притисни ентер »

Извори

Курир

ЈП Лајка – уште една предизборна лага, наместо грижа за животните се трошат пари на луксузен мебел

ЈП Лајка – уште една предизборна лага, наместо грижа за животните се трошат пари на луксузен мебел

ЈП Лајка – уште една предизборна лага, наместо грижа за животните се трошат пари на луксузен мебел Стационар за уличните кучиња во Скопје најверојатно ќе остане само уште едно предизборно ветување на моменталната градска власт на чело со Шилегов. Долговетуваниот проект на локалната самоуправа останува само мртво слово на хартија. Поминаа три години

Јувентус му нуди на Кедира три милиони евра за прекин на договорот, Германецот бара двојно повеќе

Јувентус му нуди на Кедира три милиони евра за прекин на договорот, Германецот бара двојно повеќе

Јувентус му нуди на Кедира три милиони евра за прекин на договорот, Германецот бара двојно повеќе Јувентус не може да се договори со играчот за врска Сами Кедира да го раскине договорот, којшто е со важност до јуни 2021 година. Триесет и тригодишниот Германец сака да добие обесштетување во висина од шест милиони евра, пренесува „Фудбал Италија“. Од

Дали некогаш без знаење на партнерот сте го зеле неговиот телефон и сте ги прегледале пораките?

Дали некогаш без знаење на партнерот сте го зеле неговиот телефон и сте ги прегледале пораките?

Дали некогаш без знаење на партнерот сте го зеле неговиот телефон и сте ги прегледале пораките? Листање низ пораки на телефон или прегледување на електронска пошта на саканата личност е класичен пример за недоверба. И, дали е оправдано во некои случаи да се земе телефонот на партнерот без негово знаење? Веројатно ќе помислите дека ваквото однесување

Кацарска предложена за уставен судија

Кацарска предложена за уставен судија

Кацарска предложена за уставен судија Судијката од Кривичниот суд Добрила Кацарска е предложена за Уставен судија, дознава Сител . Сите 12 членови на Судскиот совет едногласно го поддржале предлого таа да биде Уставен судија. Сега предлогот ќе биде препратен до Собрание каде пратениците треба да ја изберат на функцијата. Кацарска во пошироката јавност

Неговиот деформитет е чудо: Се роди двоглаво теле (ВИДЕО)

Неговиот деформитет е чудо: Се роди двоглаво теле (ВИДЕО)

Неговиот деформитет е чудо: Се роди двоглаво теле (ВИДЕО) Соманлал Јадав не можеше да им верува на своите очи кога неговата крава роди двоглаво теле. Двете глави се споени на вратот и секоја има по две очи, но има само три уши. Локалното население во Чатисгар, Централна Индија, се собрало во голем а груп а за да сведочи и да му се поклони на овој спектакл

ПОЗИТИВА НА ДЕНОТ: Тригодишниот Реџеп ja победи страшнатa болест (ВИДЕО)

ПОЗИТИВА НА ДЕНОТ: Тригодишниот Реџеп ja победи страшнатa болест (ВИДЕО)

ПОЗИТИВА НА ДЕНОТ: Тригодишниот Реџеп ja победи страшнатa болест (ВИДЕО) Малиот Реџеп со само три години победи страшна болест – веста на денот ја објави невладината организација САНО. Тие на својот фејсбук профил објавија видео од малиот Реџеп кој иако е многу мал тој е храбар, не плаче и победи страшна болест. „ Реџеп има само три години и може слободно

Ана Николиќ од секогаш била риба- кога ќе ја видите нејзината сестра која е вистинска бомба ќе ви стане јасно зошто ја крие од јавноста

Ана Николиќ од секогаш била риба- кога ќе ја видите нејзината сестра која е вистинска бомба ќе ви стане јасно зошто ја крие од јавноста

Ана Николиќ од секогаш била риба- кога ќе ја видите нејзината сестра која е вистинска бомба ќе ви стане јасно зошто ја крие од јавноста Речиси нема некој да не знае дека пејачката Ана Николиќ има брат кој воедно и е и нејзин менаџер, но речиси никој не знае дека таа има и сестра на која јавно и го честиташе роденденот. Имено пејачката сподели фотографија

ФОТО: Македонија со највисока стапка на смртност од коронавирус на Балканот

ФОТО: Македонија со највисока стапка на смртност од коронавирус на Балканот

ФОТО: Македонија со највисока стапка на смртност од коронавирус на Балканот Светот надмина еден милион смртни случаи од коронавирус, а Македонија е прва од државите на Балканот на црната листа по жртви од Ковид-19. Би-Би-Си во својата анализа за позитивните и смртни случаи од коронавирусот во светот, објавува детален приказ. Според истиот, Македонија

Ерменија се заканува со употреба на оружје со голем дострел во Нагорно Карабах

Ерменија се заканува со употреба на оружје со голем дострел во Нагорно Карабах

Ерменија се заканува со употреба на оружје со голем дострел во Нагорно Карабах Ерменското Министерство за одбрана е принудено да употреби оружје со голем дострел во Нагорно Карабах, соопшти портпаролката на Министерството, Шушан Степањан. – Министерството за одбрана предупредува дека вооружените сили на Ерменија се принудени да употребат огнено оружје

Ковачки: Шекеринска ја злоупотреби армијата, офицери во армиска униформа беа дел од спот на СДСМ што е казниво дело

Ковачки: Шекеринска ја злоупотреби армијата, офицери во армиска униформа беа дел од спот на СДСМ што е казниво дело

Ковачки: Шекеринска ја злоупотреби армијата, офицери во армиска униформа беа дел од спот на СДСМ што е казниво дело Во своето гостување во емисијата „Заспиј ако можеш“, полковникот и член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, Драган Ковачки упати низа критики на адреса на актуелната министерка за одбрана, Радмила Шекеринска која според него ја злоупотребува