Гостивар Прес

Се потсетуваме, најсреќните на Водици во Гостивар кои го извадија крстот од Вардар

Гостивар Прес - пред 11 часа

Рекордни 2.269 нови случаи на коронавирус во земјава

Гостивар Прес - пред 12 часа

Ковид-19: Рекорди во Србија, Словенија и во Хрватска, лоша епидемиолошка состојба и во останатиот дел од регионот

Гостивар Прес - пред 15 часа

Пазарен ден во Гостивар: Богата понуда, малку купувачи-јануари го тенчи семејниот буџет

Гостивар Прес - пред 16 часа

За влез во Шведска повеќе не е неопходен негативен ПЦР тест

Гостивар Прес - пред 16 часа

Останаа само 4 гинеколози во болницата во Гостивар, мака мачат да ги покријат потребите

Гостивар Прес - пред 17 часа

Гостивар-Пријавен напад и закана со пиштол заради долгови

Гостивар Прес - пред 19 часа

За една недела во Гостивар 156 новозаразени со корона

Гостивар Прес - пред 20 часа

Влез во Бугарија од четврток со задолжителен негативен ПЦР

Гостивар Прес - пред 22 часа

Православен празник Водокрст (Водопост)

Гостивар Прес - пред 23 часа

Официјално: Второто полугодие ќе почне од 1 февруари

Гостивар Прес - пред 1 ден

Да се одложи почетокот на второ полугодие-предлог на Кризниот штаб

Гостивар Прес - пред 1 ден

Состанок на Главниот кризен штаб за почетокот на второто полугодие

Гостивар Прес - пред 1 ден

Гостивар со 6 нови + на корона и пријавен смртен случај

Гостивар Прес - пред 1 ден

Ковачевски со новата Влада на прием кај Пендаровски

Гостивар Прес - пред 1 ден

Акција во Гостивар и Тетово: До 400 евра казни за пијани возачи

Гостивар Прес - пред 1 ден

Општина Гостивар објави оглас за финансирање на проекти

Гостивар Прес - пред 1 ден

Ново поскапување на горивата

Гостивар Прес - пред 1 ден

Четврта сезона на проектот „Ги запознаваме ретките болести“

Гостивар Прес - пред 1 ден

Во Бигорски почнува Богојавленското празнување, крстот на Водици ќе се положи во Радика

Гостивар Прес - пред 1 ден

Избрана новата Влада

Гостивар Прес - пред 1 ден

Временска прогноза за новата работна недела

Гостивар Прес - пред 1 ден

Во изминатото деноноќие регистрирани 1.348 нови случаи на коронавирус

Гостивар Прес - пред 2 дена

СОЗДАДЕНА ВО ВИОРОТ НА ВОЈНАТА! Го знаете ли НАЦИСТИЧКОТО минато на „Фанта“?

Гостивар Прес - пред 2 дена

Еве кои вакцини ги опфаќа редовниот календар за имунизација

Гостивар Прес - пред 2 дена

Бегова чорба-повкусна нема!

Гостивар Прес - пред 2 дена

Корисно да се знае! Зошто се потребни очила за сонце во зима?

Гостивар Прес - пред 2 дена

Коронавирусот не попушта, расте бројот на позитивни во Македонија и во Гостивар

Гостивар Прес - пред 3 дена

Под истрага 52 годишник од Гостивар фатен со 4,5 кг. хероин

Гостивар Прес - пред 3 дена

Подготовки за Водици во Гостивар – во тек е пријавување за вадење на крстот од Вардар

Гостивар Прес - пред 3 дена

Македонија вечерва игра против Црна Гора, казна заради различни чорапи на ракометарите на дуелот со Словенија

Гостивар Прес - пред 3 дена

Македонија вечера игра против Црна Гора, казна заради различни чорапи на ракометарите на дуелот со Словенија

