притисни ентер »

Извори

M Express

Властите во Кина предупредуваат да не се увезува замрзната храна поради опасност од коронавирус

Властите во Кина предупредуваат да не се увезува замрзната храна поради опасност од коронавирус

Властите во Пекинг апелираа до сите земји да го прекинат увозот на замрзната храна од државите кои се на удар на пандемијата на Ковид 19. Примероците од замрзната храна од странство во неколку наврати биле позитивни на смртоносниот вирус. „Царината и локалните власти во неколку наврати откриле коронавирус во увезените замрзнати намирници“, велат од

Најавена соработка меѓу Toyota и PSA групацијата

Најавена соработка меѓу Toyota и PSA групацијата

Јапонската автомобилска компанија „Тојота“ и ПСА групацијата најавија соработка со цел францускиот конгломерат да ги исполни барањата на регулаторите на Европската Унија. Како дел од нивното партнерство, „ПСА Пежо Ситроен“… Текстот Најавена соработка меѓу Toyota и PSA групацијата е превземен од USB.mk . The post Најавена соработка меѓу Toyota и PSA

Акциите на „Тесла“ пораснаа преку 400% од почетокот на годината

Акциите на „Тесла“ пораснаа преку 400% од почетокот на годината

Производителот на електрични автомобили, компанијата „Тесла“, продолжи да изненадува на пазарот на автомобили и инвеститори и во 2020 година. Компанијата за првпат од нејзиното основање, четири квартали по ред, објавува позитивни резултати. Кај неа е забележана добивка, а не губиток. Оваа компанија има амбициозни планови по отворањето на своите фабрики

Не е само сантата лед, геомагнетна бура му пресудила на најголемиот брод Титаник

Не е само сантата лед, геомагнетна бура му пресудила на најголемиот брод Титаник

Американката Мила Зинкова, која е пензионирана информатичарка, тврди дека санатата мраз во која удрил најголемиот брод од минатиот век, Титаник, не била единствената работа која довела до катастрофата во која загинаа повеќе од 1500 луѓе. Причината поради која Титаник удрил во сантата мраз е поместувањето од неговиот курс, кој го предизвикала геомагнетната

Прва хибридна гума: Комбинира сегмент што не е полнет со воздух со друг полнет со воздух!

Прва хибридна гума: Комбинира сегмент што не е полнет со воздух со друг полнет со воздух!

Kumho најавува дека овој производ ќе ги задржи сите придобивки од гумата исполнета со воздух, а во исто време ќе биде многу поиздржлива Американската асоцијација на дизајнери (IDSA) ја додели… Текстот Прва хибридна гума: Комбинира сегмент што не е полнет со воздух со друг полнет со воздух! е превземен од USB.mk . The post Прва хибридна гума: Комбинира

(Видео) Цеца главна на ромска свадба во Рим

(Видео) Цеца главна на ромска свадба во Рим

Фолк пејачката Цеца Ражнатовиќ го украде вниманието за време на една ромска свадба во Рим. Таа беше главна ѕвезда меѓу гостите. Пејачката се пофали на социјалните мрежи. Објави фотографија и напиша дека веселбата се случила во Рим. „Ромска свадба во Рим. Прекрасни луѓе, прекрасна веселба“, напиша Цеца. Текстот (Видео) Цеца главна на ромска свадба во

Хороскоп за 29 септември: Биковите ги чека нова љубов, а Девиците пари

Хороскоп за 29 септември: Биковите ги чека нова љубов, а Девиците пари

ОВЕН Денес ќе биде средно успешен ден за вас. Тензијата ќе попушти напладне. Во домот ќе владее хармонија и среќа кај оние кои во брак. Оние кои се во врска љубовта ќе се зголеми. Вашиот партнер ќе се чувствува среќно и исполнето покрај вас. Ќе успеете да ги надминете противниците. Здравјето е во одлична состојба. … Continue reading Хороскоп за 29

(Видео) Гласале за мртов градоначалник, па отишле на гробот да му ја честитаат победата

(Видео) Гласале за мртов градоначалник, па отишле на гробот да му ја честитаат победата

Жители на село во Романија гласале за стариот градоначалник, Ион Алиман, иако тој починал пред две недели од коронавирусот, пишува Ројтерс. Според податоците на Државната изборна комисија, Алиман победил тетпат во трката за градоначалник на селото Девесело со 64 отсто од гласовите. Па откако завршиле локалните избори, десетина луѓе запалиле свеќи на

Ѕвездата на „Гранд“ чека бебе со бившиот маж

Ѕвездата на „Гранд“ чека бебе со бившиот маж

Јелена Гербец, пејачката од Гранд, откри дека чека бевбе со поранешниот маж Владан Ѓоршевиќ, со кого се разведе во 2019 година. Иако не се заедно, тие решиле да си дадат нова шанса, откри пејачката во емисијата „Никогаш не е доцна“, каде што беше дел од жирито. „Бебето не е изненадување. Сакавме уште едно дете и … Continue reading Ѕвездата на „Гранд“

(Видео) После години на брод  Ноне дома слави роденден

(Видео) После години на брод Ноне дома слави роденден

Поп пејачката Ноне Неделковска денес слави роденден. Таа со кармин на огледало напиша дека полни 34 години, па видеото го сподели на социјалните мрежи.  По ова следеа честитки од нејзините фанови. Ноне, една од победничките на “Макфест“ е во  Македонија, иако предходно  повеќе од осум години работеше на брод. Овој пат, наместо на брод, роденденот …