притисни ентер »

Извори

Убавина и здравје

Наум Петрески после шест месеци конечно на дружба со скопската публика

Наум Петрески после шест месеци конечно на дружба со скопската публика

Се вели најдобрите секогаш одат во пар, а дека е навистина така ќе се увериме уште еднаш оваа сабота (3 октомври) кога најдобриот машки вокал на домашната фолк сцена, после подолга и вонредна пауза, ќе запее на сцената во добро познатиот рибен ресторан „Фиш“ (покрај Вардар). Се радувам што конечно ќе се дружам со мојата публика. Ми недостасуваше и

Гоце Бошковски со песна за сите што живеат во  „Искинати спомени“!

Гоце Бошковски со песна за сите што живеат во „Искинати спомени“!

Прилепчанецот Гоце Бошковски – Чоки е еден од оние македонски учесници во најголемото и најпопуларно регионално музичко натпреварување, музичкото талент шоу „Ѕвездите на Гранд“ , кои во минатиот циклус  оставија најсилен впечаток , а и најдалеку дотуркаа. Годинава  Гоце – Чоки е повторно дел од региналната „ѕвездена елита“ со уште посилни амбиции и

Гвинет Палтроу го прослави 48. роденден гола!

Гвинет Палтроу го прослави 48. роденден гола!

Актерката Гвинет Палтроу го прослави својот 48 роденден гола! Поранешната девојка на Бред Пит, односно сопругата на Крис Мартин од групата „Колдплеј“ ги воодушеви следбениците со фотографија во „роденденско одело“. „Одлучив да направам ваква слика“ , напиша Гвинет покрај фотографијата каде ја гледаме гола во дворот. Сликата најверојатно ја направи

Бред Пит за новата девојка: „Се чувствувам сакано“

Бред Пит за новата девојка: „Се чувствувам сакано“

Актерот Бред Пит веќе неколку месеци има нова девојка, 27 годишната германска манекенка Никол Потуралски која ја однесе на романтичен одмор во Франција. View this post on Instagram 😁😁😁 A post shared by Nico (@nico.potur) on Sep 21, 2020 at 10:03am PDT Извор близок на актерот тврди дека тој се чувстува одлично и не се грижи за коментарите за новата

Испливаа мрачните тајни на Хју Хефнер: „Зајачиците“ проговорија за пеколот низ кој минувале во неговата прочуена вила

Испливаа мрачните тајни на Хју Хефнер: „Зајачиците“ проговорија за пеколот низ кој минувале во неговата прочуена вила

Хју Хефнер почина пред три години, а по неговата смрт, многу „Плејбој зајачици“ од вилата, јавно зборуваа за сè што се случуваше зад sидовите на прочуениот дом на Хефнер. Иако важеше за човек кој ги ужива сите придобивки од животот, тој очигледно знаеше да претера. Една година по смртта на Хефнер, беше објавен документарец во кој „зајачиците“ јавно

Која е мајка, а која е ќерка: Сопругата и наследничката на Силвестер Сталоне уживаат на плажа во Мексико

Која е мајка, а која е ќерка: Сопругата и наследничката на Силвестер Сталоне уживаат на плажа во Мексико

Џенифер Флавин, сопругата на Силивестер Сталоне и Систин Сталоне, ќерката на актерот, уживаат на одмор во мексиканско летувалиште Тулум. Двете биле забележани на една локална плажа. Мајката и ќерката прво одмарале, а потоа се капеле во океанот. Папараците ги фотографирале во бикини, а во прв план е нивната витка линија. loading...

Едноставен трик за да спречите исфрлање храна од фрижидерот

Едноставен трик за да спречите исфрлање храна од фрижидерот

Со самото купување намирници, многу луѓе ги ставаат на полиците во фрижидерот туркајќи ги користените и отворените кон крајот. Ова често доведува до влошување на храната што веќе била користена и заборавена. За да се ослободите од постојаниот отпад од храна, докторката и гастро-блогерка Дениз Бастард користи едноставен трик што реши да го сподели со

Ова се главните причини зошто вагата може да покаже дека сте се здебелиле преку ноќ

Ова се главните причини зошто вагата може да покаже дека сте се здебелиле преку ноќ

Ова добро познато сценарио сигурно го доживеале барем еднаш сите што се обидуваат да ослабат. Иако е фрустрирачки, пред да започнете да лудувате и да размислувате за откажување – добро е да знаете зошто може да се случи ова. Еве 10 причини зошто вагата може да покаже дека сте се здебелиле преку ноќ: Вежбавте напорно претходниот ден „По напорен тренинг,

Со помош на овој супертрик, секогаш ќе го залажувате мозокот дека сте сити

Со помош на овој супертрик, секогаш ќе го залажувате мозокот дека сте сити

„Овој трик ќе го измами вашиот мозок и ќе ве натера да мислите дека сте сити. Ако се борите со големината на порциите, послужете ги оброците на помали чинии. Количината на храна е иста, но во помал сад се чини дека има повеќе“, напиша таа на Инстаграм. Таа посочува дека луѓето служат помали количини храна во помали чинии, и затоа јадат помалку. „Јас

Дали често ги „кршите“ прстите на рацете? Можеби го имате овој проблем

Дали често ги „кршите“ прстите на рацете? Можеби го имате овој проблем

Веројатно веќе сте слушнале дека „кршењето“ на прстите на вашите раце не е здраво, дека може да предизвика артритис и дека го троши маслото за подмачкување околу зглобовите. Но, д-р Алекс Фоксман од институтот Беверли Хилс негира – практиката нема да предизвика артритис. Иако „кршењето“ на прстите нема да предизвика артритис, неколку истражувања покажаа