Маркукуле

Ако имате другарче во МВР денеска треба да чести

Маркукуле - пред 4 часа

До четврток топло време и температури и до 16 степени, а потоа поларен студ

Маркукуле - пред 5 часа

Минијатурa од тркачко Порше изработено од италијанскиот уметник Габриеле Франко подарок од Вуков за СН Групацијата

Маркукуле - пред 5 часа

Од полноќ полнете гориво: После долго време сите горива под 80ден. за литар

Маркукуле - пред 6 часа

Веќе се бара маса повеќе! Најдобарата пица во Прилеп отсега во нов топол амбиент и нов уреден стил (ФОТО ГАЛЕРИЈА)

Маркукуле - пред 8 часа

Ирена Јакимоска доби нова функција

Маркукуле - пред 8 часа

Полна сала и врвни фудбалски натпревари: Ова се резултатите од првите два дена на турнирот во мал фудбал “Св. Никола 2023”

Маркукуле - пред 9 часа

Полицијата направи “пуздер” викендов на територијата на СВР Битола: 315 казнети, 203 возеле пребрзо, 24 пијани

Маркукуле - пред 10 часа

Девојките борачки од Прилеп, со 4 медали се враќаат од силниот турнир во Белград

Маркукуле - пред 1 ден

Скопска фирма во Прилеп нуди почетна плата од 25.000 денари

Маркукуле - пред 1 ден

Скопска фирма нуди почетна плата од 25.000 денари

Маркукуле - пред 1 ден

Никого нема да остави рамнодушен: Маестрален рецитал на “Тешкото” од актерката Димитрина Мицкоска од Прилеп (ВИДЕО)

Маркукуле - пред 1 ден

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) “КАСНИ ПОРАСНИ” – 13 години традиција на вкусна храна во Прилеп

Маркукуле - пред 1 ден

Битола блесна во НОВОГОДИШНО РУВО (ФОТО ГАЛЕРИЈА)

Маркукуле - пред 1 ден

Драма во казино во Битола: 27-годишен битолчанец со остар предмет повредил свој врсник

Маркукуле - пред 1 ден

Од понеделник изменет режим на сообраќај на патот Прилеп – Битола

Маркукуле - пред 1 ден

Советник во Советот на општина Прилеп си даде неотповиклива оставка

Маркукуле - пред 2 дена

Рај за очи и одмор за душа! Во Прилеп ќе се одржи 28-от Државен орнитолошки шампионат на Македонија

Маркукуле - пред 2 дена

Ѕирнете во местото каде се приготвува најслаткото македонско задоволство кое ги има прошетано сите континенти (ФОТО)

Маркукуле - пред 2 дена

Аристократски амбиент и храна за уживање: Омиленото место на прилепчани, блесна во ново руво (ФОТО ГАЛЕРИЈА)

Маркукуле - пред 2 дена

Шампионот Еурофарм Пелистер, во понеделник доаѓа во Прилеп

Маркукуле - пред 2 дена

Орбан повторно “распали” против Украина: “Таа држава е позната како една од најкорумпираните во светот”

Маркукуле - пред 2 дена

Идниот Премиер доаѓа од Форино, одлучија главните во Владата

Маркукуле - пред 3 дена

Прилепчанец избран за нов декан на Земјоделскиот факултет при Универзитетот “Св. Кирил и Методиј”

Маркукуле - пред 3 дена

Израелската армија пронајде тунел на Хамас под универзитет: Откриена и контролна соба со камери и оружје

Маркукуле - пред 3 дена

Притвор за прилепчанец – Се заканувал на јавна обвинителка и нејзината ќерка

Маркукуле - пред 3 дена

Денеска се празнува Св. Климент Охридски, најистакнатиот ученик на светите браќа Кирил и Методиј

Маркукуле - пред 3 дена

ГОРДО И ДОСТОИНСТВЕНО: ООУ “Климент Охридски” Прилеп го чествува својот патрон (Фото галерија)

Маркукуле - пред 3 дена

Полицискиот билтен на МВР полн со прилепчани: Еден куп кривични пријави за физички напади во еден ден

Маркукуле - пред 3 дена

Одлична идеја! Прилепските гимназијалци си направија училишно кино – секоја среда ќе гледаат македонски филмови

Маркукуле - пред 3 дена

Нова ставка во сметките за струја: Ќе се плаќа од 3-4 евра плус за “Пристап до мрежа”?

