притисни ентер »

Топ вести

Забава

Станија се пофали дека добила 100 евра помош од државата, па ги почасти фановите со разголени фотографии (ФОТО)

Станија се пофали дека добила 100 евра помош од државата, па ги почасти фановите со разголени фотографии (ФОТО)

Може да се каже дека вчера беше убав ден за познатата старлета Станија Добројевиќ. Реалити ѕвездата на Инстаграм се пофали дека и биле уплатени 100 евра, кој во Србија ги добива секој полнолетен граѓанин. – Легнаа 100 евра! Благодарам претседателе – напишала Станија. Еве ја и нејзинта објава: Фото: Инстаграм Но, тоа не било се од Станија. Имено, таа

Здогледале мечка како им се приближува , се преплашиле кога им го отворила Мерцедесот (ВИДЕО)

Здогледале мечка како им се приближува , се преплашиле кога им го отворила Мерцедесот (ВИДЕО)

Група пријатели биле во кабината во Ашевил кога ја забележале мечката како оди околу луксузниот автомобил. Тие прво го бркале животното подалеку од Мерцедесот, но мечката се вратила и импресивно ја отворила влезната врата додека снимале. Потоа едниот од нив, поранешен извидник, почнал да вреска, а другите му се придружиле, по што мечката избегала.

Зошто пешачењето е „закон“ за слабеење?

Зошто пешачењето е „закон“ за слабеење?

Зошто пешачењето е „закон“ за слабеење? Доколку сакате да ја доведете физичката кондиција и килограмите во ред, а некако се’ уште не ви се вежба во група, има едно евтино, едноставно и загарантирано решение – пешачење. Ова е одличен начин за раздвижување посебно ако стилот на живот ви наложува многу седење. Пешачењето помага во согорувањето калории,

Ален Исламовиќ станува политичар – Познатиот пејач ќе води борба со мигрантите за да го спаси родниот крај

Ален Исламовиќ станува политичар – Познатиот пејач ќе води борба со мигрантите за да го спаси родниот крај

Ален Исламовиќ станува политичар, а причина за тоа се проблемите со мигрантите кои го уништиле неговиот роден град Бихаќ. Пејачот одлучил да му се придружи на првиот градоначалник на Бихаќ и да биде дел од неговата Нова иницијатива. Сакам да им помогнам на граѓаните на Бихаќ за улиците во нашиот град повторно да им се вратат, да им се врати слободата

Убавата русокоса споделила фотографија од тоалетот, но не забележала дека ‘ѕирка’ задникот од нејзиното момче: „По 40 минути сфатив…“

Убавата русокоса споделила фотографија од тоалетот, но не забележала дека ‘ѕирка’ задникот од нејзиното момче: „По 40 минути сфатив…“

Убавата русокоса споделила фотографија од тоалетот, но не забележала дека ‘ѕирка’ задникот од нејзиното момче: „По 40 минути сфатив…“ Фотографијата ја избришала по 40 минути кога сфатила што направила, но веќе било доцна. Атрактивнакта Шенон Бат (22) се обидела да се пофали со својот стајлинг пред да излезе од својот дом, па направила селфи фотографија

(ВИДЕО) Како од бајка: Ѕирнете во домот на Лепа Брена

(ВИДЕО) Како од бајка: Ѕирнете во домот на Лепа Брена

Фолк ѕвездата Лепа Брена и нејзиниот сопруг Боба Живојиновиќ имаат луксузна вила во Бежаниска коса во Белград, чиј ентериер е како од бајка. Имено, минатата година пејачката ги отвори вратите на нејзиниот луксузен дом за потребите на шоу и во таа пригода ја покажа на јавноста внатрешноста на домот, но и нејзиниот голем двор пред куќата каде има базен,

СЕВЕРИНА ШЕСТ МЕСЕЦИ БЕЗ СИНОТ: Ова е мојот глас против неправдата (ВИДЕО)

СЕВЕРИНА ШЕСТ МЕСЕЦИ БЕЗ СИНОТ: Ова е мојот глас против неправдата (ВИДЕО)

