еМагазин

Снимала видео за Тик-Ток: 17-годишна девојка се здобила со тешки изгореници, кога се качила над еден од вагоните на Железничка станица

еМагазин - пред 9 часа

Маја Морачанин повторно избрана за претседателка на ДОМ

еМагазин - пред 9 часа

(Видео) Започна со работа првата дестилара за македонска ракија во Северна Америка

еМагазин - пред 12 часа

Средба Османи-Фархан Ал Сауд: Голем потенцијал за директни инвестиции во земјава, како и пласман на земјоделските производи

еМагазин - пред 12 часа

ВМРО-ДПМНЕ да престане да манипулира, договорот што го споменува за РЕК Битола е за период од 18 месеци, велат од СДСМ

еМагазин - пред 12 часа

Приватните превозници утре со 30 автобуси ќе ја блокираат крстосницата кај „Мавровка“

еМагазин - пред 12 часа

(Видео) Протести низ Кина поради ограничувањата за Ковид-19

еМагазин - пред 15 часа

(Видео) РЕК Битола за истиот тендер оваа година платила 7 милиони евра повеќе од лани, велат од ВМРО-ДПМНЕ

еМагазин - пред 16 часа

24 здравствени установи имаат потпишано договор со ЕСМ продажба за субвенционирана струја

еМагазин - пред 17 часа

Компаниите кои се пријавени непречено добиваат субвенционирана струја, велат од ЕСМ Продажба

еМагазин - пред 17 часа

Спектакуларен концерт на Калиопи во Велес, прв по седум години во земјава

еМагазин - пред 19 часа

(Галерија) Изложбата „Творење и креирање на дела од отпад од пакување“ во Кинотека на Македонија, може да се види до 1 декември

еМагазин - пред 19 часа

Хрватската куна ќе може да се разменува на домашниот девизен и менувачки пазар заклучно со 31 декември 2022 година

еМагазин - пред 19 часа

Османи во прва официјална посета на Саудиска Арабија

еМагазин - пред 19 часа

Партијата ДОМ ќе го одржи петтиот конгрес, се очекува реизбор на Морачанин

еМагазин - пред 19 часа

Renewable Energy Supply снабдува со електрична енергија 190 компании од приватниот сектор, носители на економскиот живот во државата

еМагазин - пред 20 часа

Денеска студено време со повремени врнежи од дожд, на планините снег

еМагазин - пред 20 часа

Повлечи ја одма статијата и извини се, побара Јашари од новинарка на „Фокус“ за веста за синот на Талат Џафери

еМагазин - пред 1 ден

Првпат во историјата: САД забранија продажба и увоз на нови уреди од кинеските производители Huawei и ZTE

еМагазин - пред 1 ден

Планирам средба со иницијаторите на клубовите, за да видам која е нивната цел, вели Османи

еМагазин - пред 1 ден

Цената на зејтинот „Брилијант“ намалена за 40 денари, велат од „Витаминка“

еМагазин - пред 1 ден

ЗНМ: Директорот на топлана „Скопје Север“, Рамадани да си поднесе оставка поради груби навреди кон новинарката Додевска

еМагазин - пред 1 ден

Парламентарните избори ќе се одржат во 2024 година, тврди премиерот

еМагазин - пред 1 ден

Политичари како бугарскиот пратеник Костадинов не се пожелни во државава, вели Ковачевски

еМагазин - пред 1 ден

Собраниската Комисија за надзор на работата на АНБ да заседава за случајот „Онишченко“, повикува Ковачевски

еМагазин - пред 1 ден

Царината заплени 12 килограми екстази во вредност од 200 илјади евра

еМагазин - пред 1 ден

(Видео) РЕК Битола прави набавка од фирма на директор на ТЕЦ Неготино, велат од ВМРО-ДПМНЕ

еМагазин - пред 1 ден

Рашковски следната недела ќе поднесе кривични пријави против обвинителките Русковска и Трајчева

еМагазин - пред 1 ден

Денеска облачно време, со слаб ветер

еМагазин - пред 1 ден

Отец Оливер Петровски е прогласен за „Маж на годината според социјалните медиуми“

еМагазин - пред 1 ден

Србија повторно е единствената во регионот што не ги почитуваше мерките на ЕУ поради Украина

еМагазин - пред 1 ден

Синот на Џафери положил правосуден пред да дипломира, велат од Антикорупциска, ама Министерството за правда не ја чува документацијата за да тоа се докаже

еМагазин - пред 1 ден

Нереално е во Бугарија да живеат само 1.143 Македонци, немаа слобода да се изјаснуваат, вели претседателот на ОМО Илинден, Стојков

еМагазин - пред 1 ден

Македонските и бугарските историчари не се усогласија како Охридската архиепископија да биде преставена во македонските учебници

