притисни ентер »

Извори

Телефони

ПСА групацијата склучува договор со Тојота

ПСА групацијата склучува договор со Тојота

ПСА Пежо Ситроен партнството планира да го прошири производствениот капацитет на Toјoтa , со цел да добие регулаторна дозвола за спојување со Фиат Крајслер. Купувачите надвор од Европската Унија имаат право на поврат на ДДВ за користени автомобили од Германија. Тојота со новиот договор ќе добие дел од погонот за производство за помали комерцијални

Apple сам дизајнирал специјална заштитна маска

Apple сам дизајнирал специјална заштитна маска

Поради пандемијата од коронавирусот , Apple осмисли заштитна маска во стилот на Apple. Објавено е на YouTube каналот Unboxing Therapy, како осмислиле Apple за своите вработени посебна заштитна маска што може да се пере и да се носи неколку пати. На видеото се гледа дека маските се „дизајнирани во Apple , а направени се во Кина“. Секоја кутија содржи

Samsung наскоро со екстра брз полнач од 65W

Samsung наскоро со екстра брз полнач од 65W

Samsung Mobile веќе го регистрирал новиот екстра брзо полнач кој ќе има за нив рекорден капацитет на брзо полнење од 65W. Полначот од 65W најверојатно ќе биде наменет за следната генерација на премиум смартфони како што се Galaxy S21 моделите кои пристигнуваат во првите три месеци од 2021 година.

Samsung награден со 48 признанија за дизајн на IDEA 2020

Samsung награден со 48 признанија за дизајн на IDEA 2020

Компанијата Samsung Electronics освои дури 48 награди за извонредниот дизајн, во рамките на меѓународно признатиот настан International Design Excellence Awards 2020 (IDEA 2020), вклучувајќи едно злато, четири сребрени, четири бронзени и престижното признание Best-in-Show. Освен награда за врвен дизајн во поглед на креативноста и и иновациите, Samsung

Претставен Huawei P Smart 2021 со мега батерија

Претставен Huawei P Smart 2021 со мега батерија

Huawei иако има уште три месеци до крајот на оваа година, веќе го претстави новиот Huawei P Smart 2021 кој како главен адут ќе ја има мега батеријата со капацитет од 5000 mAh. Huawei P Smart 2021 повторно ќе биде одличен смартфон од средната класа со одлични перформанси пред се во понудата на мобилните оператори. Huawei P Smart 2021 располага со 6

Рецензија: Инбоксот на Google Messages ќе биде значително прочистен

Рецензија: Инбоксот на Google Messages ќе биде значително прочистен

Google со следната надградба на мобилната апликација Messages се очекува да воведе бројни филтри за прочистување на пораките кои по одредено време не ви се потребни воопшто и само го оптоваруваат вашиот инбокс. Имено, девелоперите од XDA открија дека во бета верзијата на Google Messages има нов код кој треба да биде активиран со официјалната надградба

Како изгледа првата летачка безбедносна камера Always Home Cam?

Како изгледа првата летачка безбедносна камера Always Home Cam?

Спојот на дроновите и безбедноста на домот најдобро ја изразува компанијата Ring преку претставувањето на првата летачка камера за надзор за употреба во домашни услови. Always Home Cam е дрон кој има вградена безбедносна камера и видео надзорот може да го прегледувате и со вашиот смартфон. Практичноста на овој уред е што може одеднаш да покрие поголем

Објавен нов патент за Huawei Mate X2 со 5 камери

Објавен нов патент за Huawei Mate X2 со 5 камери

Huawei Mate X2 ќе биде со нов дизајн, кој овој пат го претстави Let'sGoDigital. Дисплејот овој пат се вклопува кон внатрешната страна, со релативно голем надворешен екран со punch-hole за камерата. Имаме кружен модул со дури пет камери. Дисплејот на Mate X2 ќе биде со 8.03-инчи големина и 4,5-инчен надворешен екран. Под хауба се очекува Huawei Mate

Google Maps ќе покажува каде има жаришта со COVID-19

Google Maps ќе покажува каде има жаришта со COVID-19

Google најави ажурирање на Google Maps , која ќе ни помогне да согледуваме каде има најмногу заболени од коронавирусот. Опцијата е веќе и достапна во 220 земји во цел с вет. На мапата ќе забележите нова црвена точка, која ќе биде показател колку заразени има вкупно. Се разбира, Google ќе се погрижи овие податоци да бидат точни и прецизни.

TikTok ќе се ангажира повеќе за бришење на вознемирувачките видеа

TikTok ќе се ангажира повеќе за бришење на вознемирувачките видеа

Имаше видео со вознемирувачка содржина што беше објавено и на Instagram, Twitter и Youtube. На TikTok се појавуваа исечоци од видеото неколку недели по ред, затоа што многу корисници го преземале оригиналното видео и потоа уфрлувале делчиња од него. TikTok се уште се бори да ја отстрани целосно снимката од својата мрежа. Генералниот менаџер за Нов