4 и Galaxy Z Fold4

Пари - пред 1 ден

Трговците заработуваат вистински богатства извезувајќи американски природен гас во Европа

Пари - пред 1 ден

Биткоинот го надмина нивото од 25.000 долари за прв пат од почетокот на јуни но не за долго

Пари - пред 1 ден

НЛБ Банка Скопје по шести пат прогласена за Најдобра банка во Македонија

Пари - пред 2 дена

Европа бара од Маск да ги користи SpaceX ракетите за свемирски потфати откако се скара со Русија

Пари - пред 2 дена

„Макпетрол“ – 75 години движечка енергија на македонската економија

Пари - пред 2 дена

Мекдоналдс повторно ќе ги отвори рестораните во Украина

Пари - пред 2 дена

Народната банка го објави Поимникот на термини од областа на банкарското и централнобанкарското работење

Пари - пред 2 дена

„ПроКредит – прва банка во земјата која воведува флексибилност за работа од дома за своите вработени“

Пари - пред 2 дена

Волстрит го оживува тргувањето со руски обврзници

Пари - пред 2 дена

Credissimo по вторпат доби Сертификат за деловна успешност

Пари - пред 2 дена

Португалија и Шпанија согласни со германскиот премиер за гасовод од Иберија до централна Европа

Пари - пред 2 дена

Кога владиниот Централен регистар дестимулира бизнис

Пари - пред 2 дена

Airbnb бележи рекордна заработка во текот на 2022 година

Пари - пред 2 дена

Високите цени на нафтата му ги наполнија џебовите на саудиски АРАМКО

Пари - пред 2 дена

Групацијата Аутомакедонија со зголемен профит за 32 отсто во првото полугодие од 2022

Пари - пред 3 дена

Кириите на Менхетен скокнаа до небо

Пари - пред 3 дена

Реката Рајна со критично низок водостој, загрозена индустријата во Германија

Пари - пред 4 дена

ЛАНСКИОТ ПРОФИТ НА „МАКПЕТРОЛ“ Е 22,3 МИЛИОНИ ЕВРА, НА ТЕЛЕКОМ 27,9 МИЛИОНИ –Кои се другите ТОП 10 најголеми компании по добивка

Пари - пред 4 дена

Дизни го симна од тронот ривалот Нетфликс во војната за лидер на стриминг услугите

Пари - пред 5 дена

Аргентина ги зголемува каматните стапки на 69,5% инфлацијата стаса до 71%

Пари - пред 5 дена

WIZZ AIR ПРОДОЛЖУВА ДА ГИ ПОДДРЖУВА УКРАИНСКИТЕ ГРАЃАНИ СО УШТЕ 100.000 БЕСПЛАТНИ БИЛЕТИ

Пари - пред 5 дена

Кога владиниот Централен регистар дестимулира бизнис

Пари - пред 5 дена

Казахстан ќе продава нафта преку азербејџански гасовод за да ја заобиколи Русија

Пари - пред 5 дена

На кои критериуми треба да обрнете внимание пред да изберете ваша банка

Пари - пред 5 дена

Промени во Надзорниот одбор на КБ Прво пензиско друштво

Пари - пред 5 дена

Coca-Cola Company загуби 190 милиони евра со напуштањето на рускиот пазар

Пари - пред 5 дена

Доминос се обидуваше да им продава пица на Италијаните ама не успеа

Пари - пред 5 дена

Речиси половина од новоотворените фирми отвориле сметки во НЛБ и во ХАЛК БАНКА

Пари - пред 5 дена

Третина од Британците се соочени со сиромаштија, сметките за греење преку 4.200 фунти годишно

Пари - пред 5 дена

Qantas ги ангажираше директорите да помагаат со ракување со багаж на австралиските аеродроми

Пари - пред 5 дена

Приливи од дивиденди од домашни и странски компании во пензиските фондови управувани од Сава пензиско друштво

Пари - пред 5 дена

ИНФЛАЦИЈАТА НЕ ГИ УНИШТИ: Камбек на криптовалутите

Пари - пред 5 дена

SpaceX остана без 900 милиони долари државни субвенции. Дали лудориите на Маск, конечно, ќе му се удрат од глава?

Пари - пред 6 дена

Сашо Дукоски е избран за нов претседател на Трговска комора

Пари - пред 6 дена

Шпаркасе Лизинг Доо Скопје со силни перформанси во првата половина на 2022 година

Пари - пред 6 дена

ЗАВРШИ ЕРАТА НА АВИО БИЛЕТ ОД ДЕСЕТ ЕВРА, тврди првиот човек на Рајанер

Пари - пред 6 дена

Германската економија ќе загуби 260 милијарди евра поради војната и високите цени на енергијата

Пари - пред 6 дена

ИНТЕРВЈУ | НАРОДНА БАНКА, СТОЈАНОВА: Затегнувањето на монетарната политика ќе ги закотви и инфлациските очекувања

Пари - пред 6 дена

НАЈГОЛЕМИТЕ 100 КОМПАНИИ ВО 2021 ГИ „НАДИГРАЛЕ“ НАЈГОЛЕМИТЕ 100 ОД 2020: Приходи поголеми за 25%, а профити за 24%!

Пари - пред 6 дена

Русија лансираше ирански сателит во вселената од базата во Казахстан

Пари - пред 6 дена

ТОП ПЕТ АКЦИИ СО НАЈГОЛЕМ ПОРАСТ И ПАД НА МАКЕДОНСКА БЕРЗА во јули месец

Пари - пред 6 дена

СИЛБО „ЗАМЕСИ“ 2,6 МИЛИОНИ ЕВРА ПРИХОД – како поминаа други 4 познати прозводители на леб и печива

Пари - пред 6 дена