притисни ентер »

Извори

Мои рецепти

Сир торта со капини и чоколадо

Сир торта со капини и чоколадо

Прво го приготвуваме тестото, т.е. кексот. Посебно се мешаат сувите состојки, а посебно водените. Потоа се се меша заедно. Калап бр 24 се намастува и набрашнува и во него се истура половина од тестото. Се печи во загреана рерна на 190С 8 минути. Од млекото прашокот за пудинг и шеќерот се вари пудинг крем. Кога е готов, се трга од рингла и во него се

Делимано чоко лешник торта

Делимано чоко лешник торта

Уште една чоко торта за вашиот роденден, драги наши пријатели, помагачи во кујната, со вашите прекрасни садови за подготовка на храна, електрични уреди,......... Тортата е подготвена во калап со обрач на Делимано, бр 20 Прво го подготвуваме тестото, основата на чоко тортата. Во сад ги ставаме белките, матиме со миксер, додаваме шеќер, а потоа со исклучен

Лепчиња за хот дог

Лепчиња за хот дог

Јајцата, квацецот и шеќерот се додаваат во водата и се мешаат. Се додава брашното и почнува да се меси, потоа се додаваат путерот и солта. Се меси десетина минути, се покрива со фолија и се остава да стасува околу 60 минути. Се размесува и повторно се остава да стасува 30 минути. Разделете го тестото на парчиња од 80гр, формирајте ги во добро познатата

Печен лосос со магданос и лук

Печен лосос со магданос и лук

Подготовка Измијте го лососот, посолете го убаво и оставете го да одмори околу пола час. Лососот наредете го во намрсена тава за печење. Одозгора на секое парче ставете по малку медитеранска мешавина, црн бибер, магданос и сецкано лукче. Врз секое парче ставете маслиново масло. Тавата покријте ја со алуминиумска фолија и печите на 200 степени околу

Потпечен карфиол со млеко

Потпечен карфиол со млеко

За обожавателите на карфиолот имам еден вкусен рецепт. Подготовката е следна Во еден поголем сад го кршиме карфиолот на мали цветчиња. Ги чистиме убаво цветовите и ги миеме. Тавата во која ќе приготвуваме ја попрскуваме со масло. На страна во сад матиме три јајца и ги зачинуваме со бибер и сол. Додаваме млеко и благо промешуваме. Кашкавалот го рендаме

Јуфки со спанаќ

Јуфки со спанаќ

Домашни јуфки со спанаќ се вистински деликатес. Спанаќот кратко обарете го, исцедете го од водата и ставете го во блендер. Во сад ставете го брашното, јајцата, спанаќот, маслото и малку мускатно оревче. Замесете тесто со раце и додавајте вода колку што е потребно за да се измеси тврдо тесто. Од тестото поделете помали парчиња и истегнете ги во машина

Торта со чоколаден мус

Торта со чоколаден мус

Подготовка на тестото. Најпрво на работната површина со спатола за тесто се изработуваат шеќерот и омекнатиот путер додека не станат мазна крема. Потоа на работната површина од брашното се формира фонтана, се додаваат кремата и остантите состојки и се формира мазно тесто. Тестото се остава да се лади во фрижедер пола час. Од изладеното тесто се формира

Делимано роденденска чоколадна торта

Делимано роденденска чоколадна торта

Среќен роденден Делимано и уште мноооогууу години да славите родендени, вие и ние заедно на оваа убава страна. Подготвив нешто мнооогуууу вкусно, чоколадно, издашно и богато на вкус. Состојките за тесто јас ги дуплирав веднаш и печев во голем правоаголен плех Вака ми беше попрактично, за да добијам убави правоаголни парчиња.. Во вангличка се става

Витаминска Бомба за Имунитет

Витаминска Бомба за Имунитет

Сезоната на настинки и вируси полека ни се приближува, па затоа сега е идеално време да се заштитите себеси и своето семејство на природен начин и да си го зајакнете имунитетот. Силниот имунитет значи отпорност на организмот кон различни болести, па со самото тоа и добро здравје. Секако, во аптеките секојдневно се продаваат се повеќе разноврсни препарати

Слатко од зрели смокви

Слатко од зрели смокви

Ова ми е омиленото слатко, штета што зрелите смокви ги има краток период, Едноставно морав да ги искористам. Овој пат смоквите се од една прилепска смоква (добро е што ја открив ха ха), а по изглед се крушковидни како оние од Домашното слатко од крушковидни смокви на Катерина. - Смоквите ги ставив во сад со вода и сода бикарбона, да спомнам дека смоквите