Маркукуле - пред 3 дена

Секоја чест! Теодора од Прилеп избрана за најдобар студент на Факултетот за информатика во Битола- Студиите ги заврши со огромен 9,80 просек (ФОТО)

Маркукуле - пред 4 дена

Во среда премиера на првиот долгометражен филм за Блаже Конески во Прилеп

Маркукуле - пред 4 дена

Во Прилеп се одржа 8-от училишен натпревар во борење – Младите борачи прикажаа одлични борби (ФОТО)

Маркукуле - пред 4 дена

Maкедонија се соочува со нова епидемија

Маркукуле - пред 4 дена

Мицкоски: Истрагата за Вања започнува предоцна, имам сериозни информации за ова што го тврдам

Маркукуле - пред 4 дена

Уапсен битолчанец: Провалил во семејна куќа и украл се’ што му излегло пред очи

Маркукуле - пред 4 дена

Извлечени групите за Светиниколскиот турнир во мал фудбал

Маркукуле - пред 4 дена

(ФОТО) Царинските службеници запленија непијавени 50.000 евра на скопскиот аеродром

Маркукуле - пред 4 дена

Денеска се празнува Св. Екатерина: Честит именден Катерина, Кате, Ката, Катица…

Маркукуле - пред 4 дена

Поразително: Секој втор Македонец пуши цигари

Маркукуле - пред 4 дена

„Зошто „не“ за уставни измени“ – Импресивен говор на младата студентка Лина, кој и’ донесе второ место на Ораторската вечер „Иво Пухан“ (ВИДЕО)

Маркукуле - пред 4 дена

Пронајдена 13-годишната Емили која се бараше во цела Европа

Маркукуле - пред 4 дена

Ох, сега за каде сме: Пендаровски нема да трча по втор мандат за претседател

Маркукуле - пред 5 дена

Намален бројот на пријави за семејно насилство во Прилеп – Центарот за социјални работи ги охрабрува жртвите да покренуваат постапки

Маркукуле - пред 5 дена

Утре сите во сала! РК Прилеп игра куп натпревар против ЈЕХОНА од Гостивар

Маркукуле - пред 5 дена

(ФОТО) Продолжува градежната офанзива во Кривогаштани: Две нови улици добија асфалт

Маркукуле - пред 5 дена

Крах на образованието во Битола? Училиштата ќе останат без 301 наставник, затоа што МОН не дава согласности

Маркукуле - пред 5 дена

Мицкоски и Гешоски од Прилеп избрани за спортски директор и генерален секретар на Џудо федерацијата на Македонија

Маркукуле - пред 5 дена

Уапсени двајца прилепчани: Правеле пуздер од кражби по автомобили

Маркукуле - пред 5 дена

Директорот на ООУ “Климент Охридски” Прилеп со важно известување со родителите и учениците

Маркукуле - пред 5 дена

Уапсен Љупчо Палевски-Палчо, осомничен дека пукал во Панче и Вања

Маркукуле - пред 5 дена

Прилепчанец освои бронзен медал во Нови Сад – се натпреваруваше со најдобрите готвачи во регионов (Фото галерија)

Маркукуле - пред 6 дена

MВР демантира: Немаше киднапирање, туку ученичка била поканета од машко лице да влезе во автомобил за да одат на кафе

Маркукуле - пред 6 дена

Браво за тимот на ортопедија! После долг период, успешно импантирана тотална протеза на колено во прилепската болница

Маркукуле - пред 6 дена

Од 11-ти декември изменет сообраќаен режим на патот Прилеп-Битола

Маркукуле - пред 6 дена

Каратист од Велес, е еден од осомничените за убиството на Вања

Маркукуле - пред 6 дена

(ВИДЕО) 32 екипи ќе се борат за високи парични награди – Од 8-ми декември стартува традиционалниот турнир во мал фудбал “Св. Никола 2023”

Маркукуле - пред 6 дена

Граѓаните се организираат: За сабота најавен протест „Правда за Вања“

Маркукуле - пред 6 дена

Oбид за киднапирање на две деца од училиште во Карбинци (ВИДЕО)

Маркукуле - пред 6 дена

Приведен крадец од Прилеп, крадел од автомобили

Маркукуле - пред 6 дена

Во четврток повторно снег во Македонија

Маркукуле - пред 6 дена

Важно известување од прилепските црковни храмови за престојниот празник Св. Георгиј

Маркукуле - пред 6 дена

Николоски за убиствата на Палчо: Власта негувајќи монструм, создаде Франкештајн

Маркукуле - пред 6 дена

Нови цени на горивата од полноќ

Маркукуле - пред 7 дена

ВМРО-ДПМНЕ прашува: Дали во СВР Скопје имало пријава пред 5 дена дека убиецот е Палевски?

Маркукуле - пред 7 дена

Лишени од слобода двајца млади прилепчани: Во автомобилот им пронашле марихуана

Маркукуле - пред 7 дена

Девет години СН Осигурителен Брокер АД Битола – континуирано вложување во професионален кадар и врвна услуга за клиентите

Маркукуле - пред 7 дена

Спасовски: Таткото на Вања им дал информации на киднаперите, Палевски со пиштол ја усмртил девојката

Маркукуле - пред 7 дена

Спасовски: Главниот извршител на убиството е во бегство

Маркукуле - пред 7 дена