Работник

Од почетокот на годината издадени 2.267 дозволи за работа на странци, најголем дел од Турција

Работник - пред 15 часа

ТВ24: Се полни јавната администрација, нови 2500 вработувања во последниве 5 години

Работник - пред 16 часа

Платите на вработените во Општина Тетово ќе се зголемат за 2800 денари

Работник - пред 16 часа

Жените земјоделки ќе земаат надоместок за мајчинство и боледување

Работник - пред 16 часа

„Работодавачот по ниеден основ не може да ве условува да останете на работното место одреден временски период“

Работник - пред 17 часа

Кога на работодавачот ќе „му падне круната“: 27 години работи за оваа империја, а еве што добил на подарок

Работник - пред 20 часа

74 % од албанските компании планираат да вработат странци, што е највисоко ниво во регионот

Работник - пред 20 часа

Бектеши: Не може да биде ист товарот и за домаќинства со минимални примања и за некои што имаат милионски суми приход

Работник - пред 20 часа

Најлуксузните хотели низ Европа останаа без персонал

Работник - пред 20 часа

Почна исплатата на правата од социјална и детска заштита

Работник - пред 21 часа

Бектеши: Консултации и дополнителни антикризни мерки по усвојување на ребалансот на Буџетот

Работник - пред 21 часа

Дизелот ќе поевтини дури пола денар, бензинот еден денар

Работник - пред 21 часа

Германија „плаче” по работници од Балканот

Работник - пред 21 часа

Свето Пивара, Нако Кожара, Страшо Гранит, Штерјо, Минчо, Симе Пашата, Туџар, Џобе ….

Работник - пред 21 часа

КАМ ги зголемува платите и исплаќа регрес од 33.000 денaри за годишен одмор

Работник - пред 21 часа

СПМ: И полицискиот службеник заслужува ДОСТОИНСТВО, немојте повеќе да го газите!

Работник - пред 21 часа

Дел од пратениците уште еднаш покажаа дека работниците се на дното на општествната пирамида

Работник - пред 2 дена

Не поминаа амандамните на ССМ и КСС на амандамнската расправа

Работник - пред 2 дена

Германците се загрижени за својот стандард

Работник - пред 2 дена

Патувањето од Тирана до Саранда скратено за три часа

Работник - пред 2 дена

Намален бројот на работници во индустријата

Работник - пред 2 дена

ССМ и денеска на протест пред Собранието

Работник - пред 2 дена

Ампева: Работниците да внимаваат какви решенија потпишуваат за годишен одмор

Работник - пред 3 дена

ФОТО-ВЕСТ: Роденденската концертна манифестација на Општина Кисела Вода стартуваше со весела публика и големи музички ѕвезди

Работник - пред 3 дена

Чкламовска: Само работодавачите кои ќе ги применат овие алатки ќе можат да најдат и ги задржат квалификуваните работници

Работник - пред 3 дена

Пивара Скопје инвестираше дополнителни 10,7 милиони евра во модернизација на производството и одржлив развој

Работник - пред 3 дена

„Еуроникел“: „Фени“ не се затвора, ниту работниците ќе останат без работа, почнува планиран ремонт

Работник - пред 3 дена

Блумберг Адриа официјално почнува со работа денеска

Работник - пред 3 дена

Цената на дизелот намалена, на бензините останува иста

Работник - пред 3 дена

Објавени се резултатите од државната матура за учебната 2021-2022 година, просечната оценка подобра од лани

Работник - пред 3 дена

За мај плата не добиле над 16 илјади вработени, за други 10 илјади не се поднесени ниту пресметки

Работник - пред 3 дена

Започнува Европското првенство во танци 2022 – Скопје домаќин на 1800 танчери од 21 земја од Европа!

Работник - пред 3 дена

(ВИДЕО) ЕКСКЛУЗИВНО: Се гаси производството во „ФЕНИ“, работниците ќе одат дома – ќе се продава на бугари?

Работник - пред 3 дена

КСС: Пратениците што нема да ги усвојат амандманите на синдикатите ќе бидат непријатели на работниците

Работник - пред 3 дена

Сертификат за деловна успешност добија 30 реномирани компании

Работник - пред 3 дена

Лимитот за поврат на ДДВ за тримесечје ќе се зголеми од 1.800 на 2.100 денари

Работник - пред 3 дена

Синдикатот на клинички центар ги охрабрува здравствените работници чие барање за продолжување на работата до 67 години е одбиено, да поднесат тужба

Работник - пред 3 дена

АЗЕСКИ: ЕУ И НИЕ, БУГАРИЈА И ТИЕ … (бриселски бирократи)

