TECHNO

Европол предупредува на раст на детската порнографија и проблем со идентификацијата на сторителите поради вештачката интелигенција

Република - пред 1 ден

Apple Maps сега може да се користи и преку веб-прелистувач

Конект.мк - пред 5 часа

Саркофаг од римската ера откриен на плажа во Варна

Макфакс - пред 3 часа

Една од најголемите заблуди поврзани со алкохолот

Точка - пред 1 час

Новата технологија го згрози Интернетот: Забранета е во европска земја

Инфо - пред 3 часа

Samsung го започнува последното одбројување до почетокот на ОИ во Париз 2024 со ново Олимписко™ рандеву на плоштадот Марини

Конект.мк - пред 4 часа

Кинеските научници докажаа дека има вода во примероците што ги донесоа од Месечината

Канал 5 - пред 21 часа

Google TV Streamer е нов set-top box што го наследува Chromecast

Конект.мк - пред 1 ден

Рециклирање електронски отпад до ретки метали

365.mk - пред 4 часа

Spotify го потврди доаѓањето на поскап пакет со висок квалитет на звукот

Конект.мк - пред 1 ден

Со напредна технологија Австралијци пронајдоа остатоци од брод потонат пред 55 години

Кајгана - пред 6 часа

(ВИДЕО) Голем успех: Оваа игра влезе во Топ 10 најпродавани досега

USB - пред 8 часа

Да ги користите овие PDF услуги? Внимавајте, тукушто се хакирани!

USB - пред 8 часа

Голем успех на младиот бренд: 100.000 продадени примероци за три часа!

USB - пред 8 часа

Македонските Microsoft и Adobe шампиони, со поддршка на реномирани домашни компании патуваат на светскиот натпревар во Анахејм, Калифорнија

Конект.мк - пред 1 ден

Откриена една од најстарите сметки во светот: Тоа што се продавало пред 35 века сѐ уште се купува

Слободен Печат - пред 23 часа

Бразилските шуми мигрираат на повисоки надморски височини поради зголемените температури

Кајгана - пред 1 ден

Мразите да слушате говорни пораки? WhatsApp има решение

Инфо - пред 21 часа

Ново истражување: Мирисот на човечкиот стрес може да влијае на емоциите на кучињата

Слободен Печат - пред 1 ден

Twitch го врати профилот на Доналд Трамп

Кајгана - пред 1 ден

Првата електрична станица за полнење бродови на море користи енергија од ветрот

Конект.мк - пред 1 ден

ВИДЕО: 10 милиони за седум дена

USB - пред 1 ден

Германската морнарица повеќе нема да го користи ова

USB - пред 1 ден

[ВИДЕО] Дронови како птици

Точка - пред 23 часа

Овозможено од YouTube Music: потпевнете и пронајдете песна

USB - пред 1 ден

Можеме ли да го запалиме Уран за да ги украдеме неговите дијаманти?

Точка - пред 1 ден

Платформата Х ќе блокира линкови во одговори: Ова се причините за ваквата одлука

Точка - пред 1 ден

Како се создава звукот? 7 забавни факти што мора да ги знаете

Кајгана - пред 1 ден

Глобалниот компјутерски прекин покажа дека сме на една грешка на хаос

365.mk - пред 1 ден

Винамп се врати „од мртвите“

365.mk - пред 1 ден

Никој не го сака овој гаџет на Apple

Инфо - пред 1 ден

Кина направи нуклеарен реактор кој сам може да се излади

365.mk - пред 1 ден

На дното на Тихиот Океан откриен мистериозен „темен кислород“

Конект.мк - пред 1 ден

Microsoft: Договорот од 2009 година е виновен за се

Курир - пред 1 ден

Новата технологија ја чисти водата на Флорида

365.mk - пред 1 ден

На Земјата денес ѝ се заканува нова соларна бура

Независен - пред 1 ден

ВИДЕО: Nintendo се обиде да го скрие тоа, но ние сепак дознавме

Инфо - пред 1 ден

Старт менито за Windows 11 добива необични промени

Инфо - пред 1 ден

ВИДЕО: „Некој навистина плаќа 2.000 евра за телефон? Неверојатно“

Инфо - пред 1 ден

Apple го одобри

USB - пред 1 ден