притисни ентер »

Извори

24 фудбал

Мурињо и Лампард влегоа во жесток вербален дуел крај аут линијата, познато е и што си рекоа (ВИДЕО)

Мурињо и Лампард влегоа во жесток вербален дуел крај аут линијата, познато е и што си рекоа (ВИДЕО)

Френк Лампард беше еден од клучните играчи на Жозе Мурињо кога тој беше тренер на Челси, љубовта меѓу двајцата беше голема, но таа овој пат беше оставена на страна. Во текот на првото полувреме, Жозе Мурињо и Френк Лампард влегоа во жесток дуел крај аут линијата. Според англиските медиуми Мурињо му рекол: „Кога губиш со 3-0 не си вака гласен“, а Лампард

Даер наградата за играч на мечот ја стави на ВЦ шолја и рече: Природата ме викна! (ФОТО)

Даер наградата за играч на мечот ја стави на ВЦ шолја и рече: Природата ме викна! (ФОТО)

Даер имаше најголема оценка меѓу фудбалерите на мечот Тотнем - Челси, ја доби наградата за играч на натпреварот но имаше и свое шоу кога ненадејно излезе од теренот и отиде во тоалет. Во текот на второто полувреме Даер излезе од теренот и отиде во тоалет, Мурињо тргна по него во соблекувалната да го бара. Дефанзивецот сега го објаснува моментот, а

Лампард објасни зошто Вернер не шутираше пенал

Лампард објасни зошто Вернер не шутираше пенал

Челси загуби од Тотнем на пенали и доживеа елиминација од англискиот Лига Куп, чудно беше што Тимо Вернер не шутираше во пенал серијата. Со гол на Вернер, Челси поведе со 1-0 против Тотнем, но мечот заврши 1-1, па пеналите го решаваа победникот. Беше природно Тимо Вернер да биде еден од изведувачите на Челси, но него го немаше меѓу оние кои шутираа

Мурињо: Даер не е нормален

Мурињо: Даер не е нормален

Жозе Мурињо по крајот на мечот е полн со пофалби за Ерик Даер кој беше играч на натпреварот, а имаше и еден необичен момент кога во текот на натпреварот излезе од теренот и отиде до тоалет. Тотнем го победи Челси на пенали и се пласираше во четвртфиналето од Лига Купот. Мурињо е среќен по мечот, а посебно место во неговата прес конференција имаше Даер

Официјално: Манчестер Сити го комплетираше трансферот на Рубен Диаш

Официјално: Манчестер Сити го комплетираше трансферот на Рубен Диаш

Манчестер Сити го претстави новото засилување, дефанзивецот Рубен Диаш кој доаѓа од Бенфика за сума од 71 милион евра, на спротивната страна оди Николас Отаменди за кој португалскиот клуб плаќа 15 милиони евра. Рубен Диаш е најскапиот дефанзивец кој го купува Манчестер Сити, за него плаќаат 68 милиони евра плус 3 милиони евра во бонуси. Тој стави потпис

Тотнем на пенали го победи Челси и се пласира во четвртфиналето од Лига Купот (ВИДЕО)

Тотнем на пенали го победи Челси и се пласира во четвртфиналето од Лига Купот (ВИДЕО)

Тотнем преку пеналите го победи Челси за пласман меѓу осумте најдобро во Лига Купот, натпреварот во регуларниот дел заврши 1-1. Челси одлично го почна мечот, Вернер уште во 19. минута со убав шут од далечина погоди за водство од 1-0. Тотнем во затворена формација го почна мечот, но откако го прими голот тргна офанзивно по израмнување. Жедсон Фернандеш

Луда сцена: Даер излезе од терен и отиде до тоалет, Мурињо тргна по него (ВИДЕО)

Луда сцена: Даер излезе од терен и отиде до тоалет, Мурињо тргна по него (ВИДЕО)

Чудна сцена се случи на мечот меѓу Тотнем и Челси, Ерик Даер излезе од теренот, најверојатно имаше потреба од тоалет, а Жозе Мурињо тргна по него во соблекувалната да го бара. Mourinho went to call Dier back from the toilet pic.twitter.com/xw0nTJmyeP — (@EIemten) September 29, 2020

Ливерпул потврди, Тиаго Алкантара има коронавирус

Ливерпул потврди, Тиаго Алкантара има коронавирус

Новото засилување на Ливерпул, Тиаго Алкантара е позитивен на ковид-19 и е во самоизолација, потврдија од клубот. Тиаго Алкантара дебитираше во Премиерлигата на дуелот со Челси кога го одигра второто полувреме од овој меч, но го пропушти вчерашниот натпревар против Арсенал. Нејасно беше зошто Алкантара не е во комбинација за настап со Арсенал, но сега

Од обична шега за головите во Скопје до психолошка војна, Солшер пак го пецна Мурињо

Од обична шега за головите во Скопје до психолошка војна, Солшер пак го пецна Мурињо

По мечот во Скопје меѓу Шкендија и Тотнем, започна и психолошка војна меѓу Оле Гунер Солшер и Жозе Мурињо која се уште трае. Најпрво Солшер се пошегува за пречките кои ги имаше Брајтон велејќи дека да бил Жозе Мурињо ќе мерел колку е висок голот, потоа Португалецот врати дека на тренерот на Манчестер јунајтед му се важни мерките на шеснаесетникот поради

Бобма од АС: Барселона го продава Осман Дембеле на Манчестер јунајтед и го купува Мемфис Депај

Бобма од АС: Барселона го продава Осман Дембеле на Манчестер јунајтед и го купува Мемфис Депај

Според пишувањата на „АС“, Осман Дембеле е многу блуску до трансфер во Манчестер јунајтед вреден помеѓу 50 и 60 милиони евра, со оваа зделка се отвара простор за преселба на Мемфис Депај на Камп Ноу. Се верува дека Мемфис Депај е прва желба на Роналд Куман за засилување на нападот, но Барселона мора да се ослободи од играчи за да прибере средства