притисни ентер »

Извори

Infomax

Скандалозно: Eди Рама си ја присвои и ја претстави Шар Планина како прекрасна Албанија

Скандалозно: Eди Рама си ја присвои и ја претстави Шар Планина како прекрасна Албанија

Албанскиот премиер Еди Рама синоќа објави фотографија од Кривошијска река на Шар Планина и пределот познат како Лешница на Фејсбук, притоа пишувајќи дека таа ја претставува прекрасната Албанија. „Прекрасната Албанија. Кањонот на Лешница“, напиша Рама покрај фотографијата од водопадите на реката Лешница на Шар Планина. По објавувањето на фотографијата

Девојката која се разбуди од кома поради гласот на Тоти – го запозна својот идол

Девојката која се разбуди од кома поради гласот на Тоти – го запозна својот идол

Една млада девојка која игра за Лацио се разбуди од кома по девет месеци благодарение на видео-порака на Франческо Тоти. Иленија Матија имаше тешка сообраќајка во декември минатата година. нејзината другарка почина, а таа девет месеци беше во кома, но конечно е свесна и го запозна својот идол. „Иленија, не се откажувај, сите сме со тебе, мораш да се

Поставен е климатски часовник кој потсетува колку време ни останува да ја спасиме планетата Земја

Поставен е климатски часовник кој потсетува колку време ни останува да ја спасиме планетата Земја

Бројачот што секој ден ќе нè потсетува дека времето на нашата планета истекува се наоѓа во Њујорк – на местото на познатата уметничка инсталација „Метроном“ на Менхетен, најгусто населената урбана област што се смета за економски и културен центар во цел САД. Според предупредувачката порака што ја испраќаат, броевите на дигиталниот бројач се црвени

Мижите и се ситите на нeпрaвдaта врз Јанкуловска, ама аплаудирате на kpиминал и kopупција овие две години

Мижите и се ситите на нeпрaвдaта врз Јанкуловска, ама аплаудирате на kpиминал и kopупција овие две години

Сите што мижите и се ситите на нeправда каде што Гордана Јанкулоска е ставена во затвop за Мерцедес набавен 20 пати поефтино од колите што ги има купено Заев и СДСМ овие 2 години и патем Мерцедес во кој се вози пола Влада и се сликаше пола СДСМ, не можам ништо повеќе да кажам само дека никој не ви посакува некогаш да сте во слична ситуација. Стрaшно

Образованието е право, а не привилегија: Средношколците peволтирани, платформата не функционира

Образованието е право, а не привилегија: Средношколците peволтирани, платформата не функционира

Националната платформа за учење на далечина не функционира, учениците во речиси сите основни и средни училишта добија насоки да се најават на платформата денес на 28.09.2020, но платформата кај повеќето ученици воошто не функционира, а во текот на утрешниот ден треба да се одржат првите пробни часови на платформата, се наведува во реакцијата на Средношколски

Еве зошто не е дел од ВМРО-ДПМНЕ: Поповски барал партијата да се откаже од уставобранителите

Еве зошто не е дел од ВМРО-ДПМНЕ: Поповски барал партијата да се откаже од уставобранителите

Кристијан Јандриоски, на фејсбук коментираше за Никола Поповски, кој дал оставка ИК на ВМРО-ДПМНЕ бидејќи партијата не сакала да се огради од уставобранителите, а  деновие пак, бара „опрaвање“ ВМРО-ДПМНЕ. Состанок на Извршен Комитет на ВМРО-ДПМНЕ. Претседава Никола Груевски. На тема доаѓаат Уставобранителите. Свое излагање има Никола Поповски. Вели:

Јанкуловска e нeзаконckи спроведена во зaтвop?

Јанкуловска e нeзаконckи спроведена во зaтвop?

Новинарот кој со години ја следи областа на правocyдството, Саше Димовски оценува дека екс-министерката за внатрешни работи, Гордана Јанкуловска е спроведена во затвор незаконски. „Ако е точно, НЕЗАКОНСКИ Е, без почитување на процедура! Налогот се врачува на обвинетиот 8 дена пред одење во затвор и ако не се јави, се апси! Пак велам, ако е точна веста,

(Видео) Ќе ви го стопли срцето: Македонци, Албанци, Роми, Срби, Турци, Власи и Бошњаци заедно градат црвка

(Видео) Ќе ви го стопли срцето: Македонци, Албанци, Роми, Срби, Турци, Власи и Бошњаци заедно градат црвка

Македонци, Албанци, Роми, Срби, Турци, Власи и Бошњаци, поделени во 10 тима го завршија хуманитарниот турнир за доизградба на Свети Архангел Гаврил во Скопската населба Ченто. Се беше по протокол против Ковид 19, Колина судеше ТОП, догодина пак, highlights од финале Македонци, Албанци, Роми, Срби, Турци, Власи и Бошњаци, поделени во 10 тима го завршија

Мицкоски се сретна со Тимоние

Мицкоски се сретна со Тимоние

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денес (28.09.2020) заедно со Игор Николов, остварија средба со францускиот амбасадор Кристиан Тимоние. На средбата разговараа за актуелната политичка состојба во државата како и за тоа кои се приоритетите на ВМРО-ДПМНЕ како политичка партија. Претседателот Мицкоски посочи дека поради пандемијата предизивикана

(Видео) Кога те бива, те бива: Погледнете како забива Дибиров

(Видео) Кога те бива, те бива: Погледнете како забива Дибиров

Ракометарот на Вардар, Тимур Дибиров очигледно не е само крило од светска класа, туку и добар кошаркар. Русинот ги демонстрираше своите способности и со баскетот, односо ја заби топката во обрачот како НБА-ѕвезда. View this post on Instagram @backstage_macedonia @jakovlevski_basketballtraining @ninnared A post shared by Timur Dibirov (@timurdibirov31)