Република

Стевановиќ: Порастот на заболени од ковид е поради зголемената раздвиженост и малиот процент вакцинирани

Република - ново

Земјите-членки на НАТО ќе ги потпишат пристапни протоколи за Шведска и Финска

Република - ново

Полициски синдикат: Безбедносните служби мораат да бидат надвор од партиските влијанија

Република - ново

Ноќна стража пред Влада: Оставка, НЕ национално понижување!

Република - ново

Тендер го закочи лекот потребен да ги олесни неподносливите болки на Марко

Република - пред 8 часа

Николоски: Владата требаше да си даде оставка, три дена по ред доаѓа народ и бара оставка

Република - пред 8 часа

Николоски: Уставни измени нема да дозволиме!

Република - пред 8 часа

Целата игра е Албанија да ги почне преговорите, единствено таа има ќар

Република - пред 8 часа

По пауза од седум години филм на Даријан Пејовски повторно на отворање на „Синедејс“

Република - пред 8 часа

Маричиќ тврди дека сме ја рационализирале Бугарија и нема шанси историските прашања да бидат репер

Република - пред 8 часа

СДСМ: Со европскиот предлог имаме затворање на сите идентитетски прашања

Република - пред 9 часа

Таравари: Не треба толку емотивно да се реагира, партиите генерално го прифатија предлогот

Република - пред 9 часа

Маричиќ: Mи замерија дека премногу сум форсирал да побрзаме, но ние чекаме веќе 17 години

Република - пред 9 часа

Вељановски: Говната кои со највисокото раководство го офарбаа цел град и ја запалија канцеларијата на Претседателот осудуваат за насилство?!

Република - пред 9 часа

Османи: Ми се допаѓа што се рационализира дебатата, во првите денови беше емотивна

Република - пред 9 часа

Коровешовска: НЕ за ултиматум, НЕ за бугарски предлог со француски потпис

Република - пред 9 часа

Протестот ќе почне порано – уште напладне за кога е закажана седницата за немакедонскиот предлог

Република - пред 9 часа

Мицкоски бара формирање работни групи за францускиот предлог во Собранието

Република - пред 9 часа

Коровешовска: Да не дозволиме да ја изгубиме државата од новоокупаторите и оние кои од внатре работат на тоа

Република - пред 9 часа

ДУИ го осудува антиевропското насилство во решавачките моменти за државата

Република - пред 9 часа

Тачи: Од времето на Киро Глигоров до денес, ова е најлош предлог, наредниот ќе биде уште полош

Република - пред 9 часа

Повторно полноќни игри: Францускиот предлог претставен пред Стратешкиот совет на МНР

Република - пред 9 часа

Апасиев: Имаме план Б доколку сакаат да го променат Уставот

Република - пред 9 часа

Таравари: Не треба толку емотивно да се реагира, партиите генерално го профатија предлогот

Република - пред 10 часа

Mисајловски: И тогаш Бугарија бараше, ама ниедна претходна влада не прифати заедничка историја, само СДСМ многу брзоплето

Република - пред 10 часа

Ако не добиеме гаранции за тоа што нè загрижува, ќе гласаме против и ќе ја напуштиме Владата, рече Морачанин по средбата со Пендаровски

Република - пред 10 часа

Милевски побара време: Ако утре се гласа, ќе гласаме против нека тераат без нас ако нешто ветиле

Република - пред 10 часа

Стојаноска: Власта слуша дека од ЕУ ѝ кажуваат предлогот е добар, но не слуша што вели македонскиот народ

Република - пред 10 часа

Адеми кој фрлаше со филџани и микрофони: Да се воздржиме од насилство, протестот и револтот да бидат исконтролирани

Република - пред 10 часа

СДСМ со осуда за вечерашните протести

Република - пред 10 часа

Костадинов: Ние сме тие кои треба секој ден да покажуваме колку сме големи Македонци

Република - пред 10 часа

Маричиќ: „Добредојдовте во Европската Унија“, беше поздравот на нашите пријатели од Ирска и Финска

Република - пред 11 часа

Македонско оро пред Влада

Република - пред 11 часа

Бакнеж за спас на државата: Не плашете се, им порача Дарија Андовска на полицајците

