Екран

Три прашања кои секој ден си ги поставуваат луѓето во среќни бракови!

Екран - пред 9 часа

Здравјето на уста влегува – Чудесен коренест зеленчук: Цвекло, репка, морков и целер ги лекуваат овие 12. здравствени проблеми!

Екран - пред 9 часа

Намирници кои содржат повеќе калиум од бананите

Екран - пред 9 часа

(ВИДЕО) Камерата во породилната сала ја снимила емотивната реакција на таткото во застрашувачкиот момент

Екран - пред 10 часа

(ВИДЕО) Ник Џонас ги споделил 4-те рани знаци кои довеле до дијагноза на дијабетес

Екран - пред 10 часа

Починал Ренато Балестра, познатиот моден дизајнер

Екран - пред 11 часа

ДОПОЛНИТЕЛНИ ПРИДОБИВКИ – Секојдневното консумирање на омилениот пијалок на многумина може да го намали ризикот од дијабетес

Екран - пред 12 часа

Тест на личност за кој ви се потребни само 15 секунди: Замислете животно и ќе добиете многу одговори

Екран - пред 12 часа

(ВИДЕО) И’ КОЛЕГАТА СЕ ЗБУНИЛ – Гаф на српска новинарка: Го помешала црн петок со христијанскиот Велики петок

Екран - пред 12 часа

(ВИДЕО+ФОТО) ЖИВОТОТ Е ЧУДО – Неговата мајка била изложена на ЗРАЧЕЊЕ ВО ЧЕРНОБИЛ, па се родил БЕЗ НОЗЕ и без една рака… ГО ОСТАВИЛА ВО ДОМ ЗА СИРАЦИ, а потоа…

Екран - пред 13 часа

(ФОТО) Промоција на романот „Тарафот“ од Петар Трајков во „Метаноја кафе“ во Скопје

Екран - пред 15 часа

(ВИДЕО) „Дивеел“ низ кружниот тек, па ја изгубил возачката дозвола

Екран - пред 17 часа

Новородено бебе самостојно ја држи главата, погледнете го видеото

Екран - пред 17 часа

(ФОТО) Во 7-ми месец од бременоста дознала дека чека тројки, а не едно бебе: „Бев во шок“

Екран - пред 17 часа

Овие хороскопски знаци се најлошите партнери и најчесто ја саботираат нивната врска

Екран - пред 18 часа

(ФОТО) ДЕЗЕН НА АМЕРИКАНСКИ ДОЛАРИ – Џорџина предизвикала дебата поради овој фустан: „Кардашијанка барем ги троши своите пари, а не на Роналдо“

Екран - пред 19 часа

(ВИДЕО) Меси и соиграчите направиле лудило во соблекувалната по победата против Мексико

Екран - пред 19 часа

(ФОТО) МУНДИЈАЛОТ КАКО ЗЛАТНА КОКОШКА – Талибанците заработиле милиони од Светското првенство, откриена е неверојатна приказна

Екран - пред 20 часа

(ФОТО) СВЕТСКО ПРВЕНСТВО – Хрватите денеска го играат вториот натпревар во Катар, а на програмата е и дербито меѓу Шпанија и Германија

Екран - пред 20 часа

Отец Оливер Петровски – Маж на годината за 2022 во избор на социјалните медиуми

Екран - пред 22 часа

Дневен хороскоп за сабота, 27.11.2022: Среќата е потенцијално на ваша страна, постои личност која ви дава искрени чувства. Важно е да направите добар избор…

Екран - пред 22 часа

Денес е спомен на Светиот апостол Филип ѓакон: Ова задолжително изговорете го за оздравување на вашите блиски!

Екран - пред 22 часа

ЖИВОТ ВО ЗАЕДНИЦА – 1.500 луѓе споделиле 12. клучни совети за среќен брак

Екран - пред 1 ден

Редовното консумирање на една намирница може да го намали ризикот од срцеви проблеми

Екран - пред 1 ден

СЕДУМ знаци дека ПРИЈАТЕЛСТВОТО не е искрено: Еве како тоа ќе го препознаете!