Гостивар Прес - пред 3 дена

Во Гостивар уапсен 21 годишник поради употреба на пиротехника

Гостивар Прес - пред 3 дена

Приведен гостиварец осуден на една година затвор

Гостивар Прес - пред 3 дена

Прогласена кризна состојба во топлинската енергија

Гостивар Прес - пред 3 дена

Совети за „брзо дневно зачистување“ дома

Гостивар Прес - пред 3 дена

Пивото позитивно влијае на човековото здравје

Гостивар Прес - пред 4 дена

Потврдени нови 1.732 ковид случаи во Македонија, висока бројка и во Гостивар

Гостивар Прес - пред 4 дена

Потврдени нови 1.732 нови ковид случаи во Македонија, висока бројка и во Гостивар

Гостивар Прес - пред 4 дена

DAVA Гостивар ќе им помага на Нијази и Асибе Нуредини

Гостивар Прес - пред 4 дена

Жител на Лабуништа пријавил измама од гостиварец

Гостивар Прес - пред 4 дена

81% од моментно хоспитализираните со ковид и 78% од починатите се невакцинирани

Гостивар Прес - пред 4 дена

Нијази од гостиварско Мирдита: Сопругата е неподвижна, а лекарите дадоа негативно мислење за туѓа нега

Гостивар Прес - пред 4 дена

Пријавени физички напад во ПО Маврово и каснување од куче во ПО Галате

Гостивар Прес - пред 4 дена

Света Василева литургија во црквата Света Петка во Гостивар

Гостивар Прес - пред 4 дена

Водици неработен ден за граѓаните од православна вероисповед

Гостивар Прес - пред 4 дена

Гостивар: Приведени две девојки, го нарушиле јавниот ред и мир

Гостивар Прес - пред 4 дена

Неверојатни цени само за Вас! – Нов Ултра леток на Ултра Маркети

Гостивар Прес - пред 4 дена

Викенд временска прогноза

Гостивар Прес - пред 4 дена

Православните верници празнуваат Василица

Гостивар Прес - пред 4 дена

Што е нуклеарна енергија и кој си игра со Казахстан?

Гостивар Прес - пред 5 дена

Започнаа рестрикциите на струја, ЈПДП ги гаси светлата на патиштата низ Македонија

Гостивар Прес - пред 5 дена

ЕП2022: Лазаров ги изостави Митев и Трајковски за дуелот со Словенија

Гостивар Прес - пред 5 дена

Над 1.800 нови корона позитивни во земјава, во Гостивар 27

Гостивар Прес - пред 5 дена

Заразените со ковид во Гостивар со полесна клиничка слика, на инфективно има 4 пациенти

Гостивар Прес - пред 5 дена

Кај 5 лица потврдена истовремена инфекција со грип и ковид

Гостивар Прес - пред 5 дена

По 400 евра казна за јавни превозници во Гостивар и Тетово

Гостивар Прес - пред 5 дена

Студен бран! Утре температури до минус 13 степени

Гостивар Прес - пред 5 дена

Приведен крадец од Гостивар кој „оперирал“ по деловни објекти

Гостивар Прес - пред 5 дена

Сучење на врвката за градскиот крст за Водици во Гостивар

Гостивар Прес - пред 5 дена

Секој четврти тестиран е ковид позитивен, со омикрон заразени 68%

Гостивар Прес - пред 5 дена

Вечерва е Православна Нова година (Стара Нова), утре се празнува Василица

Гостивар Прес - пред 5 дена

Црното кафе може да помогне при слабеење

Гостивар Прес - пред 6 дена

ПИСМА: Семафорите кај Здуње не работат, граѓани алармираат на опасност

Гостивар Прес - пред 6 дена

Владата ќе ги стимулира младите да се вакцинираат

Гостивар Прес - пред 6 дена

Од 1.822 нови позитивни, 173 по втор пат фатиле ковид-Дневен извештај

Гостивар Прес - пред 6 дена

Дали ќе се продолжи зимскиот распуст и по кој модел ќе почне второ полугодие?

Гостивар Прес - пред 6 дена

Лишен од слобода 27 годишен гостиварец поради измама

Гостивар Прес - пред 6 дена

Гостивар за една недела стигна до 128 активно заразени со корона

Гостивар Прес - пред 6 дена

„Порше” продал над 300.000 автомобили во 2021 година

Гостивар Прес - пред 6 дена