media.mk

Дали би прифатиле да ги исчистите гробиштата од 22 до 5 часот наутро за 10 000 денари?

media.mk - пред 4 часа

РЕКОРД: Мистер Бин се развел за само 65 секунди

media.mk - пред 5 часа

Еве која храна треба да се одбегнува навечер

media.mk - пред 5 часа

Ким: Градењето нуклеарна сила служи за сигурна заштита на достоинството и суверенитетот на државата и народот

media.mk - пред 5 часа

Бајден на празничен шопинг во Масачусетс (ФОТО)

media.mk - пред 5 часа

Маск: Бројот на нови корисници на Твитер е на рекордно ниво

media.mk - пред 5 часа

Ватикан понуди да организира преговори меѓу Украина и Русија на своја територија

media.mk - пред 5 часа

Макрон го блокира назначувањето на Бен Валас за генерален секретар на НАТО

media.mk - пред 5 часа

Папата: Насилството ја убива иднината

media.mk - пред 5 часа

Рама: Конечното признавање на Косово ќе дојде и за тоа нема да се чека долго

media.mk - пред 5 часа

Посебен режим на сообраќај во понеделник (28.11.2022) во Скопје

media.mk - пред 10 часа

Лишени од слобода крадци во Скопје, одземеното вратено на оштетениот

media.mk - пред 17 часа

АД ЕСМ: Изминатото деноноќие произведени 10.609 MWh електрична енергија

media.mk - пред 17 часа

ВМРО-ДПМНЕ: Ковачевски ги измами граѓаните, ветуваше кули и градови, а донесе сиромаштија, рекордна инфлација, криминали неуспеси и порази

media.mk - пред 17 часа

СДСМ: Мицкоски нема план и нема став, Апасиев го зема во заложништво

media.mk - пред 17 часа

Митева: Власта на чело со Ковачевски дала согласност за тарифникот на Катастар со кој се предвидува поскапување на услугите

media.mk - пред 17 часа

НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП

media.mk - пред 17 часа

Приведен дилер, пронајдена дрога во Скопје

media.mk - пред 17 часа

Пронајдени дрога и пиштол, лишен од слобода дилер

media.mk - пред 17 часа

154 санкционирани возачи во Скопје

media.mk - пред 17 часа

Жељко Самарџиќ: Го погребав син ми кога имаше три ипол месеци

media.mk - пред 1 ден

(ФОТО) Еве каква незгода доживеа Цеца на Малдиви

media.mk - пред 1 ден

ХАОС: Патник паднал од крузер, го нашле по 15 часа

media.mk - пред 1 ден

Адидас започна истрага за наводите за несоодветно однесување против Кање Вест

media.mk - пред 1 ден

СТРАШНО: Над шест милиони Украинци се без електрична енергија

media.mk - пред 1 ден

Илон Маск ќе го поддржи републиканецот Рон де Сантис, на претседателските избори во 2024 година

media.mk - пред 1 ден

Русија донесе закон против ЛГБТ заедницата

media.mk - пред 1 ден

Вучевиќ: Србите се загрижени бидејќи не се знае кој е следниот чекор на Курти

media.mk - пред 1 ден

Македонскиот автомобилист Давидовски овој викенд настапува на финалниот гран при викенд од WTCR, кој се одржува на патеката во Џеда, Саудиска Арабија

media.mk - пред 1 ден

Ковачевски: Намалување на цените на основните прехранбени производи е очекувано со успешните антикризни владини мерки

media.mk - пред 1 ден

Ковачевски: На изборите во 2024 година ВМРО-ДПМНЕ ќе доживее пораз

media.mk - пред 1 ден

ВМРО-ДПМНЕ: Ковачевски има проблем со реалноста – Македонија е во економска и социјална катастрофа и затоа катастрофално ќе изгуби на избори

media.mk - пред 1 ден

Трипуновски: Овоштарите од преспанскиот регион и оваа година имаат проблем со пласманот, а власта им ја нема исплатено помошта од 3 денари по килограм од лани

media.mk - пред 1 ден

Пронајдена дрога во Битола, лишени од слобода две лица

media.mk - пред 1 ден

Приведени крадци фатени на дело во Скопје

media.mk - пред 1 ден

Царинската управа запленија 26 илјади таблети екстази со вкупна тежина од околу 12 килограми