Екран - пред 1 ден

(ФОТО) Вера Ванг споделила ретка семејна фотографија: Изгледа младолико скоро како нејзините ќерки

Екран - пред 1 ден

(ФОТО) Инфлуенсер од Србија му ја исполнил желбата на болниот татко и го однел на Светското првенство во Катар

Екран - пред 1 ден

(ВИДЕО) Мајка и открила на ќерка си дека како бебе била посвоена, видеото од реакцијата е погледнато милиони пати

Екран - пред 1 ден

(ВИДЕО) Мајка ги снимила последните моменти на ќерка си: „Само сакаше да ми каже дека ме сака“

Екран - пред 1 ден

ОД БМВ порачуваат: Подобро е да го задржите стариот автомобил отколку да купите нов

Екран - пред 1 ден

(ФОТО) ОТКРИЕНО ОД ПРИЈАТЕЛ НА ПРИНЦОТ ФИЛИП – КОНЕЧНО Е ОТКРИЕНА ВИСТИНАТА ЗА ПОСЛЕДНИТЕ ДЕНОВИ НА ЕЛИЗАБЕТА: Кралицата криела од јавноста ТЕШКА БОЛЕСТ, а ОВА СЕ СИМПТОМИТЕ!

Екран - пред 1 ден

(ВИДЕО) ПОЧИНАЛА ПОЗНАТАТА ОСКАРОВКА: Ги испеа насловните нумери од култните филмови, остави неизбришлива трага на светската сцена

Екран - пред 1 ден

(ВИДЕО+ФОТО) ШОКАНТНА ЖИВОТНА ПРИКАЗНА – ТАТКО ПРОНАЈДЕН ПРЕКУ СЛИКИ НА ФЕЈСБУК: Не знаела дали е жив, објавила фотографија од детството, па следел шок…

Екран - пред 1 ден

(ФОТО) Селектор без влакна на јазикот: „Секс пред меч? Нормално“, „Оргиите не се идеални, но еј!“

Екран - пред 1 ден

ВО 91. ГОДИНА – Почина легендарниот југословенски водител Саша Залепугин

Екран - пред 1 ден

Хороскоп за викенд: БЛИЗНАЦИТЕ ќе добијат интересен повик, ВОДОЛИЈАТА незадоволна од вниманието

Екран - пред 1 ден

КАТАР – ЧЕТИРИ НАТПРЕВАРИ – На сцена, Аргентина, Мексико, Полска и Франција

Екран - пред 1 ден

(ВИДЕО) НЕВИДЕНО: Акција за спасување куче – организирани и упорни!

Екран - пред 1 ден

(ВИДЕО) ГИ НАСМЕАЛ ГЛЕДАЧИТЕ – Водителот на РТС се „телепортирал“ во студио за време на преносот на СП: „Сепак, не ја плаќаме претплатата за џабе!“

Екран - пред 1 ден

(ФОТО) ПОСЛЕ АРГЕНТИНА – Саудиските фудбалери ќе добијат од државата „ѕвер“ од автомобил кој чини 450.000 евра

Екран - пред 1 ден

(ВИДЕО) СОБИР ВО КАТАР – Во Доха на Светското првенство беа одбележани две години од смртта на Марадона

Екран - пред 1 ден

Дневен хороскоп за сабота, 26.11.2022: Во емотивна смисла, правете го она што ви одговара, без да се чувствувате виновни…

Екран - пред 1 ден

Денеска се слави Свети Јован Златоуст: Народни обичаи и верувања!

Екран - пред 1 ден

НАЈГОЛЕМИ ЖЕНСКИ СТРАВОВИ: Многу жени се плашат од овие СИТУАЦИИ

Екран - пред 2 дена

Експертите предупредуваат: Недоволното и брзо џвакање храна може да предизвика повеќе проблеми отколку што мислиме

Екран - пред 2 дена

(ВИДЕО) Најубаво ЛОКНИ НА КОСАТА НА ЕДНОСТАВЕН НАЧИН: Трик што ги „полуде“ жените!

