притисни ентер »

Извори

Авто Плус

Пекинг 2020: Ford го прикажа новиот дизајнерски јазик

Пекинг 2020: Ford го прикажа новиот дизајнерски јазик

Прва ѕвезда на Ford на Салонот во Пекинг секако е електричниот Mustang Mach-E, но компанијата го претстави и својот иден дизајнерски јазик пред јавноста Ford на Салонот во Пекинг одлучи да претстави и скулптура која го најавува дизајнерскиот јазик на компанијата и кој ќе биде применет кај новата генерација на Mustang автомобили. Официјално, дизајнерската

Dacia Sandero и Logan официјално претставени

Dacia Sandero и Logan официјално претставени

Романскиот бренд Dacia официјално ги претстави Sandero, Sandero Stepway и Logan кои пристигнуваат со модерен комфорт и безбедносни технологии По првиот преглед кој го имавме претходно овој месец, новите Dacia Sandero и Logan конечно пристигнаа. Sandero Stepway се вклучува во поставата со зголемен клиренс со цел да го заземе своето место меѓу кросоверите

Hyundai официјално го објави првиот тизер за Elantra N

Hyundai официјално го објави првиот тизер за Elantra N

Откако Hyundai ја претстави тркачката верзија Elantra N TCR, прашање на време е кога ќе пристигне и патничката верзија Elantra N Неполн ден откако Hyundai ја претстави својата нова тркачка машина, моделот Elantra N TCR . Познато е дека во подготовка е и „цивилна“, патничка верзија. Сега Hyundai објави и официјална потврда дека Elantra N e во подготовка

Honda го претстави електричниот e:concept

Honda го претстави електричниот e:concept

Honda официјално го претстави својот e:concept SUV, дизајнерска студија како најава за електричниот кросовер на компанијата Од Honda истакнуваат дека престојниот електричен автомобил за масовно производство „ќе понуди вредноста базирана на мобилното искуство кое останува свежо и забавно за купувачите“. Јапонскиот производител не ги откри спецификациите,

РКЕ донесе одлука за цените на горивата

РКЕ донесе одлука за цените на горивата

Регулаторната комисија за енергетика донесе нова одлука за малопродажната цена на горивата и според истата, цената на нафтените деривати останува непроменета РКЕ минатата недела се одлучи да ги поскапи горивата во нашата земја, односно бензините поскапеа за два денари, додека дизелот за половина денар. Тоа значи дека цените несе менуваат, односно остануваат

Hyundai ја покажа тркачката Elantra N TCR

Hyundai ја покажа тркачката Elantra N TCR

Hyundai Motosport го претстави својот најнов додаток во опсегот на TCR тркачките автомобили - моделот Elantra N TCR Elantra N TCR им се приклучува на Hyundai Veloster N TCR и i30 N TCR и ќе им се нуди на клиентските тимови ширум светот. Со ова Hyundai ќе има свои тркачки TCR претставници на патничките автомобили во различни земји. Како што самите велат

Audi го претстави Audi Q5 Sportback

Audi го претстави Audi Q5 Sportback

Audi продолжува со лансирањето на Sportback варијанти за своите SUV модели, а последен на оваа листа е и моделот Q5 Sportback Подготвен да му се приклучи на стандардниот Q5 SUV во првата половина од 2021 година, Audi Q5 Sportback ги прифаќа испробаните и тестирани SUV-Coupe елементи за моделот на германскиот бренд. Новиот Q5 Sportback се одликува со

Škoda потврди, новата Fabia доаѓа догодина

Škoda потврди, новата Fabia доаѓа догодина

Новиот извршен директор на Škoda, Томас Шефер, потврди дека моделот од Б сегментот на чешката компанија ќе добие нова генерација следната година Томас Шефер , извршниот директор на Škoda , изјави дека ќе се држи до планот Strategy 2025 кој беше имплементиран уште за време на неговиот претходник, Бернард Мајер, но и дека ќе се потруди со своите идеи

Викенд тарифа: Супер моќниот Lotus Evija во акција

Викенд тарифа: Супер моќниот Lotus Evija во акција

Првиот британски целосно електричен хиперавтомобил е навистина спектакуларна машина, благодарение на четирите електромотори и вкупна моќност од 2.000 КС Еден автомобил Lotus Evija чини околу 1,7 милиони фунти, а британската компанија планира да произведе само 130 Evija единици. Ова е автомобил од кој никогаш не може да ви биде доста, па оттаму возбудата

Викенд тарифа: Huayra Roadster BC со нов рекорд на Спа

Викенд тарифа: Huayra Roadster BC со нов рекорд на Спа

Pagani Huayra BC Roadster постави нов неофицијален рекорд за најбрз круг за продукциски автомобили на славната Спа Франкоршампс патека За време на неодамнешното тестирање на славната белгиска Formula 1 патека, Huayra BC Roadster комплетираше круг за 2:23.08. Тоа е мошне брзо време и го урива рекордот поставен од McLaren Senna пред околу 18 месеци со