еМагазин

Осуда за инцидентите од пред Влада и Собрание од СДСМ и ДУИ

еМагазин - пред 1 час

Извршниот одбор на СДСМ го прифати „францускиот предлог“

еМагазин - пред 1 час

Ферид Мухиќ: За евтиниот трик на ЕУ и Бугарија, Владата не може да донесе одлука без референдум

еМагазин - пред 1 час

Лидерот на ЛДП, Милевски: Ако денеска се одлучува на Влада за францускиот предлог, ќе гласам против

еМагазин - пред 2 часа

(Во живо) Протест против „францускиот предлог“ и пред Собрание

еМагазин - пред 11 часа

Лидерите на ДОМ, ДС и ЛДП кај Пендаровски за „францускиот предлог“

еМагазин - пред 11 часа

(Во живо) Демонстрати влегоа во дворот на Владата

еМагазин - пред 11 часа

(Видео) Ламбе го запали „францускиот предлог“ пред Влада: Ако мојата дијагноза е пироман, вашата е предавничка

еМагазин - пред 11 часа

(Во живо) Илјадници граѓани пред Влада: Трет ден протест против „францускиот предлог“

еМагазин - пред 12 часа

(Видео) Мицкоски: “Францускиот предлог“ утре на седница на Влада, да излеземе масовно на протест

еМагазин - пред 13 часа

Апасиев: Денес и утре се клучни денови

еМагазин - пред 13 часа

Европската комисија уверува оти „францускиот предлог“ бил најдоброто можно решение

еМагазин - пред 14 часа

Хакерски напад на Фејсбук страницата на универзитетот „Св. Кирил и Методиј“

еМагазин - пред 14 часа

Владата конечно го објави „францускиот предлог“ и на македонски јазик

еМагазин - пред 14 часа

Поевтинуваат горивата

еМагазин - пред 16 часа

За три дена 290 нови случаи на Ковид-19, 250 оздравени, нема починати

еМагазин - пред 16 часа

Села се сретна со Ковачевски и даде подршка за „францускиот предлог“

еМагазин - пред 18 часа

ДОМ: Ако во преговорите има прашања од историја и образование, „францускиот предлог“ не е прифатлив

еМагазин - пред 18 часа

За Беса „францускиот предлог“ е прифатлив, бараат и да се отстрани „20%“ од Уставот

еМагазин - пред 18 часа

Од Демократскиот сојуз бараат да се промени преговарачка рамка или да се отфрли “францускиот предлог“

еМагазин - пред 19 часа

Димитров: Евтино заплашување е тезата дека „францускиот предлог“ е последен

еМагазин - пред 21 часа

Груби: Не го плашете народот, во 21. век никој никого не асимилира

еМагазин - пред 21 часа

Куновска: Колку ли е “висока” довербата во системот и вредностите на ЕУ од нејзините членки ако Бугарија бара дополнителни гаранции за правата на своето малцинство

еМагазин - пред 22 часа

Марко Трошановски: Македонскиот јазик не е чист, ќе биде многу гнасно и далеку од чисто

еМагазин - пред 23 часа

„Францускиот предлог“ прифатлив и за Заев

еМагазин - пред 23 часа

За поранешниот генерален секретар на СДСМ, Минчев, „францускиот предлог“ е крајно понижувачки и неприфатлив

еМагазин - пред 23 часа

(Видео) Илјадници граѓани и на вториот протест против “францускиот предлог“ пред Владата

еМагазин - пред 1 ден

(Видео) Ковачевски одбегна да одговори дали ги прифаќа условите на Мицкоски

еМагазин - пред 1 ден

(Во живо) Втор ден протест против “францускиот предлог“ пред Влада

еМагазин - пред 1 ден

Никола Димитров: Пендаровски греши во клучен историски момент!

еМагазин - пред 1 ден

(Видео) Четврти подвиг летово: Младиот Марко Пејчиновски преплива 30 км од Струга до Св. Наум

еМагазин - пред 1 ден

(Видео) Мицкоски му предложил решенија на Ковачевски за „францускиот предлог“, премиерот не му одговорил

еМагазин - пред 1 ден

Последното барање е Бугарите да бидат само во Преамбулата на Уставот, тврди Пендаровски

еМагазин - пред 1 ден

Османи му одговори на Димовски: Наше е сега дали ќе се одлучиме да го затвориме прашањето за јазикот во ЕУ, еднаш засекогаш

еМагазин - пред 1 ден

(Видео) За Пендаровски „францускиот предлог“ е прифатлив

еМагазин - пред 1 ден

Димовски до Османи: Замисли, Бујар, некој да те притиска да потпишеш дека Ѓерг Кастриот е Србин, а Хасан Приштина Турчин

