притисни ентер »

Извори

Спортски

Младиот напаѓач потврди дека е пред трансфер во Милан: Ова е голема работа за мојата кариера

Младиот напаѓач потврди дека е пред трансфер во Милан: Ова е голема работа за мојата кариера

Милан минатата недела одигра натпревар против Бодо во квалификациите за Лигата на Европа и се „заљуби“ во ѕвездата на норвешкиот тим. Станува збор за младиот крилен напаѓач, Јенс Петер Хауге . Хауге беше асистент на првиот гол и го постигна вториот со одличен удар од далечина. Италијанските медиуми пренесуваат дека Милан веднаш после натпреварот започнал

Адама Траоре доби репрезентативен повик, но не од Шпанија

Адама Траоре доби репрезентативен повик, но не од Шпанија

Aдама Траоре е играч за кој се пишува во последно време, тој сега доби повик од селекторот на Мали за пријателски натпревари. Траоре играше за младинските категории на Шпанија, држава во која е роден и во која растеше. Два пати доби повик во сениорската репрезентација, но се уште не забележал официјален настап па може да ја промени репрезентацијата

Себичниот Салах: Погледнете каква шанса му упропасти на Жота 🎥

Себичниот Салах: Погледнете каква шанса му упропасти на Жота 🎥

Фановите на Ливерпул по победата на нивниот тим против Арсенал го критикуваат Мохамед Салах. Новото засилување за Ливерпул, Диого Жота постигна гол за конечните 3:1, но можеше да погоди и претходно ако Салах не му направеше проблем. How GREEDY & SELFISH can Salah be??? Puts his personal achievements before the teams pic.twitter.com/yOOPsKo1Ru — Carefree

Ковид-19 во Етникос: Богатинов и Костовски позитивни!

Ковид-19 во Етникос: Богатинов и Костовски позитивни!

Во екипата на Етникос Ахна се појави коронавирус и помеѓу позитивните фудбалери Мартин Богатинов и Јован Костовски. Богатинов и Костовски биле позитивни на Ковид-19 заедно со уште 14 лица. Во овој клуб настапува и Бојан Маркоски , уште еден наш фудбалер, неговиот тест бил негативен. Костовски и Богатинов се чувствуваат добро и засега не покажале симптоми

Детали за „војната“ помеѓу Лампард и Алонсо: Френк никогаш не сме го виделе толку лут и бесен

Детали за „војната“ помеѓу Лампард и Алонсо: Френк никогаш не сме го виделе толку лут и бесен

Челзи против ВБА губеше со 3:0 на полувремето во третото коло од Премиер лигата, а на крајот „сините“ успеаа да извлечат бод (3:3). Медиумите на Островот пишуваат дека по овој меч во соблекувалната на Челзи се случувала вистинска драма. Алонсо беше заменет на полувремето, а Лампард го критикувал пред сите во соблекувалната на паузата. Не е потврдено,

Клоп: Кин кажал дека сме играле лошо? Сигурно гледал друг натпревар 🎥

Клоп: Кин кажал дека сме играле лошо? Сигурно гледал друг натпревар 🎥

Ливерпул вчера на свој терен го победи Арсенал во дербито од 3. коло во Премиер лигата со 3:1. Арсенал успеа да поведе со 1:0 со голот на Лаказет , но домаќините стигнаа до пресврт со головите на Мане, Робертсон и Жота . После натпреварот во центарот на вниманието се најде Клоп. Тренерот на Ливерпул слушнал дека Рој Кин во коментирањето на натпреварот

Фати ја шокирал Барселона: Сака 10 пати поголема плата!?

Фати ја шокирал Барселона: Сака 10 пати поголема плата!?

Ансу Фати (17) во првиот настап за Барселона во новата сезона одигра одличе ннатпревар. Во премиерата на „новата Барселона“ после доаѓањето на Куман тинејџерот беше еден од најдобрите на теренот во победата од 4:0 против Виљареал. Фати ги постигна првите два гола за Барселона во 15. и 19. минута и така стана најмладиот играч во топ 5 првенства кој

Меси со прославата на погодокот ја провоцираше управата на Барселона 🎥

Меси со прославата на погодокот ја провоцираше управата на Барселона 🎥

Барселона во третото коло на Ла Лига го довлада Виљареал со 4:0. Двоен стрелец беше Ансу Фати, еднаш стрелаше Меси, а Торес си постигна автогол. Лионел Меси беше стрелец од 11 метри, а погодокот го прослави како поранешен играч на Луис Суарез. Аргентинецот не се согласува со одлуката на Управата за заминувањето на Суарез, а сега тоа го потврди. Неодамна

Oфицијално: Боатенг ќе игра во Серија Б

Oфицијално: Боатенг ќе игра во Серија Б

Новиот италијански второлигаш Монца има големи амбиции и уште во оваа сезона сакаат борба за место во Серија А. Клубот кој е во сопственост на Силвио Берлусокони и за кој Адријано Галијани е прв оперативец го претстави и најголемото засилување во овој преоден рок. Монца доведе повеќе засилувања, но сигурно дека најголемото име е Кевин-Принс Боатенг

Треба ли да се размисли за промена на ВАР? Што со големиот број пенали?

Треба ли да се размисли за промена на ВАР? Што со големиот број пенали?

ВАР во фудбалот донесе позитивни работи, но веројатно нешто мора да се промени во неговото користење. Имено, до овој викенд (до неделата) беа одиграни 24 натпревари во најсилните топ 5 првенства и и досудени се – 15 пенали! Ова е навистина голема бројка и сигурно нема човек кој следи фудбал да не го забележи зголемиот број казнети удари. Викендов најмногу