еМагазин - пред 2 дена

Македонското МНР ги осуди иредентистичките изјави на бугарскиот пратеник Костадинов

еМагазин - пред 2 дена

27-годишен затвореник од Идризово починал на пат до болница

еМагазин - пред 2 дена

(Галерија) Солзи радосници: Прва трансплантација на црн дроб во Македонија од починат донор

еМагазин - пред 2 дена

Отворени новите простории на бугарскиот Културно-информативен центар во Скопје

еМагазин - пред 2 дена

Клиниката за онкологија формираше конзилиум за правилна и подобрена покриеност на пациентите со биолошка терапија

еМагазин - пред 2 дена

(Видео) Бугарскиот пратеник Костадинов и од Скопје порача дека Македонија е втора бугарска држава

еМагазин - пред 2 дена

Хаосот со автобускиот превоз во Скопје продолжува: Приватните превозници нема да возат, додека не се реши проблемот

еМагазин - пред 2 дена

Досетлив билборд чат на новиот мобилен оператор МТЕЛ

еМагазин - пред 2 дена

Венко Андоновски по 10 години се враќа на сцената со нов роман

еМагазин - пред 2 дена

#РамкаЗаПомош на НЛБ Групацијата: Пронајдовме победнички одржливи идеи во Словенија, Србија и Црна Гора

еМагазин - пред 2 дена

Апелација ја укина пресудата за затворските казни за Мијалков, Грујевски, Јакимовски и Стајковиќ за „Трезор“

еМагазин - пред 2 дена

Доктор Пановски: Не рекламирам ни чај за паразити, ниту некогаш ќе рекламирам некој лек

еМагазин - пред 2 дена

Со новите тарифници на Катастарот услугите за одредени податоци поскапени од 100 до 500%, ССК бара итна ревизија на тарифниците

еМагазин - пред 2 дена

Државна ревизија се сомнева во вистинитоста и објективноста на финансиските извештаи на Министерството за труд и социјална политика

еМагазин - пред 2 дена

Од недела заладување со врнежи од дожд и снег и на пониски места

еМагазин - пред 2 дена

Компанијата од Јужен Тирол, „ТехноАлпин“, ќе го реновира ски-центарот Попова Шапка, ќе инвестира 186 милиони евра

еМагазин - пред 2 дена

Нови акции на Sport Life: „Втора шанса за подарок“ и „Лајв експерт“

еМагазин - пред 2 дена

Нова рекордна недела за БРАКО: 17 испорачани возила во европски земји

еМагазин - пред 2 дена

Директорот на „Скопје Север“ не гледа ништо спорно што топланата го користи загадувачот мазут

еМагазин - пред 2 дена

Започна примената на зелените царински декларации, царинењето завршува за еден час

еМагазин - пред 2 дена

Донирајте стара хартија за нова Брајова книга за училиштето „Димитар Влахов“

еМагазин - пред 2 дена

Текстилната индустрија огромен загадувач: Секој тон обработен текстил, генерира од 15 до 35 тони јаглерод диоксид

еМагазин - пред 2 дена

Грција не е задоволна од предлогот на ЕУ, за плафон 275 евра за цената за природен гас

еМагазин - пред 2 дена

Европскиот парламент ја осуди корупцијата во ФИФА и доделувањето на Мундијалот на Катар

еМагазин - пред 2 дена

Повеќе од 15 илјади лица исчезнати во војната во Украина, велат од Меѓународната комисија за исчезнати лица

еМагазин - пред 2 дена

ОН го осуди насилното задушување на протестите во Иран и формира мисија за истрага

еМагазин - пред 2 дена

Денеска сончево време со мала до умерена облачност и ветер

еМагазин - пред 2 дена

КПУ Идризово склучи договор со “Фодулмак“ вреден 1,1 милион евра

еМагазин - пред 2 дена

Хари Костов и Маја Стевкова Штериева остануваат во Управниот одбор на Комерцијална банка уште шест години

еМагазин - пред 2 дена

Без резултат, но во позитивна атмосфера поминала новата средба на македонско-бугарската Комисија за историски прашања, вели Ѓоргиев

еМагазин - пред 2 дена

И пописот во Бугарија покажа дека таму живеат Македонци

еМагазин - пред 2 дена

Чие сценарио се спроведува со нападот на бугарскиот клуб во Охрид?

еМагазин - пред 2 дена

Приватните превозници отфрлаат вклученост во наплата на билети, утре ќе протестираат пред ЈСП

еМагазин - пред 3 дена

Министерката Петровска ќе го тужи пратеникот Ковачки за навреда и клевета

еМагазин - пред 3 дена

Д-р Трајковски предупредува за сериозен стомачен вирус, кои се симптомите и како да се заштите

еМагазин - пред 3 дена

Бугарското МНР и врачи протесна нота на македонската амбасадорка за инцидентот во Охрид

еМагазин - пред 3 дена