притисни ентер »

Извори

Дерби

Клоп ја смирува еуфоријата по победата против Арсенал: Засега сме прилично добри, но тоа е тоа…

Клоп ја смирува еуфоријата по победата против Арсенал: Засега сме прилично добри, но тоа е тоа…

Екипата на Ливерпул сосема заслужено стигна до победата на вчерашниот дерби натпревар против Арсенал кој го доби со 3:1. Ливерпул со оваа победа оствари три победи од исто толку натпревари кои ги одигра во Премиер лигата и веќе почна да се насетува минатогодишната форма во која клубот изгледаше непобедлив. Сепак, и покрај тоа што е старт на сезоната,

Лампард збеснал откако еден играч на полувреме го напуштил стадионот и го чекал тимот во автобусот

Лампард збеснал откако еден играч на полувреме го напуштил стадионот и го чекал тимот во автобусот

Тренерот на Челси, Френк Лампард збеснал откако на полувремето на натпреварот против Вест Бромвич Албион  искусниот дефанзивец, Маркос Алонсо наместо на трибините се решил да го чека тимот во автобусот. Алонсо одигра лоши први 45 минути против ВБА, па беше заменет на полувреме заедно со хрватскиот интернационалец Матео Ковачиќ. И додека Ковачиќ по

Фановите на Арсенал бесни на главниот судија, Садио Мане заслужи црвен картон за овој старт (Видео)

Фановите на Арсенал бесни на главниот судија, Садио Мане заслужи црвен картон за овој старт (Видео)

Екипата на Ливерпул одигра уште еден сигурен натпревар и стигна до победа од 3:1 против тимот на Арсенал кој доста добро се држеше на „Енфилд Роуд“. „Црвените“ стигнаа до победата по пресвртот кој го реализираа, а еден од стрелците на головите беше и Садио Мане. Фановите на Арсенал, но и некои неутрални љубители на фудбалот ги преплавија социјалните

Карагер со јасен став: Не сум сигурен дека Ливерпул ќе ја освои Премиер лигата, но сигурен сум дека…

Карагер со јасен став: Не сум сигурен дека Ливерпул ќе ја освои Премиер лигата, но сигурен сум дека…

Џејми Карагер од студиото на „Скај Спортс“ говореше за актуелната состојба во Премиер лигата по три изминати кола во најсилниот англиски шампионат. Досега во Премиер лигата клуб кој разочара многумина е повратникот Фулам кој веќе нанижа три порази и е прв кандидат за испаѓање по крајот на сезоната. Карагер го нарече сопственикот на Фулам, Тони Кан,

Милан посакува фудбалер на Манчестер Јунајтед кој е прецртан од Оле Гунар Солскјер

Милан посакува фудбалер на Манчестер Јунајтед кој е прецртан од Оле Гунар Солскјер

Од таборот на Милан ја разгледуваат опцијата да ангажираат еден од играчите кои не се во плановите на Оле Гунар Солскјер во Манчестер Јунајтед. Станува збор за десниот бек Диого Дало кој воопшто не добива шанса кај Солскјер кој предност пред Дало му дава на Тимоти Фосу Менса и првиот избор на десната бековска позиција, Арон Ван Бисака. Фабрицио Романо

Артета со забелешка за својата ѕвезда: Не може да промашувате таква шанса на „Енфилд“

Артета со забелешка за својата ѕвезда: Не може да промашувате таква шанса на „Енфилд“

Микел Артета беше задоволен од напредокот кој го направи Арсенал во второто полувреме на „Енфилд Роуд“, но никако не може да биде среќен од големата шанса која ја пропушти неговиот тим во овој дел од играта. Александре Лаказет излезе очи в очи со Алисон при резултат 2:1 и можеше да му донесе израмнување на Арсенал, но Французинот го загуби директниот

Топ 5 мајстории: Голови кои го одбележаа второто коло во Бундеслигата (ВИДЕО)

Топ 5 мајстории: Голови кои го одбележаа второто коло во Бундеслигата (ВИДЕО)

Во петокот, саботата и неделата се играше второто коло во Бундеслигата кое донесе неколку изненадувања од кои секако најголеми беа поразите на Баерн Минхен и Борусија Дортмунд на гостувањата кај Хофенхајм, односно Аугзбург. Од деветте средби беа селектирани, избрани најдобрите пет погодоци, па во наредните две ипол минути уживајте во мајсториите на

Ола постави краен рок до кога ѕвездите на Лион ќе можат да си заминат

Ола постави краен рок до кога ѕвездите на Лион ќе можат да си заминат

Првиот човек на францускиот прволигаш Лион, Жан Мишел Ола постави краен рок до кога дел од играчите ќе можат да го напуштат клубот. Оваа сезона Лион нема да игра во Европа, па неколку важи фудбалери можат да си заминат со оглед на тоа што се интересни за големи екипи. Во прв план се Усем Aуар и Мемфис Депај, асови за кои најзагреани се Арсенал и Барселона,

Ола постави краен рок до кога ѕвездите на Лион можат да си заминат

Ола постави краен рок до кога ѕвездите на Лион можат да си заминат

Првиот човек на францускиот прволигаш Лион, Жан Мишел Ола постави краен рок до кога дел од играчите ќе можат да го напуштат клубот. Оваа сезона Лион нема да игра во Европа, па неколку важи фудбалери можат да си заминат со оглед на тоа што се интересни за големи екипи. Во прв план се Усем Aуар и Мемфис Депај, асови за кои најзагреани се Арсенал и Барселона,

Заврши приказната: Клиперс го отпушти тренерот Риверс

Заврши приказната: Клиперс го отпушти тренерот Риверс

Тимот на Лос Анџелес Клиперс одлучи да ја заврши соработката со тренерот Док Риверс. Клубот од Калифорнија имаше највисоки амбиции во оваа сезона, ги ангажираше Пол Џорџ и Каваи Ленард се со цел да ја освои шампионската титула, но наместо пехар Клиперс беше елиминиран од Денвер Нагетс во полуфиналето на Западот. Цената за оваа неуспешна сезона ќе ја