Пред точно 6 месеци на Северина Којиќ, судот во Загреб и го одзеде синот и му го додели на нејзиниот поранешен сопруг Милан Поповиќ, а п ејачката поради тоа на Инстаграм објави видео од ланскиот концерт, каде ја пее песната „ Родено мое “. Северина доживеа вистинска драма во моментот кога и беше одземен синот и не криеше колку и е тешко, а доби поддршка

(ФОТО) 52 годишниот милијардер објави ретки слики со неговата 25 годишна девојка

(ФОТО) 52 годишниот милијардер објави ретки слики со неговата 25 годишна девојка

Италијанскиот милијардер Џанлука Вацки наскоро ќе стане татко на 25-годишната манекенка Шарон Фонсека. 52-годишникот изгледа посреќно од кога било и тој јасно го покажува тоа на секој негов пост на  Инстаграм. И покрај големата разлика во годините меѓу двојката, тие максимално уживаат во овој убав момент од животот. Тие се доказ дека возраста воопшто

(Видео) Луна и Анабела се караат пред сите , а кога се сами…

(Видео) Луна и Анабела се караат пред сите , а кога се сами…

Анабела Атијас и Луна Џогани синоќа жестоко се скараа во тек на емисијата која ја водеше Милан Милошевиќ. „Јас со сите вас завршив“, и кажа Луна на Анабела. „Зар не кажа дека си луда на мене?“, праша Анабела. „Му благодарам на Бог што дојдовте вие да видите зошто не сум нормална“, кажа Луна. „Тоа ти е оправдување?“, праша Анабела. „Ме нема! Заминувам,

Вкусна билка со лековито дејство, еве зошто треба да користите ѓумбир

Вкусна билка со лековито дејство, еве зошто треба да користите ѓумбир

Вкусна билка со лековито дејство, еве зошто треба да користите ѓумбир Ѓумбирот е тропска зачинска билка која расте во висина од 100 до 150 сантиметри и потсетува на трска поради листовите. Коренот на ѓумбирот е меснат , во дебелина колку прст и околу 20 сантиметри долго. Спецификата на ѓумбирот е во ароматичноста на коренот, која потсетува на лимон,

ПРЕДАНИЈА И ЛЕГЕНДИ ОД МАРИОВСКО: Крале Марко светец со Божја сила

ПРЕДАНИЈА И ЛЕГЕНДИ ОД МАРИОВСКО: Крале Марко светец со Божја сила

Краље Марко требе да је змео со Божја сила. Змеови, тија се светци, прописни луѓе, ами со Божја сила. И за тоа се примнати од Бога. Много се лични. Грд али грдомасен змео не мож’ да биди. Сите се лични, убави, како сам Господ! И Марко је бил личен, убав, та не можеше повеќе да биди! И тије старите змеови, од преди Марковото време и тије се од мајка

За кратко време ќе бидете воодушевени: Трик од кој растенијата ќе ви цветаат како нови

За кратко време ќе бидете воодушевени: Трик од кој растенијата ќе ви цветаат како нови

ИЗВОР Скопје24 | мај 28, 2020 Орхидејата е една од најубавите собни билки. Главно ја купуваме кога е во цвет. Со текот на времето, цветовите отпаѓаат и после долг изминат период – орхидеата не процветува. Просечната должина на цветање на орхидејата Falenopsis е три месеци. Обично цвета два или три пати годишно. Паузата помеѓу цветањето може да биде

Завршил на суд! Саша Поповиќ ја тужел Српската православна црква: “Сакал да присвои нешто што не е негово, полицијата го истерала

Завршил на суд! Саша Поповиќ ја тужел Српската православна црква: “Сакал да присвои нешто што не е негово, полицијата го истерала

Се поради имот Познато е дека директорот на “Гранд“ потекнува од попско семејство од Нови Сад. Дедото на Саша, Стева Поповиќ, бил старешина во црквата Св Никола. Ретко кој се сеќава на тој период, но не и еден мештанин кој открил детали за Поповиќ кои досега никој не ги знаел. Тој открил дека Саша Поповиќ не е многу добредојден гостин во нивната парохија,