Република - пред 11 часа

Странци доаѓаат да работат во Македонија, тука има работа, вели Бектеши

Република - пред 11 часа

Дарија го бакна полицискиот штит: Не се плашете, сакаме заедно со вас да ја спасиме државата

Република - пред 11 часа

Бакнеж за спас на државата: Не плашете се, им порача Дарија Андовска на полицајците

Република - пред 11 часа

ВО ЖИВО: Жестоко е вечерва – турната оградата пред Собрание, се фралаат предмети, се скандира „Стево вошка“…

Република - пред 11 часа

ВО ЖИВО: Жестоко е вечерва – турната оградата пред Собрание, се фралаат предмети, се скандира, се пее…

Република - пред 11 часа

Цвеќе за полицијата – граѓаните со порака да ги симнат штитовите

Република - пред 11 часа

ВО ЖИВО: Група граѓани тргнаа кон Собранието

Република - пред 11 часа

Цвеќе за полицијата – граѓаните со порака до нив

Република - пред 11 часа

Трајанов: На суптилен начин се вградени сите бугарски барања и сега тие стануваат европски барања

Република - пред 11 часа

Мајка кратко и јасно објасни зошто се излегува на протест!

Република - пред 12 часа

Тензично пред Влада – граѓаните бараат Оставка!

Република - пред 12 часа

Летаа јајца и шишиња кон Влада, се бара оставка

Република - пред 12 часа

И Кржаловски со поддршка на протестите: Ова е булинг од Бугарија

Република - пред 12 часа

Народот влезе во дворот на Владата, пробиен полицискиот кордон

Република - пред 12 часа

Ламбе го запали францускиот предлог: Ако мојата дијагноза е пироман, вашата е предавничка

Република - пред 12 часа

Со македонската химна Ламбе го отвори денешниот протест

Република - пред 12 часа

ВО ЖИВО: И денеска десетици илјадници граѓани велат НЕ пред Влада

Република - пред 13 часа

Прванов ќе објавува книга за Илинден и „вистината“ за настаните меѓу Македонија и Бугарија

Република - пред 13 часа

Лидерите на ДОМ, ДС и ЛДП се сретнаа со Пендаровски, ги споделиле грижите што ги имаат за францускиот предлог

Република - пред 13 часа

Пендаровски со министрите за европски прашања на Ирска и Финска

Република - пред 13 часа

НЕ – ВО МАКЕДОНСКО ИМЕ, УЛТИМАТУМ – НЕ, БЛАГОДАРАМ!

Република - пред 13 часа

И Шарл Мишел доаѓа да нè убедува

Република - пред 14 часа

Гужви на Табановце и на Богородица

Република - пред 14 часа

Пендаровски ги викна на разговор Трајанов, Милевски и Морачанин

Република - пред 14 часа

Маричиќ: Не би било одговорно да се одбие предлог во кој сме ги постигнале барањата со надеж дека ќе ни се понуди друг

Република - пред 14 часа

Состанок Османи-Генчовска, се финализира текстот на Протоколот за историјата

Република - пред 14 часа

Веќе не го викаат француски: Владата го објави и на македонски „европскиот предлог“

Република - пред 14 часа

МВР вели дека коњаниците со знамиња на Голема Албанија во Гостивар славеле свадба

Република - пред 15 часа

Томовски: Од овој договор придобивки има само за оние што сакаат да си ја зачуваат фотелјата

Република - пред 15 часа

Бирн: Нема подобар предлог што е на располагање

Република - пред 15 часа

ЦБИ: Францускиот предлог нема ниту еден елемент на заштита на македонскиот идентитет

Република - пред 15 часа

Ковачевски: Високо ја цениме поддршката од САД, кои веќе 30 години се наш стратешки партнер

Република - пред 15 часа

Мицкоски: Македонија нема да почне со преговори, предлогот се потпишува за Албанија да почне

Република - пред 15 часа

Со бугарска помош Рашковски доби куќен притвор, а и „премиерот помага, па добро е“

Република - пред 16 часа

ЕК најбрзо што може ќе изнесе детали за македонскиот јазик во договорот за Фронтекс

Република - пред 16 часа

Дали вработувањето на синот е дел од ветувањата за Реџепи да исчезне пред седницата за доверба на влада?!

Република - пред 16 часа