media.mk - пред 1 ден

А.Д. ЕСМ: Изминатите 24 часа произведени 10.489 MWh електрична енергија

media.mk - пред 1 ден

Aкциска контрола во угостителски објекти во Битола, затекнати малолетници после полноќ

media.mk - пред 1 ден

СДСМ: Буџетот за 2023 година обезбедува економска пресвртница и повисоки плати и пензии

media.mk - пред 1 ден

ВМРО-ДПМНЕ: Оставка на Тренчевска и директорката во градинката за брутално насилство врз 10 месечно бебе, за никогаш да не повтори ваков инцидент

media.mk - пред 1 ден

Стоилковски: РЕК Битола прави набавка од фирма на директор на ТЕЦ Неготино

media.mk - пред 1 ден

Истрага за разбојништво во Куманово

media.mk - пред 1 ден

Расчистена кражба во ресенско,лишени од слобода тројца крадци

media.mk - пред 1 ден

147 сообраќајни прекршоци во Скопје

media.mk - пред 1 ден

СДСМ: 2023 ќе биде година за економска пресвртница, на нова надеж

media.mk - пред 1 ден

Столтенберг: Ќе се справиме со илегалната војна на Русија во Украина

media.mk - пред 1 ден

Зеленски: Нема поделба, нема раскол меѓу Европејците и ние мора да го зачуваме тоа

media.mk - пред 1 ден

Министрите за енергетика на Европската унија се согласија да го исклучат рускиот гас од заедничките набавки на неформален состанок

media.mk - пред 1 ден

ДНЕВЕН ХОРОСКОП

media.mk - пред 1 ден

Во понеделник почнува Божикниот пост за православните христијански

media.mk - пред 1 ден

(ВИДЕО) Оптичките илузии која открива дали сте опседнати со секс

media.mk - пред 2 дена

Еве како најлесно да прикриете неверство

media.mk - пред 2 дена

Францускиот финансиски обвинител започна истрага за финансирање на кампањата на Макрон

media.mk - пред 2 дена

ГОРИ ИНСТАГРА: Карлеуша се соблече во Дубаи (ФОТО)

media.mk - пред 2 дена

Меркел: За Путин е важна само моќта

media.mk - пред 2 дена

Херсон e „насилното гранатирање“ од Русија

media.mk - пред 2 дена

Турција: Досега се неутрализирани 326 терористи

media.mk - пред 2 дена

Шолц: Украина може да смета на фактот дека ќе продолжиме да ѝ обезбедуваме голема финансиска и хуманитарна помош

media.mk - пред 2 дена

Путин се сретна со мајки на војници кои се борат во Украина

media.mk - пред 2 дена

Полска ќе гради огромна ограда на границата со руска територија

media.mk - пред 2 дена

Петкова: Одговорност и оставки од министерката Тренчовска и директорката на детската градинка од Гевгелија за обидот да го прикријат бруталното насилство врз 10 месечно бебе

media.mk - пред 2 дена

Ковачевски – Филипиду: Продолжуваме со јакнењето на пријателските и партнерски односи помеѓу Република Северна Македонија и Грција

media.mk - пред 2 дена

Спасовски заедно со бугарскиот заменик министер за внатрешни работи Венцислав Катинов на демонстрација на заедничка вежба на специјалните антитерористички единици од двете држави

media.mk - пред 2 дена

Нуредини: Ќе овозможиме Попова Шапка да стане реномиран ски-центар каков што заслужува да биде

media.mk - пред 2 дена

Левица: Уставниот суд ги штити пратениците наместо владеењето на правото

media.mk - пред 2 дена

Пендаровски го додели признанието „Успешни млади“ за 2021 година

media.mk - пред 2 дена

Падна „Трезор“ на Aпелација

media.mk - пред 2 дена

ВМРО-ДПМНЕ: Владата на Ковачевски дава македонско државјанство на шпионот и олигарх Онишченко, одговорност и оставки мора да има

media.mk - пред 2 дена

Битиќи на средба со министерот за финансии на Црна Гора, Дамјановиќ: Јавните финансии во функција на граѓаните и развој

media.mk - пред 2 дена

Македонија стана 103-та членка на GFCE, една од најголемите светски мрежи за интернационална соработка и градење на капацитети за сајбер безбедност

media.mk - пред 2 дена