еМагазин - пред 1 ден

Во Беровско Езеро се удави 14 годишно момче од Берово

еМагазин - пред 1 ден

Весна од СДСМ и Весна од ВМРО-ДПМНЕ рекоа НЕ за „францускиот предлог“ пред Влада

еМагазин - пред 1 ден

Синоличка Трпкова: Пред да се каже НЕ на Бугарија и ЕУ, треба сите до еден, од сите власти да клекнат на колена пред народот и јавно да се извинат

еМагазин - пред 1 ден

Советот за безбедност денеска ќе расправа за францускиот предлог

еМагазин - пред 1 ден

Денеска средба на Ковачевски со Мицкоски за францускиот предлог

еМагазин - пред 1 ден

(Видео) „Не„ за францускиот предлог на масовен протест во Скопје

еМагазин - пред 1 ден

Малинка Ристевска Јорданова за „францускиот предлог“: Не треба да остане не

еМагазин - пред 1 ден

Павле Трајанов: Протоколот со Бугарија е контроверзен, да не се потпишува

еМагазин - пред 2 дена

Најчевска: На крај наместо Македонија да влезе во ЕУ, Бугарија ќе го заврши процесот на асимилација започнат во 19 век

еМагазин - пред 2 дена

Владимир Четкар: Ако се уште молчите вие сте само обични соучесници во геноцидот на македонскиот народ и држава!

еМагазин - пред 2 дена

Димитриевски: Не убедувајте не, овој предлог е штетен по македонскиот народ и државност, истиот нема да добие народна подршка

еМагазин - пред 2 дена

Во рамката ќе стои македонски јазик и тој станува официјален во ЕУ, тврди Османи

еМагазин - пред 2 дена

Советот за македонски јазик: Во предлогот се испочитувани самостојноста и оригиналноста на македонскиот јазик

еМагазин - пред 2 дена

Голем успех за македонистиката – гарантирана нејзината заштита и самостојност на реномираниот ИНАЛКО во Франција

еМагазин - пред 2 дена

Османи вели оти неприфаќањето на “францускиот предлогот“ носело ризици за бесперспективност, кризи и меѓуетнички тензии

еМагазин - пред 2 дена

Ѓорге Иванов повикува на отфрлање на „францускиот предлог“

еМагазин - пред 2 дена

Од партијата на Љубчо Георгиевски велат дека “францускиот предлог“ со ништо не го загрозува македонскиот јазик и идентитет

еМагазин - пред 2 дена

Димовски: Сите 7 нормативни точки на македонската Резолуција ќе бидат прекршени ако Владата го прифати „францускиот предлог“

еМагазин - пред 2 дена

Во мај индустриското производство зголемено за 2,9%

еМагазин - пред 2 дена

Денеска протест за неприфаќање на „францускиот предлог“

еМагазин - пред 2 дена

Катица Ќулавкова за „францускиот предлог“: Не смее да помине овој акт на самонегација и негација, на самопонижување и понижување

еМагазин - пред 2 дена

Калина Гривчева Старделова реизбрана за претседател на Лекарската комора

еМагазин - пред 2 дена

МНР официјално и препорача на Владата да го прифати „францускиот предлог“

еМагазин - пред 3 дена

Денеска во Дојран почнува Д Фестивал: Доаѓа и Констракта

еМагазин - пред 3 дена

Левица бара да се отфрли „францускиот предлог“: Ги содржи сите негаторски бугарски барања

еМагазин - пред 3 дена

Ќе го прифати ли Владата „францускиот предлог“ без Собранието: Детали од брифингот на Ковачевски, Османи и Маричиќ со новинарите

еМагазин - пред 3 дена

МНР ќе ѝ предложи на Владата да го прифати „францускиот предлог“

еМагазин - пред 3 дена

За ДУИ “францускиот предлог“ е прифатлив

еМагазин - пред 3 дена

Историските прашања нема да се дел од преговарачката рамка, тврди Маричиќ

еМагазин - пред 3 дена

Македонскиот јазик во преговарачката рамка е македонски, сите наши идентитетски прашања се заштитени, тврди Ковачевски

еМагазин - пред 3 дена

(Видео) Пивара Скопје инвестираше дополнителни 10,7 милиони евра во модернизација на производството и одржлив развој

еМагазин - пред 3 дена

Мицкоски повика на сенароден протест, ВМРО-ДПМНЕ не го прифаќа „францускиот предлог“

еМагазин - пред 3 дена

Османи: Доколку Владата одлучи да го одобри пакетот, може веднаш да се потпише протоколот со Бугарија

еМагазин - пред 3 дена

Димитров: Владата го лаже народот – лага е дека историските прашања не се внесени во новиот предлог

еМагазин - пред 3 дена