притисни ентер »

Извори

Женски Магазин

(ФОТО) Рај за очи: Каролина Гочева конечно на одмор, ги покажа долгите нозе

(ФОТО) Рај за очи: Каролина Гочева конечно на одмор, ги покажа долгите нозе

Откако пред само неколку дена прослави годишнина со својот сопруг Михаил , пејачката Каролина Гочева замина на одмор. Дестинацијата е се уште непозната, но фотографијата која ја објави на својот профил на Инстаграм открива дека станува збор за рајско место. „Конечно лето“ стои во описот, на фотографијата каде Каролина е во бел аутфит кој ги истакнува

(ФОТО) Ноне Неделковска во четвртата декада од животот: Слави роденден и изгледа како девојче

(ФОТО) Ноне Неделковска во четвртата декада од животот: Слави роденден и изгледа како девојче

Ноне Неделковска, која одамна не се занимава со пеење, но секогаш е интересна за јавноста, по осум години работа на брод како советник за убавина во фришоп, сега се наоѓа во својот роден Велес. Вчера го прослави и својот 34-ти роденден во домашна атмосфера во опуштено издание по тренерки, заедно со своето милениче куче, и секако најблиските од семејството

Први симптоми на малигнен карцином: Внимавајте на овие промени на ноктите

Први симптоми на малигнен карцином: Внимавајте на овие промени на ноктите

Дијагнозата на малигна болест често е тешка поради незабележителни симптоми во раните фази на рак Раните знаци на рак во организмот честопати се занемаруваат, од незнаење за тоа како оваа болест се манифестира на самиот почеток. Голем број луѓе се обраќаат до експерти само кога болеста напредува, па затоа е многу важно навремено да се препознаат знаците

Што да правите: Како да го убедите детето во случај да не сака да оди на училиште?

Што да правите: Како да го убедите детето во случај да не сака да оди на училиште?

Учениците до трето одделение во основните училишта за два дена ќе ја стартуваат новата учебна година во училишните клупи. Како да му помогнете на вашето дете да се прилагоди на училиште и да посетува училишни часови со интерес? Многу родители, особено на помлади деца, се соочуваат со голем проблем - нивното дете не сака да оди на училиште. Степенот

Во контроверзни панталони: Меган Маркл изненади со стајлингот (ФОТО)

Во контроверзни панталони: Меган Маркл изненади со стајлингот (ФОТО)

Поранешната војвотка блескаше во лежерен стил кој вклопува навидум некомпатибилни материјали. Меган Маркл изрази јавна поддршка за финалистот на шоуто Америка има талент, па му се обрати преку видео порака. Имено, станува збор за Арчи Вилијамс, човек кој со години беше лажно обвинет во затвор, а по ослободувањето се бореше за победа во ова шоу. Сепак,

Прирачник за самољубов 4

Прирачник за самољубов 4

Продолжение на колумната Во моментов сум поправена шест килограми и воопшто не сум потресена за тоа. Ќе ги извадам. Секој ден имам нова цел, секој ден си правам промени на кои си се прилагодувам. Да се вратам на тоа што и како почнав и продолжив да јадам и како успеав да ослабам 25кг без да ми висне кожа, без стрии и без целулит. Без интервенција,

Стил на денот: Црнобели комбинации по примерот на Гвинет Палтроу

Стил на денот: Црнобели комбинации по примерот на Гвинет Палтроу

Актерката која вчера го прослави својот 48-ми роденден покажувајќи им на сите колку добро изгледа со гола фотографија од себеси , денеска е наша инспирација за стил. Едноставно таа обожава црнобели модни комбинации, а истите одлично ѝ стојат. Дали станува збор за класична елеганција, или пак спортски кежуал изглед, Гвинет секогаш го има правилниот

Криси Тејген хоспитализирана поради високоризична бременост: Постојано крвавам

Криси Тејген хоспитализирана поради високоризична бременост: Постојано крвавам

Криси Тејген е бремена со нејзиното трето дете , но оваа бременост ѝ донесе компликации. Авторката, продуцент и модел е на патолошка бременост и одмараше дома веќе неколку недели за да го зачува своето бебе безбедно, но неодамна сподели дека сега е хоспитализирана за сè да биде во ред. Криси сподели дека причината за паталошката бременост е постојано

8 здрави навики кои ќе ве направат поуспешни, продуктивни и недвосмислено попаметни

8 здрави навики кои ќе ве направат поуспешни, продуктивни и недвосмислено попаметни

Сите сме, во поголема или помала мера, робови на нашите навики. Дневните рутини или навики во голема мера го одредуваат текот на настаните во даден ден. Од начинот на кој го започнувате денот до тоа како го завршувате, секој ваш чекор и секоја ваша мисла се важни. Во овој поглед, ви претставуваме здрави навики кои ќе ве направат поуспешни, продуктивни

Флори Имери: Ќе ја бојкотираме наставата во средните училишта во Струга доколку мора да биде онлајн

Флори Имери: Ќе ја бојкотираме наставата во средните училишта во Струга доколку мора да биде онлајн

Средношколци од средното стручно училиште „Нико Нестор“ и гимназијата „Д-р Ибрахим Темо“ од Струга, минатата недела најавија бојкотирање на стартот на учебната година доколку таа започне со онлајн настава. Претседателот на средношколскиот совет во „Нико Нестор“, Флори Имери вели дека доставиле писма до директорите на двете училишта и до општината,