Таратур

Адел го одложи концертот кој требаше да го одржи денес – низ солзи им се обрати на обожавателите (снимка)

Таратур - пред 39 минути

Брејвик еднакво опасен како и пред 10 години кога уби 77 лица

Таратур - пред 43 минути

Пошта на Македонија во чест и сеќавање на Тоше

Таратур - пред 47 минути

Шекеринска, Димитров и Царовска бараат апанажа

Таратур - пред 2 часа

Вестбрук еден на еден со Гобер – дрско забивање преку човек (снимка)

Таратур - пред 4 часа

Малата „откачи“ на ЗЗ Топ

Таратур - пред 5 часа

Глечер голем колку Луксембург кој се открши од Антарктикот се стопи и испушти милиони тони слатка вода во океанот

Таратур - пред 5 часа

Јелена Ѓоковиќ не користи парфеми во животот – еве со што „се мириса“

Таратур - пред 9 часа

Врвот на американската и руската дипломатија денеска на средба во Женева

Таратур - пред 9 часа

Генералниот секретар на ОН, Гутереш, верува дека Русија нема да ја нападне Украина

Таратур - пред 9 часа

Блинкен: Дури и ако еден руски војник ја премине украинската граница ќе го сметаме тоа за напад

Таратур - пред 9 часа

Петочна и викенд временска прогноза

Таратур - пред 9 часа

Руско-италијанска научна студија тврди: Спутник V двојно поефикасна против омикрон сојот од вакцината на „Фајзер/Бионтек“

Таратур - пред 21 часа

Нови 1.172 случаи на Ковид-19 во Македонија во последното деноноќие

Таратур - пред 21 часа

Фудбалскиот агент Мино Раиола во тешка здравствена состојба – лекарите се борат за неговиот живот

Таратур - пред 21 часа

На пешачки премин кај Сити Мол смртно прегазена 24-годишна девојка

Таратур - пред 21 часа

39 романи во игра за наградата „Роман на годината“ за 2022 на фондацијата „Славко Јаневски“

Таратур - пред 23 часа

ОН ќе издејствува лекот за Ковид-19 наместо 700 да чини 20 долари

Таратур - пред 1 ден

Камчев нема да бара од Кичеец да му врати 1,5 милион евра – ќе бара обештетување од осудените во „Рекет“

Таратур - пред 1 ден

Ѓоковиќ пак го „јадат“ – сега заради оваа фотографија од авион

Таратур - пред 1 ден

Рубљев призна дека позитивен на Ковид влегол во Австралија – „може уште сум позитивен ако се тестирам“

Таратур - пред 1 ден

АД ЕСМ од денеска го презема работењето на БЕГ и Топлификација Скопје Север

Таратур - пред 1 ден

Ѓоковиќ ќе поднесе тужба против Австралија и ќе бара 6 милиони долари обештетување

Таратур - пред 1 ден

Зверев загрижен за состојбата на Австралија Опен: „Сигурно има повеќе тенисери позитивни на Ковид-19, ама не ги тестираат“

Таратур - пред 1 ден

„Тоа е сибирски рис. Јаде недостојни луѓе и пие само вотка“ – мачориште од 12,5 килограми

Таратур - пред 1 ден

Со моментално 18.498 активни случаи на Ковид-19 Македонија се враќа во групата на ризични земји

Таратур - пред 1 ден

Најслабите армии на светот – ја има и нашата во пописот

Таратур - пред 1 ден

Сонце преку ден, снег во вечерните часови – временска прогноза за овој четврток

Таратур - пред 1 ден

Во последните 24 часа во Македонија 2.051 нов случај на Ковид-19

Таратур - пред 2 дена

Масовните протести дадоа резултат – Рио Тинто си оди од Србија

Таратур - пред 2 дена

Ториевците тврдат: Премиерот Џонсон плачеше во приватните соби на парламентот и повторуваше „Извинете!“

Таратур - пред 2 дена

СЗО апелира дека светот е далеку од крајот на пандемијата на коронавирусот

Таратур - пред 2 дена

Microsoft за 68,7 милијарди долари станува сопственик на компанијата која ги создаде култните Call of Duty и Warcraft