Словенија на Јанша, испраќа пратки до Македонија, а не до Северна

Словенија на Јанша, испраќа пратки до Македонија, а не до Северна

Ова е налепницата залепена од пошта во Словенија на пратка испратена до Битола. Нашинци во Словенија, сметаат дека ова се сменило по доаѓањето на Јанша на власт, бидејќи на пратките кои ги испраќале за Македонија за новогодишните и божикните празници, се лепеле налепници со Северна. И така, испаѓа дека во овој момент, во Словенија повеќе се почитува

Може ли број на куќа да биде извор на тага и страдање во домот – Проверете кој е вашиот

Може ли број на куќа да биде извор на тага и страдање во домот – Проверете кој е вашиот

ИЗВОР Скопје24 | мај 28, 2020 Ако некои броеви се судбински и не можеме да ги промениме, како и кармата што ја носат, во животот има броеви чија промена може да донесе потполно нова енергија, среќа и успех, барем така вика нумерологијата. Двоцифрените броеви во нумерологијата немаат моќ на основните броеви кои се однесуваат на личните датуми, но носат

Три совети за секој хороскопски знак од древните источни мудреци

Три совети за секој хороскопски знак од древните источни мудреци

ИЗВОР Скопје24 | мај 28, 2020 Источните мудреци веруваат дека за сите хороскопски знаци универзумот подготвува три важни лекции кои треба да ги научат. Вреди да се запамети дека мора да живееме според законите на универзумот, кои им се познати на луѓето уште од античко време. Не сè се случува како што е пропишано, како што сакате. Научете ја оваа главна

Прекрасни фотографии од Австралија поради кои веднаш ќе сакате да одите на патување

Прекрасни фотографии од Австралија поради кои веднаш ќе сакате да одите на патување

Полиња со лаванда, живописки ридови, тиркизно море – убавини кои ги нуди Австралија и поради кои ќе посакате веднаш да отидете на патување. 1. Дејлесфорд Ver esta publicación en Instagram Una publicación compartida de Brenton Weihrauch | Australia (@brenton_captures) el 5 Abr, 2020 a las 12:22 PDT 2. Планината Марта Ver esta publicación en Instagram

Цела Југославија го обожаваше малиот Миша од „Жикина династија“: Денеска има 45 години и еве како изгледа (ВИДЕО)

Цела Југославија го обожаваше малиот Миша од „Жикина династија“: Денеска има 45 години и еве како изгледа (ВИДЕО)

ИЗВОР Скопје24 | мај 28, 2020 Актерот Михајло Јевтиќ на многумина им остана во сеќавање како момчето Миша Павловиќ во култниот филм „Жикина династија“, во епизодата „Каков дедо, таков внук“. Кога го играше симпатичниот Миша, Михајло имаше само пет години, а сцените каде е рамо до рамо со легендарниот Драгомир Бојаниќ Гидра, станаа култни. По „Жикина

Пронајдени делови од тело на мајмун, германската полиција тврди дека се работи за грешка

Пронајдени делови од тело на мајмун, германската полиција тврди дека се работи за грешка

Германската полиција соопшти дека ги анализирала пронајдените рака и стопало од мајмун во шума западно од Минхен, а анализата покажала оти станува збор за примероци кои биле чувани за научни потреби. Пред околу една недела прецизно отсечени рака и стопало од мајмун беа пронајдени во шума во близина на баварскиот град Графрат. Откритието беше следено

Избркајте го целулитот за само 24 часа

Избркајте го целулитот за само 24 часа

ИЗВОР Скопје24 | мај 28, 2020 Целулитот е непријател број еден на секоја жена. Особено во лето, кога треба да одиме на плажа или лесно да се облечеме. Има многу препарати кои гарантираат исчезнување… но, ништо од тоа. Можеби треба да пробате со нешто поедноставно. Еве неколку совети како да го загубите целулитот, или барем делумно за само еден ден