Работник - пред 3 дена

Денеска ќе се објават резултатите од државната матура

Работник - пред 3 дена

На малата Бела Кузев потребна ѝ е голема помош: СЕКОЈА ДОНАЦИЈА ЌЕ ПОМОГНЕ ВО ЛЕКУВАЊЕТО НА ОВОЈ МАЛ БОРЕЦ

Работник - пред 3 дена

Сиромаштијата ќе расте – МТСП најавува пакет мерки за граѓаните во социјален ризик

Работник - пред 3 дена

Работа, тренинг, балансирана исхрана … сигурно можете се да постигнете, еве и како

Работник - пред 3 дена

Бислимоски: Инвестирањето во енергетски капацитети ја зголемува енергетската независност на државата

Работник - пред 3 дена

Денеска сите оние кои имаат наполнето 64 години мора да одат во пензија

Работник - пред 4 дена

Тренчевска: Развојот на локалните социјални услуги ги обединува сите чинители во градењето на заедницата

Работник - пред 4 дена

Мицкоски: Власта лаже кога зборува за струјата, покачувањето ќе биде над 18%, потребни се избори за што побргу потоа да се реструктурира ЕЛЕМ и да произведува доволно струја

Работник - пред 4 дена

Се зголемуваат платите за администрацијата на општина Гостивар и за вработените во јавните претпријатија

Работник - пред 4 дена

За десет проценти зголемени платите на вработените во Рудник САСА во 2022 година

Работник - пред 4 дена

Голема побарувачка за стоматолози: Оваа професија успеала да се најде на трето место на листата на најбарани професии

Работник - пред 4 дена

Министерството за образование и наука објави Јавен повик за финансирање на проекти за изградба, доградба, надградба и реконструкција на училишни објекти на основни и средни училишта

Работник - пред 4 дена

ССНМ оствари средба со Министерката за труд Јована Тренчевска

Работник - пред 4 дена

Бектеши: Рестрикции ќе нема, иако не очекува тешка зима

Работник - пред 4 дена

Ако ЕСМ ја продаваше струјата за граѓаните по пазарна ценa, поскапувањето ќе беше 150 отсто, вели Ковачевски

Работник - пред 4 дена

Доколку работодавачот не им исплати плати и придонеси 3 месеци последователно, работниците имаат право да покренат иницијатива за стечај

Работник - пред 4 дена

Дали би се менувале со нив? На овие работници им треба јакна, иако надвор пеколно жешко

Работник - пред 4 дена

Компанија по грешка му исплатила 330 пати поголема плата на вработен, па го молела да ги врати парите – еве што направил тој

Работник - пред 4 дена

Деспотовски: Носиме инвеститори кои ќе создаваат поголема вредност и можности за исплаќање поголеми плати

Работник - пред 4 дена

Влада: Со новото праведно тарифирање, оние кои трошат помалку ќе плаќаат помалку

Работник - пред 4 дена

Дизелот поевтинува, бензините остануваат со иста цена

Работник - пред 4 дена

БЕЗ РАБОТНИЦИ НЕМА КОМПАНИИ, НО БЕЗ КОМПАНИИ НЕМА НИТУ РАБОТНИЦИ

Работник - пред 4 дена

Македонија едно место погоре во Глобалниот индекс за почитување на работничките права на ИТУК

Работник - пред 4 дена

СТОЈАНОСКИ: МАКЕДОНСКИОТ РАБОТНИК ВРЗУВА ЕДВАЈ КРАЈ СО КРАЈ, A ВЛАСТА ГО ОДБИВА БАРАЊЕТО НА ССМ ЗА ЛИНЕАРНО ПОКАЧУВАЊЕ НА ПЛАТИТЕ

Работник - пред 4 дена

НЕКОЛКУ МЕСЕЦИ ПОДОЦНА, КОВАЧЕВСКИ ПОВТОРНО НАЈАВУВА МЕТОДОЛГИЈА ЗА ПОРАСТ НА ПЛАТИТЕ И ЗАКОН ЗА ПЛАТИ

Работник - пред 4 дена

Ни за дневница од 2.400 денари никој не сака да бере грозје, јаболка, праски…

Работник - пред 5 дена

Ампева до газда Никоб: Дали им исплативте плата на вработените и дали им исплаќате законски гарантирана минимална плата?

Работник - пред 5 дена

Инвестиција од 1,3 милиони евра на Алкалоид пуштена во употреба

Работник - пред 5 дена

Од петок поскапа струја! Просечно за 7,4% за трите блок тарифи

Работник - пред 5 дена

Регулаторна објави за колку поскапува струјата за домаќинствата

Работник - пред 5 дена

Шаќири на подготвителен министерски состанок во Париз пред одржувањето на Самитот за трансформација на образованието во организација на УНЕСКО

Работник - пред 5 дена

Како да го избегнете бранот на откази во вашата компанија?

Работник - пред 5 дена