Таратур - пред 2 дена

Холандските власти тврдат дека откриле кој ја предал Ана Франк на нацистите

Таратур - пред 2 дена

Почина најстариот човек на светот

Таратур - пред 2 дена

Мартин Гоџо го фати светиот крст на охридското пристаниште

Таратур - пред 2 дена

Европската агенција за лекови апелира: mRNA вакцините против Ковид-19 не се штетни за бремените жени

Таратур - пред 2 дена

Ковид-19 јако го удрил Надал (снимка)

Таратур - пред 2 дена

Влошена епидемиолошка состојба со Ковид-19 – за една недела бројот на нови случаи е зголемен за една третина

Таратур - пред 2 дена

Македонија повторно стана ризична земја за Германија – еве што ќе ви треба ако сакате да патувате таму

Таратур - пред 2 дена

Надал лесно се пласираше во третото коло од Австралија Опен

Таратур - пред 2 дена

Православните христијани денеска го слават Богојавление – Водици

Таратур - пред 2 дена

Сончева среда со студено утро

Таратур - пред 2 дена

Пикот на овој бран во ек: 2.269 нови случаи на Ковид-19 регистрирани во последните 24 часа во Македонија

Таратур - пред 2 дена

Фраерскиот сервис и другите финти на Кирјос на Австралија Опен 2022 (снимка)

Таратур - пред 3 дена

ЕСМ го презема управувањето на БЕГ и Скопје Север од 21. јануари

Таратур - пред 3 дена

Петков пречекан од Ковачевски – јаболко од бугарската новинарка за македонскиот премиер

Таратур - пред 3 дена

„Срцето“ на Земјата се лади побрзо отколку што мислеа досега научниците

Таратур - пред 3 дена

Гаврил Бубевски назначен за шеф на Основното јавно обвинителство – Скопје

Таратур - пред 3 дена

Може да ве „извади“ пред ненајавени гости – вкусен чизкејк готов за 10 минути

Таратур - пред 3 дена

Герила транспарент за бугарскиот премиер Петков од Левица: Добредојдовте „администратори“ на цар Борис

Таратур - пред 3 дена

Бугарскиот премиер Кирил Петков пристигна во посета на Македонија

Таратур - пред 3 дена

Македонците од 20. јануари ќе можат да влезат во Бугарија со приложување на сертификат за вакцина и направен ПЦР тест

Таратур - пред 3 дена

Ердоган ќе го менува името на Турција – еве како ќе се вика земјата

Таратур - пред 3 дена

На Хајди Клум едната нога ѝ е поскапа од другата

Таратур - пред 3 дена

Кинезите мислат дека омикрон варијантата од коронавирусот кај нив стигнал преку пратка од Канада

Таратур - пред 3 дена

Генерално сончев вторник

Таратур - пред 3 дена

Нови 766 случаи на Ковид-19 во Македонија во последните 24 часа

Таратур - пред 3 дена

Второто полугодие за основците и среношколците ќе започне на 1. февруари

Таратур - пред 3 дена

Виц: Милијардер на македонски начин

Таратур - пред 3 дена

Виц: На третата брачна ноќ

Таратур - пред 3 дена

Пандемијата на коронавирусот милијардерите ги направи уште побогати, а ја зголеми сиромаштијата кај во светот

Таратур - пред 3 дена

Македонија го доби германското вештачење за пожарот во тетовската модуларна болница

Таратур - пред 3 дена

Ѓоковиќ без вакцина тешко дека ќе може да игра и на Ролан Гарос – Франција воведе задолжителна вакцинација за влез во земјата

Таратур - пред 4 дена

Со еден потег тој стана најплатениот музичар за 2021 година

Таратур - пред 4 дена

Медицинска сестра снимена како вакцината против Ковид-19 наместо во раката од пациентот ја испушта во марамче (снимка)

Таратур - пред 4 дена

Од ноќеска на полноќ ново поскапување на горивата

Таратур - пред 4 дена

Медицинска сестра снимена како за пари вакцината против Ковид-19 наместо во раката од пациентот ја испушта во марамче (снимка)

Таратур - пред 4 дена

Американската амбасадорка Брнз на средба со новиот премиер Ковачевски

Таратур - пред 4 дена

ЛДП бара Пановски и Даниловски да бидат нови членови на Комисијата за заразни болести

Таратур - пред 4 дена