Екран - пред 2 дена

(ВИДЕО) „Ова сум јас“: Џенифер Лопез открила зошто ги избришала сите објави од Инстаграм

Екран - пред 2 дена

(ВИДЕО) Солзи на трибините: Зошто плачела девојката на селекторот на Саудиска Арабија? Причината е болна!

Екран - пред 2 дена

(ФОТО) Четврта бременост: Блејк Лајвли оди на прошетки и внимава што јаде

Екран - пред 2 дена

„Кино за млади“ во Скопје

Екран - пред 2 дена

Овој хороскопски знак не покажува емоции, но е лојален и ќе направи се’ за своите најблиски

Екран - пред 2 дена

(ВИДЕО) ИЗГРАДЕН ЗА ДРУГА НАМЕНА – Невообичаена туристичка атракција во Катар: Град на духови што треба да се напушти пред зајдисонце

Екран - пред 2 дена

НА САРДИНИЈА – Повеќето стогодишници живеат во мал италијански град, ја откриваат тајната на нивната долговечност

Екран - пред 2 дена

(ВИДЕО) Неодоливото бебе „го украло“ концертот на татко му

Екран - пред 2 дена

Костадиновска-Стојчевска на отворањето на новите простории на бугарскиот КИЦ во Скопје: Уметничката креативност нека биде поле за културен натпревар во кој победник е културата

Екран - пред 2 дена

(ФОТО) НА МЕНХЕТЕН – Ѕирнете во најтенкиот облакодер на светот: Не недостасува луксуз

Екран - пред 2 дена

СЕМЕЈНА ТРАГЕДИЈА – Жељко Самарџиќ првпат проговорил за загубата на синот: „Секогаш размислувам колку голем би бил да беше жив“

Екран - пред 2 дена

(ВИДЕО) Фановите во шок: Роналдо ја ставил раката во шорцот, извадил нешто и го голтнал

Екран - пред 2 дена

Поштенска марка по повод “50 години МКЦ”

Екран - пред 2 дена

Три хороскопски знаци нема да имаат среќа со парите следната година

Екран - пред 2 дена

(ВИДЕО) И РЕКЛЕ ДА ГО ОСТАВИ – Мајка на четири деца тврди дека сопругот и забранил да излегува во град: „Полугола си, тоа е само за мене!“

Екран - пред 2 дена

(ФОТО) ОВА Е БАШ РЕТКО – Полицајците шокирани од она што го нашле во куфер на аеродром: Чудо е што преживеала

Екран - пред 2 дена

Книжевна дружба со Јулијана Величковска во сабота во „Буква“

Екран - пред 2 дена

(ВИДЕО) Распродадени концерти и овации на американската турнеја на Владимир Четкар оваа есен

Екран - пред 2 дена

Пламенка Трајковска со Концертот за деца „Карневал на животните“ на 26 ноември (сабота) во 13.00 часот во Дом на АРМ

Екран - пред 2 дена

СП ВО КАТАР – ЧЕТИРИ НАТПРЕВАРИ: Денеска започнува второто коло на Светското првенство, Англија и Холандија „бркаат“ победи за да се пласираат понатаму

Екран - пред 2 дена

(ВИДЕО) МАГИЈАТА НА РИЧАРЛИСОН – Најубавиот гол на Мундијалот во Катар не е случајност, погледнете како Бразилецот го вежбал пред натпреварот со Србија

Екран - пред 2 дена

(ФОТО) КАКОВ ГОЛ – Ричарлисон воодушеви со „ножичките“ против Србија, погледнете го најубавиот гол на Мундијалот

Екран - пред 2 дена

(ФОТО) Нејмар во солзи го заврши натпреварот против Србија, во Бразил стравуваат од најлошото

Екран - пред 2 дена

Дневен хороскоп за петок, 25.11.2022: Важно е да се однесувате во согласност со вашите чувства. Ведриот дух и добрите намери даваат дополнителна сила…

Екран - пред 2 дена