притисни ентер »

Извори

Екран

Овие хороскопски знаци имаат најмали шанси за брак

Овие хороскопски знаци имаат најмали шанси за брак

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… БРАКОТ не е за секого. Некои луѓе се многу исплашени од идејата за доживотна обврска, и ако им се верува на астролозите, хороскопскиот знак може да ви открие кои се овие луѓе. Близнаци Близнаците можеби се загрижени од

(ВИДЕО) Почнал да сече модар патлиџан за ручек – Скоро се онесвестил ШТО почнало да излегува од зеленчукот!

(ВИДЕО) Почнал да сече модар патлиџан за ручек – Скоро се онесвестил ШТО почнало да излегува од зеленчукот!

Следбениците биле згрозени од глетката… Почнал да сече модар патлиџан за ручек, само што не се онесвести кога видел што почнало да излегува… Saniticen sus vegetales pic.twitter.com/V5emgyNdy1 — Bromatologia Quedate en Casa (@bromencasa) September 25, 2020 И навистина, дури и во ова парче зеленчук, почнале да излегуваат мали ракови од него! Видеото

(ФОТО) Дошла во болница поради судар а докторите и нашле ДВЕ огромни ИГЛИ во мозокот!

(ФОТО) Дошла во болница поради судар а докторите и нашле ДВЕ огромни ИГЛИ во мозокот!

Не можела да поверува што има во мозокот 29-годишна жена од кинескиот град Гвангжу учествувала во сообраќајна несреќа во која се здобила со лесни телесни повреди. Со цел да провери дали е сè во ред, таа отишла во локалната болница на преглед. Таму, лекарите на скенер, сосема неочекувано, пронашле две огромни игли во нејзиниот мозок. Иглите биле долги

(ВИДЕО) Потполна катастрофа! Вака изгледа кога баба доаѓа да купи и да тестира автомобил!

(ВИДЕО) Потполна катастрофа! Вака изгледа кога баба доаѓа да купи и да тестира автомобил!

Па, што се случи, госпоѓо? Верувајќи дека сега е конечно подготвена да купи добар автомобил, една постара дама направила сообраќајна несреќа на паркингот. Пред да го купи автомобилот, таа го замолила продавачот да седне во него и да го тестира ако може. Љубезниот продавач се согласил, не знаејќи каква штета ќе направи бабата. Како никогаш во животот

Дневен хороскоп за вторник, 29.09.2020: Нема потреба да бегате од вистината или да ги потиснувате своите емотивни желби…

Дневен хороскоп за вторник, 29.09.2020: Нема потреба да бегате од вистината или да ги потиснувате своите емотивни желби…

Овен Љубов: Во емоционалната врска постои ограничување на меѓусебното почитување, но саканата личност покажува прекумерно самоволие. Работа: Ако сте во чувствителна фаза, оставете им на вашите соработници да се справат со покомплицирани задачи за кои е потребен многу труд. Здравје: Важно е да се акумулира позитивна енергија, опуштете се. Бик Љубов:

Денес се слави Светата великомаченичка Ефимија: Нејзините мошти помогнале на болните и безволните!

Денес се слави Светата великомаченичка Ефимија: Нејзините мошти помогнале на болните и безволните!

Светата православна црква денеска го одбележува споменот на Светата великомаченичка Ефимија Родум од Халкидон. Татко ѝ беше сенаторот Филофрон, а мајка Теодорисија, обајцата благочестиви христијани. Ефимија беше прекрасна девица и по тело и по душа. Кога антипатот Приск устрои празник за жртвопринесување на Ареј во Халкидон, тогаш четириесет и деветмина

Успешна битка за живот: Со внесување на една овошка го победила ракот на тироидата!

Успешна битка за живот: Со внесување на една овошка го победила ракот на тироидата!

Скоро секојдневно во јавност се појавуваат убави приказни за луѓе кои ги одбиле советите на лекарите за стандардно медицинско лекување на канцерот, и кои со почнување на некаков систем на исхрана успеале повторно да бидат здрави. Еден од тие позитивни и охрабрувачки примери е млада жена од САД… Кендис Мари Фокс (31) ,поранешен модел, била „скршена“

(ВИДЕО) Торта од чоколадо со ориз

(ВИДЕО) Торта од чоколадо со ориз

Ако сте љубител на оризот овој рецепт сигурно ќе ве израдува Состојки на кора: 6 белки 100 гр кристал шеќер 1 лажица брашно 1 лажица оцет 100 гр кокосово брашно Состојки за фил: 6 жолчки 5 лажици кристален шеќер 1 кесичка ванилин шеќер 250 гр маргарин 300 гр чоколадо со ориз Подготовка :кора: изматете ги белките и шеќерот. Потоа додадете брашно, оцет

(ФОТО) Нов тренд во Америка!? Ѕвездите се сликаат голи за роденден а меѓу нив и Гвинет Палтроу – ќерката со интересна реакција!

(ФОТО) Нов тренд во Америка!? Ѕвездите се сликаат голи за роденден а меѓу нив и Гвинет Палтроу – ќерката со интересна реакција!

Холивудската актерка Гвинет Палтроу одлучила да направи голи фотографии за нејзиниот 48. роденден. Иако многумина го дочекале ова со ентузијазам, нејзината ќерка не. Славеничката позирала од профил, ги покрила градите со рацете и лесно ги прекрстила нозете. Бидејќи Гвинет има повеќе од 7. милиони следбеници на Инстаграм, не е изненадувачки што следуваа

Најголемите нарциси се раѓаат во овие три знаци: Што да очекувате од нив!

Најголемите нарциси се раѓаат во овие три знаци: Што да очекувате од нив!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Ако некогаш сте имале работа со нарцис, тоа е веројатно искуство кое не сакате да го повторите. Ако не, тогаш ова е искуство што дефинитивно сакате да го прескокнете. Не велиме дека сите луѓе родени во овие знаци се нарциси,